فرودگاه شارل دوگل پاریس

فرودگاه شارل دوگل از اصلی ترین فرودگاه های پاریس

کل : 4

میانگین : 3

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

فرودگاه شارل دوگل پاریس

فرودگاه شارل دوگل را می توان یکی از مهم ترین و به نوعی اصلی ترین فرودگاه های پاریس در فرانسه دانست. همانطوری که می دانید پاریس یکی از قطب های اصلی و مهم صنعت توریست و گردشگری در فرانسه می باشد و به جرات می توان ادعا کرد هر ساله میزان قابل توجهی از گردشگران و مسافران را به خودش اختصاص می دهد.

فرودگاه شارل دوگل پاریس

فرودگاه شارل دوگل پاریس

همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی و رزرو هتل باشید و  اطلاعاتی در خصوص حمل و نقل ها و شیوه های مسافربری در فرودگاه شارل دوگل پاریس به دست آورید.

پیش از هر چیزی خوب است بدانید که فاصله ی فرودگاه شارل دوگل پاریس از این شهر در حدود 25 کیلومتر می باشد. یعنی حدودا بیست الی سی دقیقه زمان می برد تا شما از فرودگاه شارل دوگل پاریس به خود شهر پاریس برسید. و شاید جالب باشد که بدانید فرودگاه شارل دوگل پاریس به عنوان هشتمین فرودگاه پر رفت و آمد جهان شناخته شده است و هر سال در حدود 63 میلیون مسافر و گردشگر از این فرودگاه استفاده می کنند.

فرودگاه شارل دوگل پاریس

راه های دسترسی از فرودگاه شارل دوگل به شهر پاریس!

همانطوری که پیش تر به آن اشاره کردیم فرودگاه شارل دوگل پاریس یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاه های فرانسه می باشد. به همین دلیل جهت رفاه هرچه بیشتر مسافران در این فرودگاه، راه های ارتباطی و حمل و نقل متفاوتی به شهر در نظر گرفته شده است، که مسافران می توانند با در نظر گرفتن مقصد مورد نظر شان و همچنین متناسب با هزینه ای که مد نظر دارند، یکی از راه های حمل نقل از فرودگاه شارل دوگل به شهر پاریس را انتخاب نمایند.

با کشورهایی که در صدر رعایت حقوق بشر هستند آشنا شوید!
ادامه مطلب

راه های دسترسی از فرودگاه شارل دوگل به شهر پاریس!

حمل و نقل در فرودگاه شارل دوگل پاریس به طرق زیر صورت می گیرد:

  1. قطار
  2. اتوبوس
  3. اتوبوس شهری
  4. تاکسی

با توجه به 4 روش حمل و نقل برای دسترسی از فرودگاه شارل دوگل به شهر پاریس، می توانید بهترین و ایده آل ترین گزینه برای حمل و نقل را برگزینید. در ادامه ی این مقاله به شرح مختصری از روش های حمل و نقل مسافر خواهیم پرداخت.

قطار

همانطوری که احتمالا شنیده اید قطار یکی از قدیمی ترین راه های ارتباطی و حمل و نقل در شهر پاریس می باشد و  به همین دلیل با توجه به نیاز و ترجیح عموم از استفاده از این روش حمل و نقل، طی سالیان بسیار این قطار ها در سطح شهر پوشش دهی بسیار زیادی را ایجاد کرده اند.

بنابراین اگر در پاریس قصد حمل و نقل با قطار را دارید، به محض تحویل گرفتن چمدانتان در فرودگاه شارل دوگل پاریس، به دنبال یافتن تابلوهایی باشید که رویشان تصویر قطار و واژه ی Gare دیده می شود. ( Gareدر زبان فرانسوی به معنی قطار می باشد. )

توجه داشته باشید که قطار سریع السیری که مخصوص جا به جایی مسافران در پاریس و حومه آن می باشد اصطلاحا در فرانسه و در پاریس RER نامیده می شود. در فرودگاه شارل دوگل پاریس دو ایستگاه برای دسترسی به این قطارها وجود دارد. مسافران می توانند به کمک این قطار خودشان را به ایستگاه های خط B برسانند و سپس از آن ایستگاه ها در خط B وارد خط C شده و در نزدیک ترین نقطه به هتل و محل اقامت شان پیاده شوند.

