فرودگاه فلورانس

فرودگاه فلورانس کوچکترین فرودگاه ایتالیا !

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۴ شهریور ۱۳۹۷

درباره فرودگاه فلورانس

فرودگاه فلورانس یکی از کوچک ترین و مهم ترین فرودگاه های مسافربری در فلورانس ایتالیا می باشد. اگر بخواهیم به موقعیت جغرافیای فرودگاه فلورانس اشاره ای داشته باشیم خوب است بدانید که فرودگاه فلورانس در فاصله 6 کیلومتری بخش شمال غربی شهر فلورانس و در منطقه توسکانی واقع شده است و مساحتی معادل با 115 هکتار دارد.

درباره فرودگاه فلورانس

همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی و رزرو هتل باشید تا اطلاعاتی را نسبت به این فرودگاه به دست بیاورید.

فرودگاه فلورانس را از این جهت می توان یک فرودگاه مهم و پر تردد در ایتالیا دانست که شهر فلورانس یکی از پر طرفدار ترین و پر بازدید ترین شهر های ایتالیا بوده و شاهد حضور سالانه میلیون ها گردشگر در خودش می باشد. جالب است بدانید که فرودگاه فلورانس در ابتدا تنها دارای یک باند بوده و در طی سالها و با گذشت زمان به مرور مساحت و امکاناتش گسترش یافت و همین امر نیز موجب شده اکنون تعداد پرواز ها و مسافران آن با افزایش قابل توجهی رو به رو شده باشد.

بنابراین می توان ادعا کرد که فرودگاه فلورانس در منطقه توسکانی ایتالیا با دارا بودن 2 ترمینال، مهم ترین فرودگاه پس از فرودگاه بین المللی پیزا می باشد.

فرودگاه فلورانس

ترمینال های فرودگاه فلورانس

پیش تر به این مسئله اشاره کردیم که فرودگاه فلورانس دارای دو ترمینال می باشد. حال نیز در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با ترمینال های این فرودگاه آشنا نماییم تا اگر در سفر خود به ایتالیا گذرتان به این فرودگاه افتاد از پیش تصوری کلی در رابطه با بخش بندی های مختلفش داشته باشید.

فرودگاه سووارنابومی بانکوک، شلوغ ترین فرودگاه تایلند
ادامه مطلب

ترمینال 1 ( ترمینال خروجی ) : این ترمینال ایرلاین های بین المللی و داخلی بسیاری دارد که به واسطه آنها چیزی در حدود 900 گردشگر و مسافر روزانه در این ترمینال تردد می کنند.

ترمینال 2 ( ترمینال ورودی ) : در این ترمینال به طور روزانه حدود 1400 مسافر در حال جا به جایی می باشند.

خوب است بدانید که در خارج از ساختمان خروجی فرودگاه فلورانس امکاناتی در خصوص رفاه حال افراد معلول، مانند ویلچر به کار گرفته شده اند.

فرودگاه فلورانس ایتالیا

امکانات رفاهی فرودگاه فلورانس ایتالیا

فرودگاه فلورانس نیز با وجود اینکه مقیاس کوچکتری از فرودگاه های دیگر دارد ، اما امکانات رفاهی موجود در آن به هیچ عنوان کمتر از آنها نیست! از امکانات رفاهی فرودگاه فلورانس می توان به مراکز اطلاعاتی، مراکز کرایه اتومبیل در هر ساعتی از شبانه روز، سالن های کنفرانس و جلسات، فروشگاه ها، کافه و رستوران، دستگاه های خودپرداز بانکی و … اشاره کرد.

امکانات رفاهی فرودگاه فلورانس ایتالیا

با چنین امکاناتی مسافران در فرودگاه فلورانس دیگر به عنوان مثال دغدغه دریافت پول نقد یا حتی تعویض ارز را نخواهند داشت. ( توجه داشته باشید که تنها از طریق خود پرداز موجود در سالن ورودی فرودگاه می توانید تعویض ارز نمایید. ) یا از طریق مراکز کرایه اتومبیل ها می توانید به راحتی خودتان را به مرکز شهر برسانید و از فروشگاه های موجود در فرودگاه نیز وسایل مورد نیاز یا حتی سوغاتی نیز تهیه نمایید.

امکانات رفاهی فرودگاه فلورانس ایتالیا

امکانات دسترسی فرودگاه فلورانس

مانند بسیاری از فرودگاه های معتبر و بزرگ حاضر در دنیا این فرودگاه نیز امکانات نسبتا متنوعی را در رابطه با حمل و نقل و جا به جایی مسافران از داخل فرودگاه به مرکز یا حومه شهر ارائه می دهد. که در ادامه متن به تفکیک به شرح آنها می پردازیم:

حمل و نقل فرودگاه نیس فرانسه چگونه است؟
ادامه مطلب

تاکسی

تاکسی های بسیاری در خارج از ساختمان ترمینال در فرودگاه فلورانس وجود دارند که به وسیله آنها می توانید در عرض کمتر از 15 دقیقه به مرکز شهر برسید. اگر می خواهید تاکسی های فرودگاه را بشناسید لازم است بدانید که رنگ این تاکسی ها سفید است و اگر با علامت NCC بر روی ماشین ها برخورد کردید توجه داشته باشید که این اتومبیل ها تاکسی نبوده و رانندگان شخصی دارند.

تاکسی

اتوبوس

در فرودگاه فلورانس یک خط از اتوبوس میان فرودگاه و ایستگاه مرکزی قطار دائما و به صورت هر نیم ساعت یک بار در حال حرکت است. بنابراین در این فرودگاه تنها یک خط اتوبوس قادر به جا به جایی مسافران می باشد.

اتوبوس

قطار

مسافران در فرودگاه فلورانس می توانند از طریق اتوبوس های شاتل تعبیه شده در فرودگاه، خود را ظرف تنها 20 دقیقه به ایستگاه مرکزی قطار به نام سانتا ماریا برسانند و از این طریق نیز به هر نقطه ای در ایتالیا که می خواهند بروند. همانطوری که گفتیم فاصله فرودگاه تا مرکز شهر بسیار کم است و هیچکدام از راه های ارتباطی و حمل و نقل برای مسافران نمی تواند خسته کننده باشد.

قطار

حمل و نقل خصوصی

یکی از روش های به صرفه تر از نظر زمان و هزینه در حمل و نقل از فرودگاه فلورانس به مرکز شهر  استفاده از ترنسفر خصوصی می باشد. شما با رزرو ماشین های ترنسفر خصوصی می توانید بدون نیاز به اشراف بر نقشه و مسیریابی در مدت کمتر از نیم ساعت به راحتی خود را از فرودگاه به مرکز شهر برسانید. جالب است بدانید که هزینه ترنسفر خصوصی نیز تنها به ازای هر نفر 12 الی 13 یورو می باشد.

قوانین حمل بار به داخل هواپیما به چه صورت است ؟
ادامه مطلب

نظرات کاربران