حقایق باورنکردنی جهان

حقایق باورنکردنی دنیا

کل : 12

میانگین : 4.67

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

دنیا شگفتی‌ها و حقایق باورنکردنی زیادی دارد. حقایقی که با شنیدنشان بسیار تعجب خواهید کرد. طبیعتا انسان‌ها شناخت کافی از تمام کره زمین و مردمان آن ندارند. هرچقدر هم که اهل سفر و گردشگری باشند باز هم زمین ناشناخته‌های زیادی دارد. حقایق باورنکردنی جهان، واقعیت هایی در مورد کره زمین و مردمان و موجودات زنده روی آن است. ممکن است چیزی که برای شما بسیار عجیب است برای مردم دیگر موضوعی ساده و بی اهمیت باشد. در ادامه تعدادی از این حقایق باورنکردنی دنیا را‌ می‌بینیم!

زندگی با مردگان در اندونزی

بی شک زندگی با مردگان یکی از عجیب حقایق باورنکردنی جهان است. بله، این موضوع حقیقت دارد. برخی از مردم منطقه‌ای در در جزیره سولاوسی اندونزی به معنای واقعی با مردگان خود زندگی‌ می‌کنند. آن‌ها اتاقی جدا برای مردگان‌شان دارند و در شرایط خاصی از آن‌ها نگه داری‌ می‌کنند. البته این تمام ماجرا نیست. اهالی خانه هر صبح به مردگان سلام‌ می‌دهند و عجیب‌تر این که در مراسم مختلف لباس‌های جدید به تن مردگان‌ می‌کنند. آن‌ها را که تقریبا خشک شده‌اند با لباس در مراسم‌های خاص شرکت‌ می‌دهند. زندگی با مردگان در آن جا چیز عجیبی نیست و مردم شاید 10 سال و حتی بیشتر با مردگان‌شان زندگی کنند. سولاوسی دیدنی‌های طبیعی و تاریخی منحصر به فرد زیادی دارد و بسیاری از گردشگران تور اندونزی بازدید از این جزیره را در برنامه سفر خود می‌گذارند. اما اگر صرفا می‌خواهید به قصد بازدید از این منطقه خاص بروید، بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما اطلاعات دقیقی در مورد مردم محلی آن داشته باشید. باید بدانید آن ها در برخورد با غریبه‌ها چگونه رفتار می‌کنند. همین طور فراموش نکنید که باید به آداب آن‌ها احترام بگذارید.

شهر پمپی با آدم های سنگی
ادامه مطلب

 

زندگی با مردگان در اندونزی - حقایق باورنکردنی جهان

 

کوچک‌ترین پستاندار جهان

در شهر کانچانابوری در مرکز تایلند پارک ملی سای یوک قرار دارد. در این پارک غارهای آهکی وجود دارد که محل زندگی کردن کوچک‌ترین پستاندار دنیا است. خفاش هایی که اندازه بند انگشت هستند! بدون شک این خفاش‌ها با سایز کوچک‌شان در لیست حقایق باورنکردنی دنیا قرار‌ می‌گیرند. طول این خفاش‌ها حدود 3 الی 6 سانتی متر است و وزن آن‌ها تنها حدود 2 گرم است. این خفاش‌ها در سال 1973 توسط یک زیست شناس تایلندی کشف شدند و به دلیل ظاهر بینی‌شان به خفاش‌های خوکی شناخته‌ می‌شوند.

 

خفاش های بندانگشتی

 

کشورهایی بدون کوکاکولا

اگر فکر‌ می‌کنید نوشابه کوکاکولا را در هر کشوری از جهان‌ می‌توانید پیدا کنید، سخت در اشتباه هستید. کشورهای کوبا و کره شمالی دو کشوری هستند که به دلیل تحریم‌ها کوکاکولا به آن‌ها صادر نمی‌شود. البته کره شمالی نوشابه مخصوص خود را تولید کرده که اتفاقا بسته بندی آن را بسیار شبیه به کوکاکولا طراحی کرده است! هرچند باید دید از نظر طعم و مزه چه فرقی با کوکای آمریکایی دارد!

