امنیت در سفر

10 راهی که شما را از دست سارقان در امان نگه می دارد!

کل : 14

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۸

چگونه امنیت در سفر را برای خود تضمین کنیم؟

سفر از لذت بخش ترین تفریحاتی است که روح شما را جلا داده و از دغدغه های زندگی روزمره دورتان می کند. تجربه ای دلنشین و تازه که با کمی غفلت می تواند تبدیل به کابوسی فراموش نشدنی شود! تصور کنید با ذوق و شوقی وصف نشدنی در تعطیلات به سر می برید. با جاذبه های گردشگری مقصد سلفی می اندازید و غذاهای لذیذ نوش جان می کنید. تا اینکه متوجه می شوید کیف پول، دوربین و یا هر اشیا ارزشمند دیگرتان دزدیده شده است. این اتفاق که در یک لحظه غفلت شما افتاده، حسابی حالتان را گرفته و باقی سفر را برایتان سخت خواهد کرد. امنیت در سفر و در امان ماندن از دست سارقین مهم ترین نکته ای است که باید در هر سفری به آن توجه کنید!

اشیای ارزشمند همراه تان می تواند پول، کارت اعتباری، جواهرات و همین طور پاسپورت و بلیط هواپیما باشد. نداشتن این مدارک بخشی از زمان شما را هدر می دهد. به علاوه باید برای دریافت آن ها پول خرج کنید. بنابراین یکی از مهم ترین کارهایی که پیش از سفر باید انجام دهیم، قرار دادن آن ها در کیف جداگانه ای است. در ادامه توضیحات بیشتری این مورد می دهیم.

امنیت در سفر

1- شش دنگ حواستان به محیط اطراف باشد!

کافیست در سفر نسبت به محیط اطراف آگاه باشید تا اتفاقی ناخوشایند برای شما رخ ندهد. به مکان های خلوت نروید، از افراد ناشناس دوری کنید و ساعت های شلوغ را برای گشت و گذار انتخاب کنید! برای توریست های بسیاری در طول سفر اتفاق افتاده که وقتی مشغول انجام تماس تلفنی و یا نگاه کردن نقشه هستند، سارقین محتاطانه از آنها دزدی کرده اند!

امنیت در سفر

2- برای سارقین هدفی آسان نباشید

سارقین همیشه به دنبال اهداف آسان و انسان های سر به هوا هستند! یکی از توریستها تعریف می کند که:” یک بار من به همراه دوستم در فضای باز کافه ای فرانسوی مشغول صرف ناهار بودیم. من کیف پولم را روی میز و در نزدیکی خودم گذاشته بودم، جایی که می توانستم آن را ببینم. در حالی که دوستم تصمیم گرفت بود کیف پول خود را بر روی صندلی کنارش بگذارد. در میز کناری ما هم دو نفر نشسته بودند که به محض نگاه کردن بهشان حسی عجیب و غریب، به من هشدار داد!

سلبریتی هایی که هواپیمای شخصی دارند
ادامه مطلب

بنابراین به دوستم گفتم تا کیف پولش را بر روی میز و نزدیکی خودش بگذارد. او خندید و گفت که من نباید خیلی افکار پارانوئیدی داشته باشم! تنها یک دقیقه بعد، مرد کناری ما به سمت چپ مایل شد و بطور کاملا طبیعی بشقابش افتاد. همانگونه که فضای کافه شلوغ شد و ما در حال نگاه کردن بودیم؛ زن و شوهری جوان که در سمت دوستم نشسته بودند از صندلی های خود بلند شده و از کافه خارج شدند. در همین لحظه دوستم تا خواست کیف پولش را از روی صندلی بردارد؛ متوجه شد که در این همهمه ی ساختگی فریب خورده و کیف پولش دزدیده شده است! روزانه همانند این اتفاق و یا در نسخه های دیگر، کلاهبرداری گروهی اتفاق می افتد. یک یا دو نفر نقش منحرف کننده دارند تا با پرت شدن حواس شما، دزد یا سارقین به آسانی کیف پول یا اشیاء ارزشمندتان را بدزدند. هشیار باشید و هدف آسانی برای کلاهبردارها و سارقین نباشید!

امنیت در سفر

3- در شب به تنهایی در خیابان راه نروید.

پیاده روی در شب آن هم تنهایی در یک شهر خارجی اصلا توصیه نمی شود و تا حد زیادی امنیت در سفر را برای شما به خطر می اندازد! چه زن باشید چه مرد بهتر است به هنگام شب در جایی پیاده روی کنید که آدم های دیگری هم در حال قدم زدن هستند! اگر به هنگام قدم زدن احساس کردید که کسی دنبالتان هست؛ بهتر است به سمت محل اقامت خود نروید، چون در این صورت فرد مشکوک به سادگی محل اقامت شما را می فهمد. در این مواقع خود را به ایستگاه پلیس یا امنیت شهر برسانید و درخواست کمک کنید. رفتن به رستوران یا کافه هم در این موقع انتخاب هوشمندانه ای است.

امنیت در سفر

4- جواهرات قیمتی به خود نیندازید

حتی اگر به سفر هم نرفته باشید انداختن جواهرات داخل شهر، به هیچ وجه کار عاقلانه ای نیست؛ چه برسد به اینکه سفرتان در کشور دیگری باشد! مگر اینکه در هتلی لوکس اقامت داشته باشید و در اتاق خود صندوق امانات برای گذاشتن جواهرات داشته باشد. ناراحت کننده است اما جواهرات زیبا و ارزشمندتان می تواند به یک هدف برای جرم تبدیل شود.

خوراکی های ممنوع قبل از پرواز چه چیزهایی هستند؟
ادامه مطلب

جواهرات در سفر

5- پول نقد خود را در دو محل نگه دارید

اگر هتل شما امن باشد؛ بهتر است پول اصلی خود را در صندوق امانات آن ذخیره کنید و هر روز تنها مقداری که برای مصرف روزانه نیاز دارید، با خود حمل کنید. بهتر است میزان پولی را هم که می خواهید با خود ببرید در دو محل مجزا نگه دارید. برای مثال بخشی از پول را داخل کیف کمری نگه دارید و بخشی دیگر را داخل کفش پنهان نمایید!

امنیت در سفر

6- کوله پشتی خود را جلو بیندازید!

هیچ چیزی بیشتر از دیدن توریستی با کوله پشتی برای سارقین و دزدان وسوسه انگیز نیست! باز کردن کوله پشتی شما به طوری که حتی روحتان هم خبردار نشود برای توریستها بسیار راحت است. جیب پشتی شما که اصولا کیف پول خود را در آن میگذارید هم می تواند به راحتی مورد سرقت دزدان قرار گیرد. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم برای حفظ امنیت در سفر کوله پشتی خود را جلو بیندازید.

قرار دادن کوله در جلو

7- برای امنیت در سفر کیف پول ساختگی بسازید

ایده ی ساخت کیف پول ساختگی، شما را از دست دزدان نجات می دهد! با اجرا کردن این ایده می توانید سر سارقان کلاه بگذارید و کیف پول اصلی خود را همچنان حفظ نمایید. برای این کار شما می بایست درون کیف پول فرعی خود مقادیر ناچیزی پول گذاشته و آن را در معرض دید بگذارید؛ تا نگاه سارقان را به خود جلب کند! در این میان کیف هایی هم وجود دارند که با بند به شما متصل شده و در هیچ صورتی حتی با کشیدن، جدا نمی شوند.

امنیت در سفر

8- از کارت های اعتباری خود هوشمندانه استفاده کنید!

توصیه ی اکید ما به شما این است تا جایی که امکان دارد از کارت اعتباری خود در سفر استفاده نکنید! اگر به هر دلیلی این کارت گم شود و یا به وسیله سارقین دزدیده شود؛ شما حسابی به دردسر می افتید! پس از به سرقت رفتن کارت اعتباری، اگر هیچگونه پول نقدی نداشته باشید؛ سفرتان تبدیل به کابوسی وحشتناک می شود. زیرا در بانک مدتی طول میکشد تا کارت جدیدی برایتان صادر شود. البته مزیت استفاده از کارت های اعتباری آنقدر بالاست که ممکن است شما را به وسوسه بیاندازد. برای مثال خیلی بهتر است که کارت اعتباری شما دزدیده شود تا پول های نقد! زیرا سارقین به هیچ عنوان نمی توانند به پول های داخلی کارت دسترسی داشته باشند، مگر زمانی که رمز کارت را بدانند!

فرودگاه بین المللی دن موئنگ و راه های ارتباطی آن
ادامه مطلب

امنیت در سفر

9- محل نگهداری اشیا ارزشمند و لباس هایتان را از هم تفکیک کنید!

اگر به فکر امنیت در سفر خود هستید، پیشنهاد ما به شما آن است که وسایل ارزشمند و غیر ارزشمند خود را از هم جدا کنید. یکی از اصلی ترین دلیل هایی که سرقت در سفر رخ می دهد آن است که افراد وسایل خود را تفکیک نکرده و اشیا ارزشمندشان را با لباس ها در یک چمدان قرار می دهند!

در این صورت سارقین به راحتی می توانند با دزدیدن چمدان، به تمام وسایلتان دسترسی داشته باشند. کیف های کوچک کمری گزینه ای ایده آل برای قرار دادن لوازم مهم و گران قیمت شماست که هم جلوی چشمانتان است و هم تنها شما به آن دسترسی دارید.

به خاطر داشته باشید پاسپورت و بلیط هواپیما از مهم ترین اشیا ارزشمند در سفر است. اگر آن ها را گم کنید یا از شما بدزدند دچار دردسر خواهید شد. بنابراین محافظت از پاسپورت و سایر مدارک تان را جدی بگیرید.

امنیت در سفر

10- در استفاده از تاکسی ها دقت کنید!

شاید باورتان نشود اما در برخی کشورها، تاکسی ها هم می توانند تهدیدی برای شما باشند که وسایلتان به سرقت برود! بهتر است پیش از آنکه سوار تاکسی شوید شماره پلاک ماشین را در جایی ذخیره کنید یا که برای کسی بفرستید. در صورتی که به هر دلیلی چمدانتان را در تاکسی جا گذاشتید؛ به راحتی می توانید از طریق شماره پلاک آن را پیدا کنید. اگر هم در حین رسیدن به مقصد در جایی خواستید توقف کنید بهتر است چمدان و کیف را به همراه خود ببرید. زیرا ممکن است راننده ی تاکسی فرار کرده و چمدان و وسایل شما را با خود ببرد.

در انتخاب تاکسی دقت نمایید

 

نظرات کاربران

  1. سلام ما همه در ایران علاقه به سفر و گردشگری داریم ولی چند چیز مانع سفر در چهار فصل می شود عدم آشنایی و اطمینان از شرکت ها و خدمات آنها دوم هزینه های نامشخص سوم سلامت و پشتیبانی از مرکز شرکت چون مسئولیت همه با خود شخص می باشد هم مسافرت ها با تردید است هم هزینه و اووووو موفق باشید