سفر تجاری به ترکیه

راهنمای سفر تجاری به ترکیه

کل : 1

میانگین : 4

تاریخ انتشار: جمعه, ۵ مرداد ۱۳۹۷

راهنمای سفر تجاری به ترکیه

ترکیه، به طور استراتژیک بین دو قاره ی اروپا و آسیا قرار گرفته است. این کشور با زیبایی های طبیعی فراوان، جاذبه های دیدنی، معماری نفس گیر و مکان های فرهنگی خیره کننده به مکانی جذاب تبدیل شده است. آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه یک مرکز اداری است که در آن قراردادهای رسمی زیادی در جریان است. ممکن است به دلیل موقعیت کشور ترکیه، در مورد اینکه در یک سفر تجاری به ترکیه باید چه قوانینی را رعایت کنید با مشکل روبرو شوید و دچار شک شوید، اما دیگر نگران نباشید، همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل باشید و با راهنمایی هایی برای سفر تجاری به ترکیه آشنا شوید.

راهنمای سفر تجاری به ترکیه

لباس های مناسب سفر تجاری به ترکیه

 برای جلسات کسب و کار، کت و شلوار تیره (با کراوات) برای مردان معمول است. به زنان توصیه می شود کت با شلوار یا دامن های زیر زانو بپوشند. در واقع بهتر است در این کشور لباس های پوشیده بپوشید و بیشتر بدن خود را بپوشانید.

لباس های مناسب سفر تجاری به ترکیه

قوانین مربوط به دعوت به شام پس از یک جلسه ی تجاری

رفتار زنان با مردان کاملا توام با یک ارتباط متقابل است. با این حال، زنان باید آگاه باشند که دعوت نامه های بعد از شام برای همراهی با مردان به یک باشگاه مجلل یا باشگاه شکاری ممکن است نتایج خوبی به دنبال نداشته باشد و باید در این مورد مقداری تأمل کرد. مردم ترکیه بسیار مهمان نواز هستند و اینکه شما به یک شام یا قهوه دعوت شوید، بسیار معمول است ولی لازم است در این مورد نیز در برخورد با مردهای جوان مراقب باشید.

از آبشار مرگبار یوسمیت چه میدانید؟
ادامه مطلب

قوانین مربوط به دعوت به شام پس از یک جلسه ی تجاری

زبان مورد نیاز در سفر تجاری به ترکیه

انگلیسی به طور گسترده ای در محیط های تجاری و کسب و کار صحبت می شود و زبان ترکی هم به طور گسترده ای در این مکان ها مورد احترام است.

داشتن نظم و برنامه ریزی

سر وقت حاضر شدن برای شام و جلسات بسیار مهم است. Business کارت ها نیز به میزان زیادی در ترکیه مورد استفاده قرار می گیرند.

سفر تجاری به ترکیه

قوانین سفر تجاری به ترکیه

اکثر ترک ها ترجیح می دهند با کسی که می شناسند و به او اعتماد دارند کار انجام دهند، بنابراین ایجاد ارتباط شخصی و صمیمی، بخش مهمی از معامله است. هنگامی که یک ارتباط برقرار شد، معمول است که با اسم کوچک یکدیگر را صدا می زنند.

منشی ها به ندرت قادر به دریافت پیام های مهم هستند و یا حتی برنامه ی رئیس خود را می دانند. بنابراین، این موضوع ممکن است بارها اتفاق بیفتد که بعد از یک بار تماس از شما خواسته شود یک ساعت بعد مجددا تماس بگیرید. با این حال، زمانی که ارتباط مناسب برقرار شود، تاجرها معمولا با گرمی و حسن نیت رفتار می کنند.

سفر تجاری به ترکیه

به روز های تعطیل در ترکیه توجه کنید!

ترکیه به عنوان یک کشور مسلمان، از یک تقویم اسلامی برخوردار است و جلسات برنامه ریزی شده در ماه رمضان به طور کلی کنسل می شود.

قوانین مربوط به مصرف نوشیدنی های الکلی

مصرف نوشیدنی های الکل در بسیاری از مناطق ترکیه قابل قبول است، اما بسیاری از آن ها تمایلی به خوردن مشروبات ندارند، بنابراین در مورد این موضوع نیز مطمئن شوید.

چند نکته ی مهم که قبل از سفر به اروپا باید بدانید
ادامه مطلب

مصرف نوشیدنی در سفر تجاری به ترکیه

شما نیاز به ویزا برای سفر تجاری به ترکیه دارید!

در قوانین ترکیه بسیاری از اتباع کشورها برای ورود به ترکیه به دریافت ویزا نیاز دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه آیا شما به ویزا نیاز دارید، از Turizm دیدن کنید. قبل از گرفتن ویزا اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما از تاریخ ورود به ترکیه 6 ماه اعتبار داشته باشد در غیر این صورت ممکن است شما مجاز به ورود به ترکیه نباشید. برای به دست آوردن ویزا معمولا چند هفته زمان نیاز دارید. بنابراین، از قبل برای این موضوع برنامه ریزی کنید.

ویزا برای سفر تجاری به ترکیه

حمل و نقل در ترکیه

ترکیه دارای یکی از سریع ترین سیستم های هواپیمایی رو به رشد در اروپا است و دارای شبکه ی بزرگی از پرواز از کشورهای مختلف است. پس نیازی نیست در این مورد نگران باشید. هنگام خروج از فرودگاه و یا رفتن به فرودگاه، تاکسی تنها گزینه شما نیست. سرویس های شاتل در سراسر کشور در دسترس است. این یک سرویس اتوبوس است که اساسا به فرودگاه و از فرودگاه به مکان های خاصی در مرکز شهر در رفت و آمد است و هزینه ی آن بسیار پایین تر از تاکسی است.

حمل و نقل در ترکیه

اگر قرار است برای سفر تجاری به نزدیکی یکی از شهرهای قدیمی ترکیه بروید، مکان های بسیاری وجود دارد که بتوانید فرهنگ ترکیه را نیز مشاهده کنید. مسجد آبی و موزه ایا صوفیه ارزش دیدن و بازدید را دارند و از نظر معماری و فضای داخلی بسیار جالب هستند. مکان دیگری برای دیدار سریع بین جلسات، مخزن باسیلیکا، مجموعه ای از تالار های طویل خنک و زیرزمینی است و می توانید مقداری از گرمای شهر فاصله بگیرید و ساعت های خوشی را بگذرانید. توجه داشته باشید که هنگام بازدید از یک مسجد، لازم است موها، شانه ها و پاهای خود را بپوشانید و کفش های خود را بیرون بیاورید.

مراسم عجیب واتر سالوت
ادامه مطلب

جاذبه های گردشگری ترکیه

نظرات کاربران