حمل خودرو با قطار

حمل خودرو با قطار به چه صورت است؟

کل : 19

میانگین : 3.68

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۷

حمل خودرو با قطار

قطار ایمن ترین و آسوده ترین وسیله حمل و نقل عمومی است که در میان مسافران کشور بسیار مورد توجه می باشد. مسافران می توانند در سفر با قطار پا روی پا انداخته و از مناظر طبیعی بیرون لذت ببرند و نگرانی ترافیک، جاده های شلوغ و خستگی راه را نداشته باشند. شاید تنها دغدغه ای که مسافران قطار به آن فکر می کنند نداشتن خودرو در شهر مقصد باشد که بسیار باعث سختی مسافر از بابت جابجایی درون شهری می شود! حمل خودرو با قطار یکی از خدماتی است که به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته و دغدغه ی مسافران را حل کرده است.

حمل خودرو با قطار

همراه مجله گردشگری سفرمی باشید تا با شرایط حمل خودرو با قطار، هزینه های آن و .. بیشتر آشنا شوید.

حمل خودرو با قطار چگونه صورت می گیرد؟

در حمل خودرو با قطار، ماشین ها را داخل واگن های خودرو بر می کنند. لازم است بدانید که ماشین هایی می توانند درون این واگن ها قرار بگیرند که ارتفاعی کمتر از 158 سانتی متر و عروضی کمتر از 180 سانتی متر داشته باشند.این محدودیت شامل حال خودروهایی همچون پاترول، پاجرو، جیپ و .. می باشد. واگن های خودروبر دو طبقه هستند و بین 10 تا 12 ماشین در آنها جای می گیرد. در سفر با قطار به همه ی شهرهای ایران نمی توان از این خدمات استفاده کرد و برخی از شهرهای بزرگ در لیست راه آهن هستند که این امکان را دارند. حمل خودرو با قطار در مسیر های تهران-مشهد، تهران-اهواز، تهران-تبریز، تبریز-مشهد، تهران-شیراز، اصفهان-بندر، شیراز-مشهد، تهران-یزد، یزد-مشهد، تهران-کرمان، کرمان-مشهد، تهران-بندر و بندر- مشهد صورت می گیرد.

بهترین زمان سفر به بالی
ادامه مطلب

حمل خودرو با قطار

چگونه برای ماشین بلیط قطار خریداری شود ؟

هنگامی که می خواهید برای خود بلیط قطار خریداری نمایید می توانید برای حمل خودرو با قطار در واگن های خودروبر نیز بلیط تهیه کنید. بلیط حمل خودرو با قطار را می توانید با مراجعه به شرکت راه آهن و یا رجا خریداری نمایید. همچنین راه ساده تری نیز وجود دارد و آن خریداری بلیط قطار به صورت آنلاین از سایت های رزرواسیون مانند سفرمی می باشد. کافی است تا کارت بانکی عضو شبکه شتاب داشته باشید تا بتوانید برای حمل خودرو با قطار و تحویل آن در مقصد اقدام نمایید. هزینه بلیط رفت و برگشت خودرو یکی می باشد و به نسبت آسودگی خاطری که برای فرد متقاضی به ارمغان می آورد هزینه چندانی ندارد ! یکی از مزایای خرید بلیط قطار برای خودروی خود این است که در صورت گم کردن بلیط می توانید دوباره بلیط صادر شده ای دریافت نمایید.

شرایط تحویل خودرو در مبدا

در صورتی که قصد دارید ماشین خود را با قطار از مبدا به مقصد خود بفرستید، ماموران پذیرش خودرو تنها درساعت 8 صبح تا حداکثر 3 ساعت مانده به حرکت قطار، اقدام به پذیرش خودروی شما می کنند. شرکت ریلی در شرایطی همچون خراب بودن خودروی شما، نقص فنی و یا تصادفی بودن از پذیرش خودرو امتناع می کند و خودروی شما باید کاملا سالم و بدون هرگونه نقص فنی باشد. در هنگام تحویل خودرو موجودی بنزین می بایست یک سوم باک شما باشد.

