ویژگی‌های مهمانداران هواپیما

ویژگی‌های مهمانداران هواپیما و خدماتی که ارائه می‌کنند

کل : 9

میانگین : 3.67

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۷

ویژگی‌های مهمانداران هواپیما و خدماتی که ارائه می‌کنند

خدمه و مهمانداران هواپیما همیشه یکی از چالش‌برانگیزترین شغل‌های دنیا را داشته‌اند. شغلی که جذابیت‌ها و سختی های مخصوص به خود را دارد.

ویژگی‌های مهمانداران هواپیما و خدماتی که ارائه می‌کنند

 از نقش مهمانداران هواپیما در آرامش و راحتی مسافران در حین پرواز نمی شود چشم پوشی کرد. به همین دلیل در این مطلب به ویژگی های این شغل جذاب و پرمخاطره می پردازیم و در پایان بهترین شرکت های هواپیمایی از لحاظ خدمه‌ی پرواز را با هم مرور می کنیم.

ویژگی‌های مهمانداران هواپیما

ویژگی‌های مهمانداران هواپیما اعم از ظاهری و مهارتی، بسته به شرکت های هواپیمایی متفاوت است. با این وجود همه ی خدمه ی پرواز باید برای ارائه‌ی خدمات مطلوب به مسافران ویژگی های مشترکی داشته باشند که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.

ویژگی‌های مهمانداران هواپیما

1- مهمانداران باید به زبان انگلیسی تسلط نسبی داشته باشند، البته در میزان این تسلط در شرکت های هواپیمایی ایرانی، هنوز شبه‌هایی وجود دارد. با این حال هر مهمانداری موظف به دانستن زبان انگلیسی برای رفع کامل نیازهای مسافران خارجی است.

2- مهمانداران باید خوش برخورد و در عین حال قاطع و مؤدب باشند تا بتواند به بهترین نحو ممکن به مسافران خدمت رسانی کنند.

3- فارغ از بعضی از ویژگی های ظاهری که شرکت های هواپیمایی مختلف برای انتخاب مهمانداران تعیین می کنند، یک مهماندار باید ظاهری آراسته و مرتب داشته باشد.

4- مهمانداران باید از قوای جسمی بسیار خوبی برخوردار باشند، زیرا ساعات زیادی به صورت ایستاده مشغول به خدمت رسانی هستند و گاهی مجبور به تحمل شرایط سخت جوی هستند.

راهنمای سفر تجاری به چین
ادامه مطلب

5- مهمانداران باید در شرایط روانی مطلوبی قرار داشته باشند تا در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه در هواپیما بتوانند آرامش خود را حفظ کنند و این آرامش را به مسافران انتقال دهند.

علاوه بر همه ی ویژگی های گفته شده، شرکت های هواپیمایی گوناگون شرایط خاص و ویژه ای برای مهمانداران در نظر می گیرند.

خدماتی که مهمانداران هواپیما ارائه می کنند

خدماتی که مهمانداران هواپیما ارائه می کنند

۱ -وظیفه ی مهمانداران با ورود مسافران به هواپیما آغاز می شود، مهمانداران باید قبل از پرواز کلیه ی اقلام مورد نیاز مسافران مثل پتو، روزنامه، اسباب بازی و… را در اختیار مسافران قرار دهد.

2- مهمانداران هواپیما موظف به توضیح کامل نکات ایمنی به مسافران هستند و در صورت وقوع هرگونه حادثه ی هوایی باید ضمن حفظ  آرامش خود مسافران را برای شرایط اضطراری آماده کنند.

3- مهمانداران باید از سالم بودن کلیه ی امکانات ضروری و در ها و کمربندهای ایمنی اطمینان حاصل کنند تا در حین پرواز مشکلی ایجاد نشود.

4- مهمانداران باید بتوانند در مواقع اضطراری قادر به ارائه‌ی کمک های اولیه باشند، این کمک های اولیه می تواند شامل یک پانسمان ساده یا مواردی مثل زایمان یا احیا قلبی ریوی باشد.

5-  بسته به مدت پرواز، مهمانداران باید اقدام به توزیع وعده های غذایی یا نوشیدنی کنند. همچنین در صورتی که مسافران وعده ی غذایی اضافی بخواهند باید بتوانند با سرعت نیاز های آن ها را تأمین کنند.

6- یک مهماندار خوب قدرت مدیریت شرایط سخت را دارد، برای مثال در صورت کمبود غذا باید بتواند شرایط را به گونه ای مدیریت کند که غذا به همه‌ی مسافران برسد و مسافران احساس کمبود نکنند.

ترین های هواپیمایی را بشناسید !
ادامه مطلب

7-  مهمانداران باید در تشخیص خطر بسیار تیز هوش باشند و در صورت مواجهه با هرگونه مورد مشکوک، مراتب را به اطلاع مأمورین امنیتی برسانند.

بهترین هواپیمایی‌های جهان از نظر ارائه‌ی خدمات

شرکت های هواپیمایی مطرح جهان در ارائه‌ی خدمات رفاهی به مهمانان بسیار معروف هستند در ادامه چند مورد از این شرکت های هواپیمایی را باهم بررسی می کنیم:

هواپیمایی امارات

بی شک هواپیمایی امارات یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی دنیاست که از بهترین مهمانداران جهان بهره می برد، این مهمانداران از ملیت های مختلفی هستند، از جمله ویژگی های آن ها ظاهری آراسته و برخورد مناسب و مجرب بودن است. مهمانداران هواپیمایی امارات در دوره های فشرده ای شرکت می کنند و کاملاً در کنترل شرایط سخت تسلط دارند.

هواپیمایی امارات

هواپیمایی قطر

از ویژگی مهمانداران قطر می توان به چند ملیتی بودن آن ها اشاره کرد، همچنین این هواپیمایی یکی از سخت ترین قوانین پذیرش مهماندار را دارد و شاید به همین دلیل برای چند سال پیاپی جزو بهترین شرکت های هواپیمایی از لحاظ ارائه‌ی خدمات بوده است.

مهمانداران این شرکت بسیار مجرب هستند و کلیه ی نیاز های شما را در حین پرواز برطرف می کنند.

هواپیمایی قطر

آسیا ایرلاین

این شرکت هواپیمایی به داشتن کادر پروازی بسیار مؤدب مشهور است به گونه ای که مهمانداران این شرکت از نظر بسیاری از مسافران مهربان‌ترین مهمانداران دنیا شناخته شده اند.

از جمله خدمات دیگر آسیا ایرلاین می توان به سرو غذا و نوشیدنی های متنوع در هر دو پرواز فرست کلاس و بیزینس کلاس اشاره کرد.

 آسیا ایرلاین

خلاصه

مهمانداران تأثیر غیرقابل‌انکاری در آرامش مسافران دارند. به علت فضای رقابتی این روزهای صنعت هوایی، شرکت هایی که خدمات رفاهی بیش تری را برای مسافرانشان فراهم می کنند، در این عرصه موفق‌ترند، از این رو مهمانداران از استانداردهای بالای جهانی برخوردارند.

10 راهکار برای آسان سپری کردن پروازهای طولانی
ادامه مطلب

در این مطلب به ویژگی های مهمانداران هواپیما و خدماتی که ارائه می کنند پرداختیم.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل آنلاین به سفرمی، حامی گردشگری در ایران مراجعه کنید.

نظرات کاربران