کارهای ممنوع در پرواز

چه کارهایی در حین پرواز ممنوع است؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۷

کارهای ممنوع در پرواز چه چیزهایی هستند ؟

چه کارهایی در حین پرواز ممنوع است؟ اصلاً هنگام سفرهای هوایی ممنوعیتی برای مسافران وجود دارد یا همانند سفرهای زمینی می‌توانند کارهای دلخواهشان را در طول سفر انجام دهند؟ اطلاع از کارهای ممنوع در پرواز ،علاوه بر افرادی که اولین سفر هوایی خود را تجربه می‌کنند، ذهن بسیاری از مسافران را نیز به خود مشغول کرده است.

چه کارهایی در حین پرواز ممنوع است

اگر یک سفر هوایی پیش رو دارید و علاقه‌مند هستید که با قوانین ایرلاین ها بیشتر آشنا شوید، با سفرمی همراه باشید و درباره کارهای ممنوع در حین پرواز اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. تا در طول سفر دچار مشکل نشوید و بتوانید یک هوانوردی رؤیایی و هیجان انگیز را پشت سر بگذارید.

حمل مایعات بیش از 100 میلی لیتر

در پاسخ به سؤال چه کارهایی در حین پرواز ممنوع است؟ باید به این نکته اشاره کنیم که بسیاری از ایرلاین ها تنها اجازه حمل مایعات را تا 100 میلی لیتر برای مسافران صادر می‌کنند. کلیه این مواد را باید درون قوطی‌های مخصوص یا ظروف پلاستیکی نگه داری کنید.

بنابراین در صورتی که نیاز به حمل نوشیدنی‌های دلخواهتان یا حتی مواد شوینده‌ای مانند مایع دستشویی و شامپو اختصاصی دارید، به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشید. بهتر است هنگام حضور در کشور مقصد نوشیدنی‌ها و مایعات دلخواهتان را خریداری کنید تا ممنوعیتی حین پرواز برای شما ایجاد نگردد.

حمل مایعات بیش از 100 میلی لیتر

حمل اشیا تیز و برنده

با توجه به این که اشیا نوک تیز همانند شمشیر و چاقو به عنوان صلاح سرد محسوب می‌شوند، حمل آن‌ها در میان کارهایی که در حین پرواز ممنوع است قرار می‌گیرد. در برخی از ایرلاین ها مسافران اجازه دارند قیچی‌های کوچکی که برای اصلاح ناخن یا ابروها استفاده می‌شوند را همراه داشته باشند؛ اما تصمیم گیری نهایی در رابطه با حمل این وسایل بر عهده مأموران بازرسی فرودگاه خواهد بود. اگر نیاز به حمل قیچی یا چاقو در طول سفر دارید باید آن‌ها را در چمدانتان قرار دهید و این امر را با بازرسان در میان بگذارید تا در صورت صدور مجوز بتوانید آن‌ها را حمل کنید.

پست و حمل و نقل هوایی چگونه عمل می کنند؟
ادامه مطلب

حمل اشیا تیز و برنده

حمل کبریت، فندک و مواد آتش زا

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که محیط هواپیما محیطی دنج و آرام است و می‌توانند ساعت‌ها در این مکان سیگار بکشند و به وقایع روزمره خود فکر کنند، به همین دلیل بیشتر مسافران سیگاری طبق عادت همیشگی فندک یا کبریتی در جیب خود دارند تا در مواقع نیاز از آن استفاده کنند. هنگام سفر با هواپیما باید به این نکته توجه داشته باشید که حمل کلیه مواد آتش زا ممنوع است؛ بنابراین در لیست کارهای ممنوع در پرواز می‌توان به نکشیدن سیگار و عدم حمل مواد آتش زا و منفجره نیز اشاره کرد.

