پروازهای ارزان

از هزینه‌های پنهان پروازهای ارزان چه می دانید؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۶ مرداد ۱۳۹۷

هزینه‌های پنهان پروازهای ارزان

کافی است تنها برای یک‌بار به دنبال خرید بلیط هواپیما، صفحات اینترنتی را زیرورو کرده باشید؛ در این صورت محال است با پیشنهادهای وسوسه‌انگیز پروازهای ارزان ، روبه‌رو نشده باشید؛ اما چه عواملی باعث می شود بعضی از بلیط ها به قیمتی کم‌تر از میزان واقعی‌شان، فروخته شوند؟ آیا می توان به این دسته از پروازهای ارزان اطمینان کرد یا این پیشنهادهای ویژه نشان دهنده ی ضعف کیفی آن پرواز است؟

هزینه پنهان پروازهای ارزان

بنابراین اگر یکی از چالش هایی که قبل از سفر با آن روبه‌رو می شوید، تهیه‌ی بلیط هواپیما است و اگر به دنبال صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر هستید ولی از کیفیت این دسته از پروازها مطمئن نیستید، این مطلب از سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل از دست ندید تا با هزینه های پنهان در پروازهای ارزان آشنا شوید.

بلیط های ارزان

تفاوت پرواز های ارزان در ایران و دیگر کشورهای دنیا

به‌طور کلی کیفیت این دسته از پرواز ها در سرتاسر دنیا متفاوت است، اما تفاوت عمده ای که این پرواز ها در ایران و دیگر نقاط دنیا دارند این است که در ایران معمولاً پروازهای لحظه ی آخری ارزان‌تر هستند؛ یعنی از لحظه ی دیدن آگهی تا تصمیم گیری و بستن چمدان، تنها چند ساعت زمان دارید!
اما در بیش‌تر کشورهای دنیا، اگر زودتر اقدام به رزرو بلیط کنید از شانس بالایی برای پرداخت هزینه‌های کم‌تر برخوردارید، پس در این موارد حداقل باید ۷ هفته قبل از سفر، بلیط رزرو کنید.

تفاوت پرواز های ارزان در ایران و دیگر کشورهای دنیاتفاوت پرواز های ارزان در ایران و دیگر کشورهای دنیا

رازهایی که درباره ی پروازهای ارزان نمی دانید !

پروازهای ارزان هم می توانند هزینه‌های سفر را به طرز چشم‌گیری کاهش دهند و تجربه ی سفری دل‌انگیز و مقرون به صرفه را برای شما به همراه داشته باشند و هم می توانند تجربه ای وحشتناک از یک سفر بی‌کیفیت باشند.
بنابراین توصیه می کنیم با دیدن هر پیشنهاد قیمت وسوسه انگیزی، دست‌وپایتان را گم نکنید و قبل از کلیک بر روی گزینه های پرداخت، ابتدا جوانب را به صورت کامل بسنجید. در ادامه نکاتی را درباره ی رازهای هزینه‌های پنهان پروازهای ارزان را در اختیار شما قرار می دهیم:
۱- پروازهای ارزان معمولاً در ساعاتی انجام می شود که بسیاری از موجودات کره‌ی زمین در خواب ناز به سر می برند!
این دسته از پروازها در ساعات پایانی شب یا ابتدایی صبح انجام می شوند و ازآنجایی‌که باید دو تا سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید، آزاردهنده‌تر نیز هستند و احتمالاً یکی از علت هایی که بسیاری از مردم عطای بلیط های ارزان را به لقایشان می بخشند همین است.
بنابراین اگر فکر می کنید آنقدر با اراده هستید که می توانید رأس ساعت سه بامداد در فرودگاه حضور داشته باشید، می توانید در لیست مشتریان پر و پا قرص این دسته از سفرها قرار بگیرید.

