فرودگاه دوبلین

فرودگاه دوبلین در کشور ایرلند و راه های ارتباطی آن

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۷

فرودگاه دوبلین و راه های ارتباطی آن

دوبلین، پایتخت کشور ایرلند ، از جمله محبوب ترین مقاصد گردشگری اروپا است و سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد. همین مساله باعث شده است تا فرودگاه دوبلین (Dublin Airport) از اهمیت بسیار زیادی برخوردار گردد و سالانه مسافران بیشماری را جا به جا نماید. فرودگاه دوبلین که در فاصله ی12کیلومتری شهر دوبلین قرار گرفته است، بزرگ ترین و اصلی ترین فرودگاه پایتخت کشور می باشد و تعداد مسافران جا به جا شده در آن در سال 2017، به بیش از 29 میلیون نفر رسیده است. این فرودگاه همگانی که برای مقاصد مسافربری و باربری مورد استفاده قرار می گیرد، دارای ارتفاع 74 متری از سطح دریا است و پذیرای پروازهای متعددی از معروف ترین خطوط هوایی دنیا می باشد. در ادامه با فرودگاه دوبلین و راه های ارتباطی آن آشنا خواهیم شد و بهترین راه دسترسی به مرکز شهر دوبلین را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

فرودگاه دوبلین

خطوط هواپیمایی با پرواز به فرودگاه دوبلین

فرودگاه دوبلین، از مهم ترین فرودگاه های کشور ایرلند است و دارای دو باند مجزا برای پروازهای داخلی و پروازهای بین المللی می باشد. خطوط هوایی مشهور و معتبر دنیا دارای پروازهای متعددی به این فرودگاه می باشند و این امکان را برای مسافران خود فراهم می کنند تا در هر ماهی از سال و با هر بودجه ای که مد نظرشان است، موفق به خرید بلیط هوایپما به مقصد فرودگاه دوبلین شوند. از میان این خطوط هوایی می توان ایر فرانس، ایر کانادا، امارات، لوفت هانزا، بریتیش ایرویز و ترکیش ایرلاین را نام برد که همواره آماده ارائه خدمات به مسافران هستند و پروازهای متنوعی را در اختیار آنان قرار می دهند.

در سفر به گرجستان چه داروهایی را نبریم؟
ادامه مطلب

خطوط هواپیمایی با پرواز به فرودگاه دوبلین

راه های ارتباطی فرودگاه دوبلین

فرودگاه دوبلین از راه های ارتباطی متنوعی برخوردار است و مسافران پس از فرود آمدن در فرودگاه دوبلین به راحتی می توانند، یکی از روش های ایاب و ذهاب را به برای جابه جایی از فرودگاه و رسیدن به مرکز شهر و یا محل اقامت خود انتخاب نمایند. با سفرمی همراه باشید تا با راه های ارتباطی این فرودگاه آشنا شده و بهترین روش و حمل و نقل را بشناسید.

تاکسی در فرودگاه دوبلین

همان طور که می دانید، تاکسی یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل از فرودگاه می باشد و هزینه ی آن توسط تاکسی متر محاسبه می شود. اگر شما نیز جزءِ کسانی هستید که با چمدان های بسیار سفر می کنید و یا به صورت خانوادگی و دسته جمعی به سفر آمده اید، استفاده از تاکسی بهترین گزینه ی ممکن برای شما می باشد. بدین ترتیب شما می توانید به آسان ترین و راحت ترین شکل ممکن به مرکز شهر و یا محل اقامت خود رسیده و و هزینه ی تاکسی را در بین افراد تقسیم کنید تا برایتان ارزان تر و مقرون به صرفه تر تمام شود.

تاکسی در فرودگاه دوبلین

اتوبوس اکسپرس فرودگاه دوبلین

فرودگاه دوبلین دارای خط اتوبوسی تحت عنوان اتوبوس اکسپرس است که با نام ایرلینک و یا اتوبوس شماره ی 747 شناخته می شود. این اتوبوس ها در بیرون فرودگاه دوبلین قرار گرفته اند و هر 15 دقیقه یکبار شروع به حرکت می کنند. همچنین جالب است بدانید که اتوبوس های اکسپرس فرودگاه دوبلین از 5 صبح تا 11 شب آماده ی خدمات رسانی به مسافرین هستند و آن ها را به مرکز شهر و همچنین اصلی ترین ایستگاه قطار دوبلین می رسانند. استفاده از این اتوبوس ها، یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین راه های حمل و نقل از فرودگاه به مرکز شهر می باشد و به تمام گردشگران توصیه می شود.

فرودگاه بولونیا در کشور ایتالیا
ادامه مطلب

اتوبوس اکسپرس فرودگاه دوبلین

اتوبوس خصوصی اکسپرس

اتوبوس های خصوصی اکسپرس، توسط شرکت های خصوصی مدیریت و کنترل می شوند و از مهم ترین ویژگی های مثبت آن ها، در دسترس بودن همیشگیشان است. این اتوبوس ها به صورت 24 ساعته در فرودگاه دوبلین رفت و آمد می کنند و مسافران را به مرکز شهر و حتی دیگر شهرهای کشور ایرلند نیز می رسانند. مدت زمان سفر با این اتوبوس ها برای رسیدن به مرکز شهر در حدود 25 دقیقه است و اگر ترافیک سنگین باشد، این زمان به 45 دقیقه نیز می رسد.

اتوبوس شهری دوبلین

اگر به دنبال ارزان ترین گزینه ی حمل و نقل از فرودگاه به مرکز شهر هستید، اتوبوس های شهری دوبلین، بهترین گزینه برای شما می باشند. البته این اتوبوس ها اکثرا توسط افراد بومی و شهروندان دوبلین استفاده می شوند و اکثر توریست ها از وجود چنین اتوبوس هایی بی خبرند. این اتوبوس ها دو طبقه و به رنگ زرد هستند و هر 10 دقیقه یکبار در مقابل ترمینال شماره ی 1 فرودگاه دوبلین دیده می شوند. زمان سفر با این اتوبوس ها برای رسیدن به مرکز شهر 40 دقیقه است و هزینه ها آن ها، کم ترین مقدار ممکن تخمین زده می شود.

اتوبوس شهری دوبلین

با مراجعه به وبلاگ گردشگری سفرمی و مطالعه ی مقالات تهیه شده در این سایت می توانید، اطلاعات گردشگری خود را تکمیل نموده و سفرهای خود را با آگاهی و تجربه ی بیشتری آغاز نمایید.

همچنین شما می توانید برای خرید بلیط هواپیما دوبلین به سایت گردشگری سفرمی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران