محدودیت ورود و خروج ارز

محدودیت ورود و خروج ارز از کشورهای مختلف جهان

کل : 7

میانگین : 4.29

تاریخ انتشار: جمعه, ۱ تیر ۱۳۹۷

محدودیت ورود و خروج ارز از کشورهای مختلف جهان به چه صورت است ؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که به هنگام ورود به یک کشور و یا خروج از آن موردتوجه قرار می‌گیرد، محدودیت ورود و خروج ارز از کشورهای مختلف جهان است که در هر کشوری متفاوت است. امروزه افراد برای جابه‌جایی پول‌های خود چه به‌صورت نقدی و چه به‌صورت الکترونیکی در بین کشورهای مختلف دنیا، محدودیت‌هایی دارند که باید به آن توجه کرده و مبلغی بیش‌ازحد تعیین‌شده را، با خود حمل ننمایند و از قوانین تعیین‌شده در این عرصه تبعیت نمایند. در این بخش به بررسی محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشورهای مختلف جهان خواهیم پرداخت و شمارا با قوانین وضع‌شده در هر کشور، آشنا خواهیم نمود.

محدودیت ورود و خروج ارز از کشورهای مختلف جهان

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور کانادا

کشور کانادا، ازجمله کشورهایی است که دارای محدودیت ورود و خرج ارز است و افراد اجازه‌ی واردکردن و یا خارج کردن مبلغی بیش از 10000 دلار از این کشور را ندارند. البته این بدان معنا نیست که هیچ امکانی برای جابه‌جایی این مقدار پول در این کشور نیست و افراد با گذراندن مراحل قانونی و اطلاع دادن به گمرک این کشور می‌توانند، مبلغی بیش از مقدار تعیین‌شده را نیز جابه‌جا نمایند. لیکن گمرک کشور کانادا باید در جریان مقدار پول موردنظر و دلیل جابه‌جایی آن قرار گیرد و در غیر این صورت فرد موردنظر در معرض اتهاماتی همچون پول‌شویی و یا کمک‌رسانی به گروه‌های تروریستی و اتهاماتی شبیه به این‌ها قرار می‌گیرد و از سوی دولت کانادا بازداشت می‌شود.

حقایق جالب درباره پل معلق گلدن گیت سانفرانسیسکو
ادامه مطلب

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور کانادا

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور انگلستان

محدودیت ورود و خروج ارز از کشورهای مختلف جهان، شامل کشور انگلستان نیز شده است و حداکثر ارز قابل‌حمل برای یک نفر و یا یک خانواده، مبلغی برابر با 10000 یورو هست. لطفاً توجه داشته باشید که منظور از پول فقط اسکناس و پول الکترونیکی نیست و سکه، هر نوعی از چک و حواله‌ی بانکی نیز مشمول این قانون می‌گردند.

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور انگلستان

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور چین

کشور چین درزمینه ی محدودیت ورود و خروج ارز از کشور، کمی سخت‌گیرتر است و این مبلغ را به 5000 دلار کاهش داده است. طبق قوانین وضع‌شده در چین افراد برای جابه‌جایی مقدار پولی مابین 5000 تا 10000 دلار لازم است تا مجوز مخصوص این کار را تهیه نمایند و در صورت تمایل به وارد و یا خارج کردن بیش از 10000 دلار می‌بایست، از بخش مربوط به امور اجرایی ارز، حکم مخصوصی را دریافت نمایند.

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور چین

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور امریکا

محدودیت ورود و خروج ارز برای کشور امریکا، همچون کشور کانادا هست و افراد تنها مجاز به‌جا به‌جایی پول و یا اسناد پولی تا سقف 10000 دلار می‌باشند.

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور فرانسه

همان‌طور تاکنون متوجه شده‌اید، محدودیت‌های ورود و خروج ارز در کشورهای مختلف جهان متفاوت است و هر کشوری قانون خاص خود را دارد. کشور فرانسه نیز همچون کشور انگلستان، اجازه‌ی جابه‌جایی تنها 10000 یورو به ازای هر نفر را می‌دهد. البته کشور فرانسه به افراد اجازه می‌دهد که هر یک بزرگسال، چنین مبلغی را با خود حمل نماید و همچون کشور انگلستان نیست که اعضای یک خانواده را کلاً یک نفر به‌حساب می‌آورد.

با کشورهایی که در صدر رعایت حقوق بشر هستند آشنا شوید!
ادامه مطلب

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور فرانسه

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور ایتالیا و آلمان

کشور ایتالیا و آلمان نیز همچون دیگر کشورهای اروپایی دارای محدودیت ورود و خروج ارز از کشور می‌باشند و افراد موظف‌اند، به هنگام جابه‌جایی مبلغی بیش از 10000 یورو، حتماً این مساله را به گمرک کشور اعلام نمایند.

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور ایتالیا و آلمان

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور باهاماس

باهاماس ازجمله کشورهایی است که قانونی متفاوت را درزمینهٔ محدودیت ورود و خروج ارز از کشور پیاده‌سازی می‌کند و هیچ محدودیتی را برای واردکردن پول به کشور باهاماس اعمال نمی‌کند. لیکن افراد اجازه ندارند که مبلغی بیش از 2000 برونی (واحد پول این کشور) را از کشور خارج نمایند.

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور باهاماس

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور کوبا

محدودیت ورود و خروج ارز در کشور کوبا برای شهروندان مکزیکی و گردشگران و تاجران غیربومی متفاوت است. افراد غیر شهروند در کشور کوبا می‌توانند، مبلغی برابر با 5000 دلار پول و یا اسناد پولی را از کوبا خارج و یا به آن وارد نمایند. لیکن این مبلغ برای شهروندان کم‌تر است و هر شهروند کوبایی می‌تواند، حداکثر 2000 دلار را وارد کشور کرده و یا از آن خارج نماید.

محدودیت‌های ورود و خروج ارز از کشور کوبا

آشنایی با مفهوم “Declare” به هنگام ورود و خروج ارز به کشورهای مختلف جهان

Declare کردن پول درواقع، همان اعلام کردن مقدار پول در صورت لزوم است. درواقع هرکسی که بخواهد مبلغی بیش از مقدار تعیین‌شده را به کشوری وارد و یا از آن خارج نماید، باید مراحل قانونی لازم در آن کشور را انجام داده و دولت آن کشور را در جریان مقدار پول و هدف از جابه‌جایی آن قرار دهد که این کار را Declare کردن پول می‌نامند. با سایت گردشگری سفرمی همراه باشید و با خواندن مقالات تهیه‌شده در این سایت، اطلاعات خود را درزمینهٔ گردشگری کامل نمایید و با آگاهی هر چه تمام‌تر سفر موردنظر خود را آغاز نمایید.

فرودگاه بولونیا در کشور ایتالیا
ادامه مطلب

آشنایی با مفهوم "Declare" به هنگام ورود و خروج ارز به کشورهای مختلف جهان

نظرات کاربران