ترین های هواپیمایی

ترین های هواپیمایی را بشناسید !

کل : 12

میانگین : 3

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۷

با ترین های هواپیمایی آشنا شوید :

شاید برای شما جالب باشد تا با ترین های هواپیمایی آشنا شوید؛ از طولانی ترین مسیرهای هواپیمایی گرفته تا بزرگ ترین و کوچک ترین هواپیماهای جهان ! همراه سفرمی باشید تا با این ترین های هواپیمایی آشنا شوید.

طولانی ترین مسیر هوایی

 فهمیدن”طولانی ترین پرواز در جهان” به دلیل گستردگی چنین ادعایی، وضعیتی مشکوک دارد. در حالی که فاصله بین دو شهر ثابت است، هواپیما مسیر مستقیم را دنبال نمی کند، بلکه مسیر پرواز را براساس میزان باد، دیگر رویدادهای آب و هوایی، و جلوگیری از پرواز در برخی کشورها به علت های سیاسی یا جنگ تنظیم می کنند.

طولانی ترین مسیرهای هوایی

بیشترین فاصله و بیشترین زمان

از تاریخ 5 فوریه 2017، طولانی ترین پرواز بدون توقف بین خطوط هوایی ، با بیش ترین مسافت، پرواز 920-921هواپیمای قطری بین اوکلند، نیوزیلند و دوحه، قطر است که 14،535 کیلومتر (7،848 nmi؛ 9،032 مایل) است. پرواز با استفاده از Boeing 777-200LR QR 921 از اوکلند به دوحه نیز طولانی ترین پرواز از نظر زمان است و 18 ساعت و 20 دقیقه طول می کشد.

طولانی ترین مسیر هوایی

بزرگ ترین هواپیما در جهان

از ترین های هواپیمایی می توان به بزرگ ترین هواپیما در جهان اشاره کرد .شگفتی های پرواز هرگز تمام شدنی نیستند و چشم انداز آن ها بسیار باور نکردنی است، زمانی که هواپیما طولانی تر از استخرهای المپیک، سنگین تر از بزرگترین تانک ها و بلندتر از ساختمان های 5 طبقه است. امروزه هواپیماهای غول پیکری وجود دارند، که پرواز می کنند.

با اکثر معیارها، An-225 Antonov بزرگترین هواپیما در جهان است. تنها یکی از این هواپیمای غول پیکر باری توسط دفتر طراحی آنتنوف در SSR اوکراین در دهه 1980 ساخته شده است.

اقلام ممنوعه در قسمت بار هواپیما
ادامه مطلب

بزرگ ترین هواپیما در جهان

این برنامه برای حمل فضانوردان Buran، نسخه شوروی شاتل فضایی و همچنین تقویت کننده های موشکی Energia طراحی شده بود، اما هواپیما پس از فروپاشی برنامه فضایی شوروی، برای کار دیگری مورد استفاده قرار گرفت. این هواپیما سنگین ترین هواپیمایی است که تاکنون ساخته شده و وزن آن حداکثر 710 تن است. همچنین رکوردار حمل بار در حمل و نقل هوایی به اندازه ی 559،580 پوند و همچنین در بارگیری هوایی می تواند یک بار به اندازه ی 418،830 پوند را نگه دارد. این هواپیما طولانی ترین پهنای باند هر هواپیمایی  که در حال پرواز در 290 فوت است را در اختیار دارد. دارای شش موتور freakin است و  An-225 یک هیولا در میان هواپیماها محسوب می شود.

فرودگاه بین المللی شاه فهد در دمام، عربستان سعودی، دارای 301 متر مربع مساحت بوده و بزرگتر از کشور همسایه خود بحرین (295.5 مایل مربع) است و دو برابر اندازه دنور (153.3 مایل مربع) و شش برابر بزرگتر از بزرگ ترین هواپیما در فرودگاه در ایالات متحده یعنی فرودگاه بین المللی دنور (53 کیلومتر مربع) است.

