عجایب کشور ژاپن - گردشگری ژاپن

چیزهای عجیبی که فقط در ژاپن دیده می‌شود

کل : 6

میانگین : 5

تاریخ انتشار: جمعه, ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

مردم هر کشوری فرهنگ مخصوص خود را دارند. آداب و رسومی که ممکن است برای خودشان بسیار عادی باشد اما در عین حال مردم جهان را متحیر می‌کند. برای نمونه می‌توان به عجایب کشور ژاپن اشاره کرد. چیزهای عجیبی که فقط در ژاپن دیده می‌شود و تقریبا در هیچ جای دیگری از جهان وجود ندارد! بعضی عجایب ژاپن ریشه در فرهنگ و سنت‌های قدیمی دارد اما بعضی دیگر تنها خلاقیت‌های جدید و تازه‌ای هستند. بد نیست قبل از سفر به ژاپن با تعدادی از این عجایب آشنا شوید!

عجایب ژاپن

مردم ژاپن بیشتر از هر چیزی به سخت کوشی معروف هستند. سرزمین ژاپن نیز به لقب خورشید تابان شناخته شده است. اغلب تا اسم ژاپن و مردمش به گوش‌مان می‌خورد یاد چیزهایی معمولی می‌افتیم! شاید اولین موضوع محصولات با کیفیت پاناسونیک باشد! یا شاید هم فرهنگ و لباس‌های جالب‌شان به ذهن‌مان برسد! سوشی و چاپستیک هم ممکن است در ذهن‌مان تداعی شود! اما چیزهای جالبی در ژاپن وجود دارد که احتمالا تا به حال درباره آن چیزی نشنیده باشید! چیزهایی که شاید شما را ترغیب کند تا به زودی با تور گردشگری ژاپن عازم سفر شوید! سفری به زیبایی سرزمین آفتاب و البته عجیب!

پارکینگ چتر‌ها

بی شک یکی از عجایب ژاپن پارکینگ چترها است، که البته با مزه و خلاقانه به نظر می‌رسد. در بسیاری از ساختمان‌ها فضایی جلوی درب ورودی در نظر گرفته شده که برای قرار دادن چترها است. افراد قبل از ورود به ساختمان چترهای خود را در آن جا قرار می‌دهند و درست مانند موتور یا دوچرخه آن‌ها را قفل می‌کنند. این کار باعث می‌شود تا آب چترها فضای ساختمان را خیس نکند!

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری دنیا (3)
ادامه مطلب

 

پارکینگ چترها - عجایب ژاپن

 

دندان‌های نا مرتب

احتمالا در اغلب کشورهای دنیا افرادی که دندان نا مرتبی دارند برای اصلاح آن پیش دندانپزشک می‌روند. این در حالی است که دندان‌های نا مرتب در ژاپن نوعی زیبایی به حساب می‌آید. نه تنها آن‌ها برای مرتب کردن دندان‌های‌شان به دندانپزشک نمی‌روند بلکه بعضی با عمل کاشت دندان سعی در نا مرتب کردن دندان‌های‌شان دارند.

هندوانه‌های مکعبی و عجیب

یکی دیگر از عجایب ژاپن، هندوانه‌های مکعبی آن است. داستان هنداونه‌های ژاپنی به طراح گرافیکی باز می‌گردد که برای راحتی بیشتر در حمل و نگه داری هندوانه‌ها، این ایده را پیاده سازی کرد. با قرار دادن هندوانه‌های مربعی در کنار هم هیچ فضای خالی بین‌شان وجود ندارد، در نتیجه حمل راحت‌تری دارند. همین طور هنگام برش زدن کارتان راحت‌تر است. این هندوانه‌ها در محفظه‌های خاصی پرورش پیدا می‌کنند. قیمت این هندوانه‌ها نسبت به نمونه‌های معمولی آن بسیار گران‌تر است.