 

کوکاکولای کره شمالی - حقایق باورنکردنی دنیا

 

بارش برف در صحرا

یکی از اتفاقات و حقایق باورنکردنی جهان بارش برف در بزرگ‌ترین صحرا دنیا است. طبیعتا به نظر خیلی محال و عجیب‌ می‌رسد اما بارش برف در صحرای سوزان ساهارا در آفریقا اتفاق افتاده است. اتفاقی نادر که در سال 2018 به وقوع پیوست، هرچند تنها یک روز بیشتر طول نکشید و برف‌ها به سرعت آب شدند. قبل از این نیز یک بار دیگر در سال 1979 این صحرا به مدت نیم ساعت شاهد بارش برف بود.

 

بارش برف در صحرا

 

سفر با قطار؛ تجربه ای جالب برای هر خانواده
ادامه مطلب

درختانی که با یکدیگر ارتباط برقرار‌ می‌کنند!

در بین موجودات زنده روی زمین ارتباط برقرار کردن حیوانات موضوعی عادی است و همه ما‌ می‌دانیم که حیوانات و حشرات پیام‌هایی به یکدیگر‌ می‌دهند. درختان نیز موجودات زنده‌‌ای هستند اما شاید برقراری ارتباط بین‌شان برای‌مان عجیب باشد. اما این یکی از حقایق باورنکردنی دنیا است. درختان نیز مانند حیوانات با یکدیگر ارتباط برقرار‌ می‌کنند. مثلا درخت اقاقیا در آفریقا هنگام هجوم حشرات گازی از خود منتشر‌ می‌کند که علاوه بر این که باعث دفع حشرات‌ می‌شود به درختان دیگر نیز خبر حمله حشرات را‌ می‌دهد تا آماده باشند. آن‌ها نیز‌ می‌توانند از این مکانیزم استفاده کنند.

 

درختان اقاقیا در آفریقا

 

ابرهای غول پیکر

ابرها یکی از زیباترین چرخه‌های طبیعی هستند. شاید بارها هنگام تماشای آسمان به زیبایی و شکل آن‌ها فکر کرده باشید! اما آیا حالا وزن ابرها نیز برای‌تان سوال بوده است؟ یکی از حقایق باورنکردنی دنیا این است که ابرها با وجود ظاهر شبیه به پنبه، که به نظر سبک‌ هم می‌رسند،‌ می‌توانند وزنی معادل یک میلیون پوند یعنی نزدیک 500 تُن داشته باشند. وزن ابرها با توجه به چگالی آن ضرب در حجم ابر محاسبه‌ می‌شود. با این حال ابرها همچنان به دلیل وزن هوای زیرشان می‌توانند معلق باشند.

 

ابرهای غول پیکر - حقایق باورنکردنی دنیا

 

خونی که قرمز نیست!

این یکی از عجیب‌ترین حقایق باورنکردنی دنیا است. حیواناتی که خون‌شان قرمز نیست. بعضی حیوانات مانند نوعی خرچنگ خون آبی رنگی دارند. البته رنگی بودن خون حیوانات موضوع تازه‌‌ای نیست، مثلا بعضی از گونه‌های عنکبوت‌ها خون بی رنگی دارند و بعضی از انواع سوسمار خون‌شان سبز رنگ است. خون این خرچنگ به دلیل حساسیت بالا نسبت به باکتری‌ها مورد توجه قرار گرفته و در پزشکی نیز کاربرد دارد. در واقع خون این نوع خرچنگ‌ می‌تواند با ایجاد لخته در اطراف باکتری ها، آن‌ها را به دام بیاندازد. آبی بودن خون این خرچنگ به خاطر وجود مس است.

هتل مجلل درویشی مشهد؛ تنها هتل آتریوم شرق کشور
ادامه مطلب

 

حیواناتی که خون قرمز ندارند - حقایق باورنکردنی جهان

 

ونیز این بار در هلند

ونیز ایتالیا یکی از زیباترین و منحصر به فردترین شهرهای جهان است اما اگر تصور‌ می‌کنید این تنها شهری است که مردم برای رفت و آمد از مسیرهای آبی استفاده‌ می‌کنند، در اشتباه هستید. دهکده گیتورن هلند (Giethoorn) نیز به جای خیابان، کانال‌های آب دارد. کلبه‌های روستایی، طبیعت زیبا و کانال‌های آب زیبایی منحصر به فردی از این روستا به تصویر کشیده‌اند. البته جالب است که بدانید در چین هم شهری روی آب به نام جوجیاجیائو  وجود دارد. این شهر با قدمتی حدودا 1500 ساله به ونیز شرق شهرت دارد.

 

روستای گیتورن در هلند

 

نظرات کاربران