از کد ایکائو، کد یاتا و کنوانسیون ورشو چه می دانید؟
ادامه مطلب

قطار

ساعت کاری قطار های RER: 5 صبح الی نیمه شب

ساعت حرکت قطار های RER: این قطارها به طور متوسط هر 1 ربع یکبار حرکت می کنند.

اتوبوس های فرودگاه

اتوبوس های فرودگاه در فرودگاه شارل دوگل پاریس این وظیفه را دارند که مسافران را از ترمینال های شماره 1 و 2 سوار کرده و به نقاط مختلفی در مرکز پاریس ببرند. زمان تقریبی که مسافران به وسیله این اتوبوس ها به مرکز شهر پاریس می رسند حدود 50 دقیقه است. اما مسافران باید توجه داشته باشند که بهتر است پیش از اینکه وارد اتوبوس های فرودگاه شارل دوگل شوند، ایستگاه های اطراف هتل خود را به خاطر بسپارند تا هرچه راحت تر و زودتر به هتل شان برسند.

4 خط اتوبوسرانی در فرودگاه شارل دوگل پاریس موجود می باشد که هر کدام شما را به مقاصد مختلفی خواهند رساند، بنابراین قبل از انتخاب خط اتوبوس خود، ایستگاه های آن را بررسی نمایید.

اتوبوس های فرودگاه

اتوبوس های شهری

بنا بر تجربه، اتوبوس های شهری عموما در مقایسه با سایر روش ها از راحتی کمتری برخوردارند، اما هزینه ی آنها به طرز قابل توجهی پایین تر و مقرون به صرفه تر از سایر راه های حمل و نقل می باشد. در فرودگاه شارل دوگل پاریس 3 خط اتوبوسرانی شهری وجود دارد، که از فرودگاه تا مرکز شهر پاریس در نقاطی توقف می کنند که مسافران می توانند در نزدیک ترین ایستگاه به هتل شان پیاده شوند.

اما در این بین خطوطی به نام ( Roissybus ) نیز وجود دارد که از سایر خطوط دیگر سر راست تر می باشد. این اتوبوس های شهری در فرودگاه شارل دوگل شما را مستقیما به مرکز شهر می برند. برای دریافت بلیط های اتوبوس های Roissybuss می بایست حتما به باجه بلیط فروشی مراجعه کنید، اما برای دریافت بلیط برای سایر خطوط می توانید پس از سوار شدن به اتوبوس، بلیط تان را از خود راننده خریداری نمایید. این را نیز به یاد داشته باشید که استفاده از اتوبوس ها برای کودکان زیر 4 سال رایگان می باشد.

10 راهی که شما را از دست سارقان در امان نگه می دارد!
ادامه مطلب

اتوبوس های شهری

تاکسی

یکی از سریع ترین و آسان ترین روش های حمل و نقل در فرودگاه شارل دوگل پاریس، استفاده از تاکسی های فرودگاه می باشد. شما می توانید این تاکسی ها را در خارج از هر سه ترمینال فرودگاه شارل دوگل مشاهده کنید. که تقریبا 40 دقیقه زمان می برد تا شما را از فرودگاه به مرکز شهر برسانند.

توجه داشته باشید که عموما هزینه استفاده از تاکسی کاملا مشخص و ثابت می باشد، فقط با توجه به اینکه مقصد مورد نظرتان در سمت راست رود سن واقع شده است یا سمت چپ آن، چند یورو تفاوت قیمت وجود خواهد داشت.

تاکسی

نظرات کاربران