آیا می دانید شب ها عکس گرفتن از برج ایفل ممنوع است؟
ادامه مطلب

رسیدن به پروازهای ارزان
۲- بازهم تکرار می کنیم که پیش از هر کاری، جزییات پرواز را به دقت چک کنید؛ زیرا بسیاری از هزینه ها در قیمت نهایی بلیط های پرواز های ارزان، لحاظ نمی شود و مسافران مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی در فرودگاه می شوند و گاهی قیمت تمام شده بیش تر از بلیط های معمولی می شود!
در بیش‌تر پروازهای ارزان هزینه ی حملِ بار لحاظ نمی شود؛ بنابراین وقتی با خوشحالی تمام چمدانتان را تحویل می دهید متوجه عمق فاجعه و هزینه‌های هنگفتی که روی دستتان مانده، می شوید. پس قبل از خرید مشخصات پروازهای ارزان را به دقت بررسی کنید و اگر محدودیتی برای حمل بار دارند، به‌دقت وزن چمدان هایتان را چک کنید تا در فرودگاه دچار مشکل نشوید.
۳- بعضی از بلیط های ارزان‌قیمت مربوط به خریدهای لحظه آخریِ پروازهای معمولی هستند؛ بنابراین از لحاظ کیفی مشکلی ندارند؛ اما دسته ی دیگری از این پروازها خدمات کم تری را به مسافرین ارائه می کنند و در نتیجه از کیفیت پایینی، برخوردارند؛ مثلاً در بیش‌تر مواقع هزینه‌ی سفر با هواپیماهای قدیمی بسیار پایین است یا در حین پرواز وعده ی غذایی سرو نمی شود و یا مجبورید در صندلی هایی بافاصله‌ی کم تر از استاندارد، بنشینید.

بلیط هواپیمای ارزان
۴- بسیاری از پرواز های ارزان‌قیمت، در فرودگاه های اصلی شهر نمی نشینند و به همین دلیل مسافران مجبورند برای رساندن خود به مرکز شهر، هزینه ی تاکسی را نیز متقبل شوند.
با همه ی این اوصاف اگر با ایرلاین های معتبر، پروازهای ارزان را تجربه کنید و قبل از خرید همه ی جوانب را به دقت بررسی کنید، می توانید تجربه ی سفری شیرین و کم خرج را داشته باشید.

در سفر به گرجستان چه داروهایی را نبریم؟
ادامه مطلب

پروازهای ارزان و هزینه های پنهان

چطور پرواز های ارزان را پیدا کنیم؟

با  همه ی چیزهایی که درباره ی هزینه‌های پنهان سفرهای ارزان گفتیم، بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای رهایی از هزینه‌های گزاف سفر، این دسته از پرواز ها را انتخاب کنند، اما سؤالی که به وجود می آید، این است که چگونه این پیشنهاد های شگفت انگیز را پیدا کنیم؟
کافی است کمی اهل تکنولوژی باشید تا بتوانید با سرچ ساده ای در اینترنت، شرکت های هواپیمایی که بلیط های ارزان می‌فروشند را پیدا کنید. جالب است بدانید خرید بلیط به‌صورت آنلاین معمولاً ارزان‌تر از مراجعه به شرکت های هواپیمایی است.
نکته‌ی دیگری که می‌توانید برای باخبر شدن از پیشنهادهای شگفت‌انگیز از آن استفاده کنید، این است که ایمیل خود را در سایت های فروش آنلاین، وارد کنید تا جدیدترین اخبار و پیشنهادهای ویژه را به‌صورت روزانه، دریافت کنید.

چطور پرواز های ارزان را پیدا کنیم؟

خلاصه

پروازهای ارزان یکی از بهترین گزینه‌ها برای داشتن سفری کم‌خرج است، اما گاهی هزینه‌های پنهان پروازهای ارزان ، باعث می‌شود بدون آمادگی قبلی با سیلِ مخارج پیش بینی نشده ای روبه‌رو شویم که می تواند سفر رویایی مان را به کل نابود کند.
بنابراین توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی جزییات پروازهای ارزان را چک کنید تا با هزینه‌های پنهان آن، به خوبی آشنا شوید.

نظرات کاربران