بزرگ ترین هواپیما در جهان

کوچکترین هواپیمای جهان

Gee Bee مدل R

یکی دیگر از ترین های هواپیمایی Gee Bee Model R که یک هواپیما بود که تنها برای اهداف مسابقه ای طراحی شده بود. در سال 1932 توانست با سرعت 296 مگا پاسکال سرعت “سطح زمینی” را تجربه کند، اما توانست تنها با یک خلبان ماهر در این مسیر حرکت کند. بار دیگر پروازهای آن خیلی خوب نبود.

مدل R سه بار سقوط کرد که دو بار آن کشنده بود. این حوادث عمدتا به دلیل ثبات ضعیف، کنترل های گیج کننده و طراحی نامتعادل بود. طول آن فقط مقداری کمتر از 18 فوت بود و عرض بال های آن 25 فوت است.

مهم ترین کارهایی که پیش از سفر باید انجام دهیم!
ادامه مطلب

کوچکترین هواپیمای جهان

زیباترین فرودگاه جهان

فرودگاه بین المللی ولینگتون

این فرودگاه در سال 1959 بازگشایی آن صورت گرفت و توسط استودیو معماری اقیانوس آرام و وارن و ماهونی طراحی شد. به نظر میرسد که برای دیدار از نیوزیلند به دلایل دیگری نیاز دارید، فرودگاه آن یکی از زیبا ترین فرودگاه های زمین است. همچنین دارای سالن منحصر به فردی از موزاییک سه بعدی است.

زیباترین فرودگاه جهان

زیباترین فرودگاه جهان

قدیمی ترین فرودگاه جهان

فرودگاه کالج پارک در ایالات متحده آمریکا مریلند قدیمی ترین فرودگاه در زمین است که هنوز هم فعال است و محل پرواز بسیاری از هواپیماهای اولیه بوده است.

این فرودگاه در سال 1909 به عنوان یک فرودگاه آموزشی توسط برادران رایت تاسیس شد و برای آموزش دو مرد نظامی برای پرواز در ایالات متحده استفاده شده است.

قدیمی ترین فرودگاه جهان

قدیمی ترین هواپیمای جهان

Blériot XI یک هواپیمای فرانسوی از پیشگامان هواپیمایی است. اولین نمونه Louis Blériot برای اولین پرواز در کانال انگلیسی در یک هواپیمای سنگین تر از هوا در تاریخ 25 ژوئیه 1909 استفاده شد. این یکی از معروف ترین دستاورد های عصر پیشگام هوانوردی است و نه تنها برنده جایزه پایدار در تاریخ بلر است، بلکه آینده کارخانه تولید هواپیما را نیز تضمین کرد.

قدیمی ترین هواپیمای جهان

لوکس ترین هواپیمای جهان

Etihad Airways، هواپیمایی ملی امارات متحده عربی، دارای لوکس ترین گزینه های پرواز است و لوکس ترین هواپیمای جهان محسوب می شود. کسانی که برای آپارتمان درخواست داده باشند یک صندلی، تخت و حمام شخصی دریافت می کنند. اما هزینه آن بیشتر از 30،000 دلار برای بلیط یک طرفه خواهد بود. حمام Etihad همراه با لوازم آرایشی و حمام های ترکیبی است و کابین آن از لوکس ترین ها و زیباترین کابین های جهان است.

علل و درمان گوش درد در هواپیما
ادامه مطلب

لوکس ترین هواپیمای جهان

ارزان ترین پرواز جهان

یکی دیگر از ترین های هواپیمایی ، ارزان ترین پرواز جهان است .با توجه به اطلاعات جمع آوری شده ارزان ترین پرواز در جهان بدون هیچ گونه تخفیف یا استقاده از کارت اعتباری، یک پرواز  11 دلاری با Ryanair از ورشو به بروکسل است.

ارزان ترین پرواز جهان

با سایت گردشگری سفرمی همراه باشید تا اطلاعات گردشگری خود را تکمیل نمایید و سفری با کیفیت را تجربه نمایید .

نظرات کاربران