پست های هوایی

پست و حمل و نقل هوایی چگونه عمل می کنند؟

کل : 16

میانگین : 3.31

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۷

پست های هوایی چگونه عمل می کنند؟

پست های هوایی، همان طور که از نامشان بر می آید، پست هایی هستند که به کمک هواپیماهای باربری انجام می شوند و محموله ی مورد نظر را، از راه هوایی به دست صاحبانشان می رسانند. هواپیماهایی که به منظور انجام پست های هوایی مورد استفاده قرار می گیرند، هواپیماهای ترابری بوده و دارای بال های ثابتی می باشند. این هواپیماها دارای چندین درب بزرگ برای بارگیری و تخلیه ی بار می باشند و با الهام از هواپیماهای مسافربری ساخته می شوند. با توسعه ی شبکه ی هوایی و پیشرفت هواپیماهای باربری، پست های هوایی گسترش بیشتری یافته و امروزه خدمات متنوع تری را به مشتریان ارائه می دهند. پست های هوایی در دسته بندی های متنوعی صورت می گیرند که هر یک قوانین خاص خود را دارند و بعضا با محدودیت هایی مواجه می گردند. با سفرمی همراه باشید تا با نحوه ی عملکرد پست های هوایی آشنا شده و موارد مختلفی را که از طریق پست های هوایی جا به جا می شوند، بشناسید.

پست و حمل و نقل هوایی

آشنایی با روند پست های هوایی

برای ارسال محموله به واسطه ی پست های هوایی لازم است تا افراد به بخش کارگو فرودگاه مراجعه نموده و بسته ی مورد نظر را به منظور انجام بررسی های لازم به بخش رویت بار تحویل دهند. در این بخش کارکنان بخش مربوطه، قابل حمل بودن محموله ی مورد نظر را تایید کرده و از صاحبان بار می خواهند تا فرم اظهار نامه را پر کنند و ارزش قیمتی محموله را مشخص نمایند. سپس بررسی های امنیتی لازم بر روی بسته ی مورد نظر اعمال می شود و پس از تایید شدن محموله توسط تیم امنیتی، تگ بار بر روی آن زده می شود. نهایتا بارنامه ی مربوط به محموله ی مورد نظر صادر می گردد و این بارنامه به منزله ی قراردادی بین صاحب بار و شرکت هواپیمایی مورد نظر می باشد. در این بارنامه تعهدات شرکت باربری هوایی مورد نظر ذکر می شود و شرایط پست هوایی مربوطه قید می گردد. بدین ترتیب افراد به راحتی می توانند از پست های هوایی استفاده نموده و محموله ی مورد نظر خود را، به دورترین نقاط جهان ارسال نمایند.

با خدمات cip و vip در فرودگاه آشنا شوید!
ادامه مطلب

پست هوایی

دسته بندی محموله های مربوط به پست های هوایی

موجودات زنده

حیوانات مختلف، از جمله محموله هایی هستند که توسط پست های هوایی جا به جا می شوند. لیکن صاحبان حیوانات لازم است تا قبل از تحویل دادن آن ها به باربری هواپیما، تمامی کنترل ها و معاینات پزشکیشان را انجام داده و با تهیه ی گواه سلامت، حیوانات مورد نظر را به ترمینال باربری مربوطه منتقل نمایند. همچنین تهیه ی قفس متناسب با حیوان مورد نظر نیز، از دیگر امور ضروری به هنگام استفاده از پست های هوایی می باشد که باید مورد توجه صاحبان حیوانات قرار گیرد.

موجودات زنده در کارگو

اجساد

اجساد انسان های نیز، از جمله محمولاتی هستند که توسط پست های هوایی ارسال می گردند و صدور بارنامه ی آن ها، پس از ارائه ی جواز دفن و مدارک لازم در خصوص جا به جایی جسد مورد نظر، صادر می گردد.

حمل اجساد در کارگو

بارهای فاسد شدنی

بارهای فاسد شدنی، بارهایی همچون محصولات لبنی، محصولات کشاورزی و میوه و تره بار می باشند که نگه داری و حمل آن ها، نیازمند شرایطی خاص و فضایی کافی در مخزن بار هواپیما است و در صورت نبودن این شرایط، محموله ی مورد نظر از بین می رود و فاسد می گردد. برای ارسال چنین محمولاتی توسط پست های هوایی لازم است تا فضای مورد نیاز جهت حمل آن ها، توسط صاحبان بار رزرو گردد و شرایط مورد نیاز جهت جا به جایی آن ها، مورد بررسی قرار گیرد.

بارهای فاسد شدنی

بارهای حجمی

بارهای حجمی، بارهایی هستند که نسبت به وزنشان، حجم بیشتری دارند و فضای بسیار زیادی را در مخزن بارگیری هواپیما اشغال می نمایند. صاحبان بار در چنین مواقعی بهتر است تا ابتدا از وجود فضای کافی در هواپیمای مورد نظر اطمینان حاصل نموده و سپس محموله ی مورد نظر را به ترمینال باربری بیاورند و بدین ترتیب با استفاده از پست های هوایی، بار خود را جا به جا نمایند.

حقایق جالب درباره پل معلق گلدن گیت سانفرانسیسکو
ادامه مطلب

بارهای حجمی در پست های هوایی

بارهای خطرناک

بارهای خطرناک انواع مختلفی دارند که از میان آن ها می توان، به مواد منفجره، گازهای قابل اشتعال، اسیدها و موادی از این دست اشاره کرد. این محموله ها باید، با توجه به قوانین مربوط به بارهای خطرناک بسته بندی شده و تنها در مقدار مشخصی جا به جا شوند تا هیچ گونه خطری را برای هواپیمای مورد نظر به وجود نیاورند و ایمنی پرواز مورد نظر رعایت گردد.

بارهای خطرناک کارگو

علاوه بر دسته بندی های ذکر شده در قسمت بالا، بارهای دیگری نیز هستند که هیچ محدودیتی ندارند و به راحتی توسط پست های هوایی جا به جا می شوند. همان طور که می بینید، پست های هوایی بسیار همه جانبه هستند و مواد مختلفی را در کل دنیا جا به جا می نمایند.

با سایت سفرمی همراه باشید تا اطلاعات گردشگری خود را تکمیل نموده و سفری لذت بخش و خاطره انگیز را تجربه نمایید.

نظرات کاربران

  1. با سلام من میخواستم بدانم یک فرش ماشینی حدوداً ۳۵ کیلو به مقصد ژاپن از کرج یا تهران چقدر هزینه بر میدارد با تشکر