 

هندوانه های مکعبی

 

پرداخت کرایه بابت قبرها

ژاپن جمعیت زیادی دارد و بعضی از آداب و رفتار این مردم به دلیل جمعیت زیادش با مردم سایر دنیا فرق می‌کند. در ژاپن از مرده‌ها بابت قبر کرایه گرفته می‌شود. البته خب همه می‌دانیم که مرده‌ها نمی‌توانند پولی پرداخت کنند. به همین دلیل این کار به عهده بازماندگان آن‌ها گذاشته می‌شود. تا این جا خیلی چیز عجیبی وجود ندارد. قسمت عجیب ماجرا این جا است که اگر کسی کرایه قبر را پرداخت نکند، متوفی را از قبر اخراج می‌کنند!

کیوسک‌های آکواریوم

با پیشرفت تکنولوژی و ظهور دستگاه‌های دیجیتال تقریبا مردم همه شهرهای دنیا از موبایل استفاده می‌کنند. قبل از همه گیر شدن موبایل، در سراسر شهرها کیوسک‌های تلفن عمومی وجود داشت. حالا ژاپن با ابتکاری زیبا این کیوسک‌ها را به آکواریوم تبدیل کرده است. این خلاقیت زیبایی شهرها را چندین برابر کرده است.

سفری هیجان انگیز به ارتفاعات پنانگ
ادامه مطلب

 

کیوسک های آکواریوم

 

سرپرستی مردان یکی از عجایب ژاپن

یکی دیگر از عجایب ژاپن سرپرستی مردان بالغ است. در تمام دنیا اغلب کودکان و افراد بی سرپرست و کم سن و سال به سرپرستی گرفته می‌شوند. در حالی که در ژاپن می‌توان مردان بالغ را به سرپرستی گرفت. این کار دو دلیل دارد. یکی از دلایل آن حفظ نام خانوادگی‌شان است. آن‌ها تمایل دارند با سرپرستی گرفتن مردان بالغ نام خانوادگی خود را زنده نگه دارند. موضوع دوم بحث هزینه‌ها است. طبیعتا مردان بالغ کار می‌کنند و درآمد دارند، در نتیجه می‌توانند کمکی برای خانواده‌ها باشند. اغلب این مردان بازه سنی بین 20 تا 30 سال دارند. شاید جالب باشد بدانید این رسم قدمتی 800 ساله دارد.

جوی‌های پر از ماهی

شاید عجیب به نظر برسد اما واقعیت دارد، جوی‌های آب در ژاپن به قدری تمیز هستند که نوعی ماهی در آن زندگی می‌کند. مردم ژاپن مردم تمیزی هستند و غالبا شهرهای آن‌ها بسیار تمیز است اما این حد از دقت و توجه به تمیزی محیط پیرامون‌شان کمی عجیب و البته تحسین برانگیز است.

 

جوی های تمیز ژاپن

 

چراغ‌های هشدار در آسانسورهای ژاپن

مردم ژاپن تقریبا به همه چیز فکر کرده‌اند. این را از چراغ‌های هشدار باران در آسانسورها می‌توان فهمید. زمانی که شما در آسانسور باشید و در این حین باران ببارد، چراغ هشداری روشن می‌شود که شما را از بارش باران مطلع می‌کند.

کافه‌هایی برای گربه‌ها

در ژاپن حیوانات به کافه و پارک خود می‌روند! قطعا این جمله یکی از عجیب‌ترین جملاتی است که تا به حال شنیده‌اید! این کافه‌ها یکی از عجایب کشور ژاپن هستند. مردم ژاپن به گربه‌ها بسیار علاقه دارند. در این کافه‌ها به گربه‌های بی سرپرست پناه داده می‌شود. آب و غذای‌شان تامین می‌شود. البته مردم نیز می‌توانند وارد کافه شده و با گربه‌ها وقت بگذرانند و حتی چای یا خوراکی مورد علاقه‌شان را سفارش دهند.

زیباترین شهرهای ساحلی ایتالیا
ادامه مطلب

 

کافه هایی برای گربه ها - ژاپن

 

این‌ها تنها تعدادی از چیزهای عجیبی بود که فقط در ژاپن دیده می‌شود. روستای عروسکی، چرت روزانه در حین کار، جزیره خرگوش‌ها نمونه‌های دیگری از این عجایب هستند. البته باز هم این تمام ماجرا نیست و با کمی جست و جو می‌توان چندین مورد دیگر نیز پیدا کنید.

نظرات کاربران