تغییر زمان پرواز در آخرین لحظات

تغییر زمان پرواز در آخرین لحظات

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۷

آیا شرکت‌های هواپیمایی اجازه دارند در آخرین لحظات تغییر زمان پرواز را اعمال کنند ؟

همه چیز در این مورد پس از خرید بلیط هواپیما، با ارسال یک ایمیل شروع می‌شود که موضوع آن باعث نگرانی شما می‌شود. « زمان جدید پرواز شما» این موضوع ایمیل ارسالی به شماست. با دیدن این عبارت با خود به فکر فرو می‌روید که شرکت‌های هواپیمایی تا چه اندازه اجازه دارند تغییر زمان پرواز مسافران خود را عملی کنند و این مسئله چقدر می‌تواند بر روی برنامه‌ریزی‌های مسافران تأثیرگذار باشد.

اولین چیزی که به ذهن مسافرانی که با این مشکل روبرو می‌شوند، می‌رسد، آن است که «آیا شرکت‌های هواپیمایی اصلاً مجاز به این کار هستند یا نه؟» اما آن‌ها سوال دیگری در این رابطه نخواهند پرسید چرا که پاسخ این سوال بله است.

تغییر زمان پرواز

آیا شرکت‌های هواپیمایی اجازه دارند زمان پرواز مسافران خود را تغییر دهند؟

بله، البته در صورتی که این کار را نهایتاً 14 روز پیش از رسیدن زمان پرواز انجام بدهند، و نیز باید این تغییر را به شما اطلاع دهند.

وقتی یک شرکت هواپیمایی تغییری در زمان پرواز شما اعمال می‌کند، این تغییر با اصطلاح « تغییر برنامه پرواز» شناخته می‌شود و شرایط آن با مسئله لغو پرواز کاملاً تفاوت می‌کند.

«تغییر برنامه پرواز» همواره باید حداکثر 14 روز پیش از زمان پرواز انجام شده و این تغییرات به مسافران مورد نظر اطلاع‌رسانی شود، همچنین شرکت‌های هواپیمایی تنها مجاز هستند این تغییرات را در زمان پرواز و یا تاریخ آن اعمال کنند، آن‌ها هیچ‌گونه مجوزی برای تغییر شماره پروازی مسافران نخواهند داشت.

داروها و اقلام ممنوعه در تایلند چیست؟
ادامه مطلب

در صورتی که دست کم 14 روز پیش از زمان پرواز، شرکت هواپیمایی شما را از تغییر زمان پرواز مطلع نکرد، در این صورت می‌توانید بلیط هواپیما را پس دهید.

این تغییرات به چه علت انجام می‌شود؟

شرکت‌های هواپیمایی برخی از بلیط‌های خود را حتی از یک سال قبل به فروش می‌رسانند اما با این حال تا سه ماه پیش از پرواز فرایند تأییدیه این بلیط‌ها نهایی نمی‌شود. در طول این مدت اتفاقات زیادی ممکن است پیش بیاید. مثلاً احتمال دارد هواپیمای مورد نظر از رده فعالیت خارج شود، ادغامی صورت بگیرد، مسیرهای پروازی جدیدی ایجاد شده و یا اتفاقات دیگری رخ دهد. همه این عوامل موجب می‌شود تا شرکت‌های هواپیمایی مجبور به تغییر زمان پرواز و خدمات ارائه شده خود باشند.

پس با آگاهی از این مسئله، اهمیت ارائه اطلاعات تماس صحیح برای شما آشکار می‌شود. با این کار شرکت‌های پروازی به راحتی می‌توانند این تغییرات را به شما اطلاع دهند.

تغییر زمان پرواز توسط شرکت هواپیمایی

شرکت‌های هواپیمایی تا چه اندازه حق تغییر در پرواز خواهند داشت؟

تغییر در زمان بلند شدن هواپیما معمولاً تغییراتی جزئی است، اما گاهی اوقات این تغییر زمان به 12 ساعت نیز می‌رسد که قادر است برنامه‌ریزی‌های مسافران را تحت تأثیر قرار دهد. متأسفانه مسافران از حقوق چندان گسترده‌ای در این خصوص برخوردار نیستند.

تعریف خاصی از تغییر زمانی چشمگیر در هیچ قانون و یا دادگاهی وجود ندارد. اما با این حال اگر این تغییر زمانی برای شما بسیار است ولی در مقررات شرکت‌ هواپیمایی مربوطه چیزی در این خصوص ذکر نشده است بهتر است شرکت هواپیمایی مربوطه را از نظر خود در این خصوص آگاه کنید. در این صورت ممکن است آن شرکت بلیط شما را باز پس دهد. معمولاً شرکت‌های هواپیمایی امکانی را برای مسافران ناراضی فراهم می‌کنند تا مجدداً بلیط دیگری برای پرواز خود رزرو کنند. البته در صورتی که پرواز مناسب دیگری وجود نداشته باشد مسافران می‌توانند بلیط خود را پس داده و بهای آن را دریافت کنند.

لباس خلبانان و مهمانداران دارای چه ویژگی هایی است؟
ادامه مطلب

تغییر زمان پرواز در آخرین لحظات

اما در خصوص هزینه‌های دیگری که این تغییرات بر مسافران وارد می‌کند چطور؟

شرکت‌های هواپیمایی هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال هزینه‌های دیگری که ممکن است با تغییر زمان پرواز افراد متحمل شوند، از قبیل هزینه یک شب اقامت در هتل و یا غیره نخواهند داشت. در خصوص این هزینه‌ها باید به شرکت‌های بیمه و قوانین آن‌ها مراجعه کرد.

نظرات کاربران

  1. سلام میشه ۱۳شهریور ساعت پروزار تغییرکنه بعد ساعت ۱۷به بعد باشه بخاطر آزمون