حمل کبریت، فندک و مواد آتش زا

میوه‌ها، گوشت و سایر فرآورده‌های کشاورزی

اگر به کشورهایی که در دیگر قاره‌ها قرار دارند سفر می‌کنید به این نکته توجه داشته باشید که مواد غذایی را تنها در طول سفر می‌توانید نوش جان کنید و هنگام رسیدن به کشور مقصد باید آن‌ها را به مأموران امنیتی تحویل دهید. پس بهتر است به جای چندین میوه به یک میوه خاص مانند سیب اکتفا کنید تا بتوانید در طول سفر آن را نوش جان کنید و هنگام رسیدن به کشور مقصد مشکلی نداشته باشید. این موضوع تنها برای میوه‌ها و سبزیجات صدق نمی‌کند و کشورهای خاصی همانند استرالیا یا نیوزلند حتی در حمل آثار باستانی اجازه ورود آن به کشور را نمی‌دهند.

میوه‌ها، گوشت و سایر فرآورده‌های کشاورزی

حمل اسلحه

در میان کارهای ممنوع در پرواز می‌توان به حمل اسلحه نیز اشاره کرد. در هر مقام و سمتی که باشید به هیچ عنوان اجازه حمل اسلحه را درون هواپیما نخواهید داشت. با توجه به این که اجازه حمل اسلحه در کشورهای مختلف متفاوت است، قبل از سفر این موضوع را با پرسنل ایرلاین در میان بگذارید. حتی در صورتی که اجازه حمل اسلحه برای شما صادر شود باید آن را درون جعبه‌ای که دارای قفل است قرار داده و درون چمدان حمل بار تحویل مأموران بازرسی دهید.

افت فشار کابین هواپیما چه زمان اتفاق می افتد؟
ادامه مطلب

حمل اسلحه

حمل وسایل دفاع شخصی

حمل وسایل دفاع شخصی نیز در رده کارهای ممنوع در پرواز قرار می‌گیرد. محیط هواپیما نه میدان جنگ است و نه زمین مبارزه! پس بهتر است وسایل ورزشی همانند باتوم، چوب بیسبال، وسایل هاکی و… را تحویل قسمت بار دهید و آن‌ها را وارد محیط هواپیما نکنید؛ زیرا خدمه هواپیما در صورت مشاهده این وسایل شما را اخراج خواهند کرد.

حمل وسایل دفاع شخصی

حمل ابزارهای گوناگون

شاید شغل شما ایجاب می‌کند که ابزارهای مخصوص را با خود حمل کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که حمل این وسایل در هواپیما ممنوع است. شاید از نظر شما یک انبر دست، مته دریل یا چکش وسایل خطرناکی به نظر نرسند، اما پرسنل ایرلاین ها همانند شما فکر نمی‌کنند و هنگام حمل این وسایل با شما برخوردی جدی خواهند کرد.

حمل ابزارهای گوناگون

از موبایل و وسایل الکترونیکی استفاده نکنید!

در بین کارهای ممنوع در پرواز هواپیما می‌توان به عدم استفاده از موبایل و وسایل الکترونیکی نیز اشاره کرد. بنابراین حتماً قبل از پرواز تماس‌های ضروری‌تان را برقرار کنید و هنگام پرواز گوشی تلفنتان را خاموش کنید. زیرا سیگنال­هایی که از وسایل الکترونیکی منتشر می‌شوند، سبب ایجاد اختلال در رادارهای هواپیما می‌شوند و احتمال سقوط را افزایش می‌دهند.

از موبایل و وسایل الکترونیکی استفاده نکنید!

خلاصه

 چه کارهایی در حین پرواز ممنوع است؟ از مهم‌ترین سؤالاتی است که مسافران هنگام سوار شدن به هواپیما از کارکنان ایرلاین می‌پرسند و نگران ممنوعیت‌های ایجاد شده در طول پروازشان هستند. جهت پیشگیری از مشکلات احتمالی در طول پرواز از حمل وسایل غیرمجاز بپرهیزید و رفتار مؤدبانه‌ای با سایر مسافران و خدمه ایرلاین داشته باشید.

چگونه خلبان هواپیما شویم؟
ادامه مطلب

نظرات کاربران