فرودگاه بولونیا

فرودگاه بولونیا در کشور ایتالیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۷ شهریور ۱۳۹۷

فرودگاه بولونیا

شهر بولونیا از جمله شهرهای تاریخی و باستانی کشور ایتالیا به شمار می آید که از قدمتی دیرینه برخوردار است و در شمال این کشور قرار گرفته است. این شهر که به عنوان یکی از شهرهای پرجمعیت کشور ایتالیا شناخته می شود، دارای جمعیتی بالغ بر 385 هزار نفر است و مساحت آن در حدود 140.9 کیلومتر مربع تخمین زده می شود. یکی از مشخصه های بارز شهر بولونیا، وجود کانال های آبی متعدد در درون آن است و همین مساله باعث شده است تا عده ای آن را، ونیز کوچک خوانده و این دو شهر را بسیار شبیه به هم بدانند. این شهر که از جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری برخوردار است، به عنوان یکی از پر ترددترین شهرهای کشور ایتالیا نیز شناخته می شود و فرودگاه بولونیا هر روزه، میزبان پروازهای داخلی و خارجی متعددی به مقاصد مختلف است.

فرودگاه بولونیا

در ادامه به معرفی هرچه بیشتر فرودگاه بولونیا که در واقع فرودگاه بولونیا گولیلمو مارکونی نام دارد، خواهیم پرداخت و شما را با ویژگی های منحصر به فرد این فرودگاه بین المللی آشنا خواهیم نمود. پس با سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی و رزرو هتل همراه باشید.

مشخصات فرودگاه بولونیا گولیلمو مارکونی

فرودگاه بولونیا یا در واقع فرودگاه بولونیا گولیلمو مارکونی، فرودگاهی همگانی به منظور جا به جایی مسافر از اقصی نقاط جهان می باشد و با کد یاتا  BLQ به ثبت رسیده است. این فرودگاه دارای یک باند فرود آسفالت به طول 2800 متر است و در ارتفاع 37 متری از سطح دریا قرار گرفته است. فرودگاه بولونیا در فاصله ی 6 کیلومتری شمال غرب شهر بولونیا قرار گرفته است و از نظر زمانی دارای فاصله ی 20 دقیقه ای با مرکز شهر بولونیا و هتل های موجود درآن می باشد.

راهنمای سفر تجاری به ترکیه
ادامه مطلب

فرودگاه بولونیا

آژانس های هواپیمایی دارای پرواز به فرودگاه بولونیا

فرودگاه بولونیا، فرودگاهی پر تردد و بین المللی است و بسیاری از خطوط هوایی مشهور دنیا دارای پروازهای مختلف به این فرودگاه می باشند. از میان این خطوط هوایی می توان، به ایر فرانس، ایر عربیا، آلیتالیا، بریتیش ایرویز، بروکسل ایر ویز، امارات، پگاسوس، ترکیش ایرلاینز و بسیاری خطوط هوایی دیگر اشاره کرد که دارای پروازهای مختلف در تمامی ماه های سال هستند و مسافران مختلف از شهرها و وکشورهای مختلف دنیا را به شهر بولونیا منتقل می کنند.

فرودگاه بولونیا

حمل و نقل در فرودگاه بولونیا

در درجه ی اول لازم است بدانید که اکثر هتل های شهر بولونیا دارای سرویس ترانسفر از فرودگاه می باشند و ماشین های مخصوصی را برای جا به جایی مسافران از فرودگاه و انتقال آن ها به هتل در نظر گرفته اند. بدین ترتیب بسیاری از گردشگران به راحتی و بدون هیچ گونه دغدغه ای، در کمتر از 30 دقیقه به محل اقامت خود رسیده و گشت و گذار خود در این شهر را آغاز می نمایند. لیکن افرادی که خود به تنهایی و به طور مستقل سفر نموده اند نیز به راحتی می توانند، یکی از راه های حمل و نقل در این فرودگاه را انتخاب نموده و به آسان ترین شکل ممکن خود را به مرکز شهر و یا هتل و اقامتگاه مورد نظر برسانند.

حمل و نقل در فرودگاه بولونیا

تاکسی

استفاده از تاکسی به منظور جا به جایی میان فرودگاه و مرکز شهر، یکی از آسان ترین، راحت ترین و در عین حال پرهزینه ترین گزینه های موجود است و برای آن دسته از افرادی که به طور خانوادگی وگروهی سفر نموده اند و یا دارای چمدان های متعدد هستند، گزینه ای ایده آل به شمار می آید. بدین ترتیب افراد به راحتی و بدون هیچ گونه معطلی می توانند، خود را به مرکز شهر و یا محل اقامت خود رسانده و رفاه و آسایش بیشتری را در طول این جا به جایی تجربه نمایند.

مشکلات بسیار مهاجرت
ادامه مطلب

تاکسی

اتوبوس

معمولا تمام فرودگاه ها، از جمله فرودگاه بولونیا دارای اتوبوس های مخصوص فرودگاه هستند که مسافران را در ایستگاه های متنوعی پیاده کرده و هزینه ی آن ها در مقایسه با تاکسی بسیار ارزان تر است. بسیاری از افرادی که سبک سفر می کنند و دارای بار و چمدان های متعدد نیستند ترجیح می دهند، تا با پرداخت هزینه ی کم تر، زمان بیشتری را در راه مانده و با استفاده از اتوبوس، خود را به محل مورد نظر برسانند. برخی افراد با استفاده از اتوبوس های فرودگاه به مرکز شهر رفته و پس از پیاده شدن در آن جا، از تاکسی استفاده می نمایند تا مسیر کمتری را با تاکسی طی نموده و در هزینه های سفر خود صرفه جویی نمایند.

اتوبوس

کرایه ی ماشین شخصی، رفتن به نزدیک ترین ایستگاه مترو و ترن و گزینه های دیگری نیز وجود دارند که مورد توجه گردشگران قرار می گیرند و هر کسی با توجه به فرهنگ سفر کردن خود می تواند، روشی ایده آل را برای حمل و نقل از فرودگاه بولونیا انتخاب نماید. با وبلاگ گردشگری سفرمی همراه باشید، مقالات تهیه شده در آن را مورد بررسی و مطالعه قرار داده و با کسب اطلاعات لازم در خصوص شهرها و کشورهای مختلف جهان آگاهانه سفر کنید و بدین ترتیب کیفیت تک تک لحظات خود در سفر مورد نظر را، دوچندان نمایید.

نظرات کاربران