چگونگی انتقال بار به هواپیما

چگونگی انتقال بار به هواپیما و صدمات آن

کل : 3

میانگین : 3.67

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۴ تیر ۱۳۹۷

انتقال بار به هواپیما به چه صورت است ؟

به همراه داشتن بار و چمدان در حجم های مختلف، یکی از بخش های جدا نشدنی سفرهای داخلی و خارجی است و یکی از مهم ترین دغدغه های افراد در سفرهای طولانی، چگونگی حمل بار به هواپیما و آسیب ندیدن آن ها در طول سفر می باشد. در مورد چگونگی انتقال بار به هواپیما و صدمات آن، مقالات متعددی نوشته شده است و راه کارهای متنوعی برای کم کردن این آسیب ها به مسافران عزیر ارائه شده است که بعضی از آن ها مفید و کاربردی بوده و برخی دیگر بی فایده و غیر ضروری هستند و عملا هیچ کمکی به کاهش آسیب های احتمالی نمی نمایند. در این بخش، به بررسی اجمالی مراحل انتقال بار به هواپیما خواهیم پرداخت و شما را با آسیب ها و صدمات احتمالی که چمدان ها و بارتان را تهدید می نمایند، آشنا خواهیم نمود.

چگونگی انتقال بار به هواپیما

تحویل بار در فرودگاه

همان طور که می دانید، تحویل بار در فرودگاه، پس از انجام مراحل امنیتی و رد شدن چمدان ها از زیر اشعه ی ایکس صورت می گیرد. در واقع ابتدا تمام چمدان های همراه با مسافرین، در ایستگاه های بازرسی مربوطه کنترل می شوند تا امنیت هواپیما و مسافرین کنترل شده و اقلام ممنوعه به هیچ عنوان، وارد هواپیما نشوند. پس از گذشتن از این مرحله، شما موظف هستید تا چک- این خود را انجام داده و کارت پروازتان را تحویل بگیرید و با در دست داشتن کارت پرواز نسبت به تحویل بار خود اقدام نمایید. البته لازم به ذکر است که برخی افراد بسیار سبک سفر می کنند و به جز یک کیف دستی، بار دیگری ندارند که بخواهند آن را در فرودگاه تحویل بدهند. این افراد پس از چک- این کردن به راحتی می توانند وارد گیت پرواز شده و در انتظار پرواز خود باشند. لیکن اکثر افراد ملزم به تحویل بار و چمدان های خود در فرودگاه بوده و مجبور به گذراندن مراحل مربوط به آن هستند.

در سفر به گرجستان چه داروهایی را نبریم؟
ادامه مطلب

تحویل بار در فرودگاه

در این مرحله متصدی دریافت چمدان ها، کارت پرواز و کارت شناسایی شما را بررسی می کند و پس از دریافت بار شما، برچسب مخصوصی را که نشان از مالکیت شما بر بار مورد نظر است، به شما تحویل می دهد. لازم به ذکر است که نگه داری از این برچسب در تمام مدت پرواز الزامی است و تحویل گرفتن چمدان ها بدون ارائه ی آن غیر ممکن می باشد. پس از این مرحله، انتقال بار به هواپیما صورت می گیرد و آن چه در این میان از اهمیت ویژه برخوردار است، کاهش صدمات احتمالی به هنگام انتقال بار به هواپیما است.

انتقال بار به هواپیما

چمدان ها و بارها پس از تحویل در فرودگاه روی هم انباشته شده و به کمک وسایل نقلیه حمل بار تا هواپیما انتقال می یابند. جالب است بدانید که هر چه بارتان را زودتر تحویل دهید، آن را دیرتر تحویل خواهید گرفت و بسیاری افراد برای مقابله با این امر، همواره سعی می نمایند تا بار خود را دیرتر از همه تحویل دهند. انتقال بار به هواپیما معمولا توسط وسائل نقلیه مخصوص حمل بار و یا کابین های چرخ دار مخصوصی که برای حمل چمدان ها طراحی شده اند صورت می گیرد. برخی از این وسائل نقلیه که برای انتقال بار به هواپیما مورد استفاده قرار می گیرند، چمدان ها را تا پای هواپیما برده و برخی دیگر به کمک اهرم های مکانیکی و بالابرها، آن را به درون هواپیما نیز منتقل می نمایند. همچنین جالب است بدانید که انتقال بار به هواپیما در برخی مواقع به صورت تک تک و در برخی مواقع به صورت بسته بندی های بسیار بزرگ صورت می گیرد که با توجه به حجم و ظرفیت هواپیمای مورد نظر متفاوت است.

همه چیز درباره فرودگاه بین‌المللی تفلیس
ادامه مطلب

انتقال بار به هواپیما

صدمات ناشی از انتقال بار به هواپیما

صدمه دیدن چمدان ها، گم شدن بار و یا شکستن اشیا در درون بار، همه و همه از بدیهی ترین اتفاقات در یک پرواز می باشند و جالب است بدانید که شرکت هواپیمایی مورد نظر، هیچ مسئولیتی را در قبال صدمات وارد بر بار مسافرین بر عهده نمی گیرد. استفاده از چمدان های محکم و قابل اطمینان، بسته بندی صحیح اشیا در درون چمدان ها، و همچنین تقاضای برچسب “شکستنی” ار متصدی دریافت بار در فرودگاه باعث می شوند تا بار شما را کمی محتاط تر به هواپیما منتقل نمایند و به هنگام قرار دادن آن در هواپیما، از پرت کردن چمدان خود داری نمایند. لازم به ذکر است که اصلی ترین دلیل وارد شدن صدمه به بارها، پرت شدن آن ها توسط مسئولین بارگیری، خوردن چمدان ها به یکدیگر و بی دقتی در جا به جایی آن ها می باشد.

صدمات ناشی از انتقال بار به هواپیما

چگونگی انتقال بار به هواپیما و صدمات آن، یکی از مولفه های کیفی خطوط هوایی مختلف می باشد و بسیاری از آژانس های هواپیمایی، به خاطر وارد کردن صدمات بسیار به بار مسافرین، از شهرت و آوازه ی خوبی برخوردار نیستند. امروزه با روی کار آمدن ماشین آلات مختلف و کم شدن دخالت انسان در انجام امور مختلف، کیفیت انتقال بار به هواپیما نیز بهبود بسیار یافته است و صدمات ناشی از آن به حداقل رسیده است. با سفرمی همراه باشید و به خواندن مقالات آماده شده در این سایت بپردازید تا با کسب اطلاعات جدید، سفرهای خود را با کیفیت بیشتری به سرانجام رسانید.

ژئوتوریسم، شناخت پدیده های زمین شناسی
ادامه مطلب

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل آنلاین به سفرمی، حامی گردشگری در ایران مراجعه کنید.

نظرات کاربران