بهتر است داشبورد و صندوق عقب خود را در صورت تحویل خودرو خالی نمایید زیرا شرکت حمل و نقل ریلی هیچگونه مسئولیتی در قبال مفقود شدن وسایل داخل خودرو بر عهده نمی گیرد. تنها وسایلی که می توانند داخل خودرو باشند زاپاس و جک خودرو می باشد. بهتر است برای ایمنی بیشتر در مبدا و در هنگام تحویل خودرو سر باتری ماشین خود را جدا نموده و هنگامی که در مقصد ماشین را تحویل گرفتید به آن وصل کنید.

فرودگاه بولونیا در کشور ایتالیا
ادامه مطلب

حمل خودرو با قطار

مدارک برای حمل خودرو با قطار

برای حمل خودرو با قطار در صورتیکه خودرو به نام شما باشد باید مدارکی همچون مدارک شناسایی مالک، سند و کارت مالکیت خودرو را به همراه خود داشته باشید و ماشین را یک ساعت پیش از حرکت قطار به انبار تحویل دهید. در صورتیکه که خودرویی که قرار با قطار حمل بشود شخصی نیست و متعلق به نهاد یا سازمان خاصی است باید هنگام تحویل خودرو، معرفی نامه از سازمان مربوطه داشته باشید. هنگام تحویل خودرو می بایست مبغلی را برای حق بیمه نیز به شرکت ریلی بپردازید.

حمل خودرو با قطار و تحویل آن در  مقصد

هنگام تحویل خودرو لازم است تا فردی که مالک خودرو بوده و به عنوان تحویل گیرنده معرفی شده است با مدارکی همچون کارت ماشین و مدارک شناسایی معتبر، در بازه زمانی 24 ساعتی برای تحویل خودرو اقدام نماید. در صورتی که این زمان بیش از 24 ساعت طول بکشد در هنگام می بایست هزینه ای را برای توقف و در انبار بودن خودرو پرداخت نمایید. خودرو به هیچ شخص دیگری تحویل داده نمی شود و لزوم مدرک معتبر در هنگام تحویل ضروری می باشد.

خسارت شرکت ریلی

در صورتی که بیش از 24 ساعت شرکت ریلی در تحویل خودرو تاخیر داشته باشد شما می توانید 50 درصد از بهای بلیط خود را به عنوان خسارت از شرکت حمل و نقل ریلی دریافت نمایید. لازم به ذکر است در صورتیکه به طور کلی خودرو در مقصد به هر دلیلی در زمان مقرر شده تحویل داده نشد شرکت ریلی می بایست کل بهای بلیط را به متقاضی بازگرداند. برای دریافت خسارت حمل خودرو با قطارکافیست تا با همراه داشتن کارت شناسایی معتبر و بلیط خود به یکی از نمایندگی های فروش بلیط قطار مراجعه نمایید.

فرودگاه پیزا مهم ترین فرودگاه ایتالیا
ادامه مطلب

حمل خودرو با قطار

استرداد بلیط حمل خودرو با قطار

در صورتی که بلیط حمل خودرو با قطار را خریداری نموده اید و بنا به شرایطی مجبور به کنسل کردن آن هستید لازم است بدانید که امکان استرداد بلیط وجود دارد. در صورتی که تا ساعت 12 روز قبل از حرکت اقدام به کنسلی بلیط حمل خودرو با قطار نمایید 90 درصد از بهای بلیط به شما بازگردانده می شود. اگر در فاصله ساعت12 روز قبل تا 3 ساعت مانده به حرکت قطار بلیط خود را کنسل کنید 70 درصد بهای بلیط و در صورتی که 3 ساعت پیش از حرکت کنسل کنید 50 درصد از بهای بلیط بازگردانده می شود.

نظرات کاربران