تبادل ارز

چگونه صرافی در خارج از کشور پیدا کنیم؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲ تیر ۱۳۹۷

چگونه صرافی در خارج از کشور پیدا کنیم؟

یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی که مسافران سفرهای خارجی باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند، چگونگی تبادل ارز قبل از سفر و یا صرافی در خارج کشور است؛ زیرا واحد پول در کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد و شما نمی‌توانید با یک واحد پولی هزینه‌های جانبی سفرتان را تأمین کنید.

چگونه صرافی در خارج از کشور پیدا کنیم؟

به عنوان مثال واحد پول در ایالات متحده دلار است، اما جهت سفر به کشورهای اروپایی شما باید واحد پولی یورو را به همراه داشته باشید. با سفرمی همراه باشید و با چگونگی تبدیل ارز در کشورهای خارجی بیشتر آشنا شوید.

همراه داشتن پول نقد به مقدار نیاز

از مهم‌ترین گزینه‌هایی که جهت کاهش هزینه‌های تبادل ارز در طول سفر می‌توان به آن اشاره کرد. انجام تبدیل واحد پولی در کشور مبدأ است؛ بنابراین قبل از این که خاک کشور را ترک کنید، مقداری پول را به ارز مورد نظر تبدیل کنید و همراه داشته باشید؛ زیرا ممکن است پیدا کردن یک صرافی قابل اعتماد در طول سفر برای شما مشکل باشد و جهت پرداخت هزینه‌های اولیه دچار مشکل شوید.

تبادل ارز در فرودگاه

در فرودگاه‌های بین المللی کشورهای مختلف صرافی‌هایی دایر شده است که مسافران می‌توانند خدمات تبادل ارزهای رایج را از آن‌ها دریافت کنند. بسیاری از مسافران خدمات تبدیل ارز را در فرودگاه‌ها انجام می‌دهند و تصور می‌کنند که این بهترین راه حل ممکن است. در صورتی که فرودگاه‌ها جهت تبادل ارز هزینه‌ای در حدود 20% در نظر می‌گیرند که به هیچ عنوان مقرون به صرفه نخواهد بود؛ بنابراین بهتر است هنگام ورود به کشور مقصد برای تبدیل واحدهای پولی عجله نکنید و گزینه معقول‌تری را نسبت به صرافی‌های دایر در فرودگاه‌ها انتخاب نمایید.

برخورد صاعقه به هواپیما و عواقب آن
ادامه مطلب

تبادل ارز در فرودگاه

Credit Cards

کارت‌های اعتباری بین المللی از بهترین گزینه‌ها جهت خرید هستند. هنگام استفاده از این کارت‌ها حتماً به این نکته توجه داشته باشید که کارت قابلیت استفاده در کشورهای دیگر را داشته باشد. کارت‌های اعتباری بهترین نرخ را جهت تبدل ارز، خرید کالا و … به مشتری ارائه می‌کنند.

Credit Cards

Debit Cards

Debit Cards نیز یک نمونه از کارت‌های اعتباری است که جهت استفاده گردشگران و مسافران خارجی ارائه شده است. با وجود این که سایر کارت‌های اعتباری جهت پرداخت وجه گزینه مناسبی هستند، اما دبیت کارت را می‌توانید جهت دریافت پول نقد نیز مورد استفاده قرار دهید. درصورتی که مشکلی در برداشت وجه ایجاد شده باشد، پس از گذشت چند روز  پول به حساب شما باز خواهد گشت و شما می‌توانید بدون نگرانی، از این کارت جهت خرید یا برداشت پول نقد از ATM ها استفاده کنید.

Debit Cards

Traveler’s Checks

چک‌های مسافرتی نیز گزینه‌های مناسبی جهت تبادل ارز هستند؛ بنابراین جهت تبدیل واحدهای پولی می‌توانید از این چک‌ها استفاده کنید. در صورتی که چک‌های مسافرتی به سرقت رفته باشند امکان مسدود کردن و جایگزین کردن آن‌ها وجود خواهد داشت و جای نگرانی از این بابت برای مسافران وجود ندارد. تنها نکته قابل توجه در استفاده از چک‌های مسافرتی این گزینه است که امروزه این چک‌ها کمتر پذیرفته می‌شوند و ممکن است هنگام پرداخت هزینه‌ها با چک مسافرتی دچار مشکل شوید.

Traveler’s Checks

صرافی‌های مستقر در هتل‌ها

با توجه به این که توریست‌ها با خیابان‌ها و مغازه‌های کشور مقصد آشنایی نسبتاً کمتری دارند و هنگام تبادل ارز در داخل شهر ممکن است دچار مشکل شوند؛ بنابراین بسیاری از هتل‌ها دارای صرافی‌های مخصوص هستند و مسافران به راحتی می‌توانند تبادل ارز را در هتل محل اقامتشان انجام دهند، بدون این که نیازمند سفرهای درون شهری و طی کردن مسیرهای مختلف تا صرافی باشند. صرافی‌های هتل‌ها نیز همانند صرافی‌های موجود در فرودگاه‌ها هزینه نسبتاً بالایی جهت تبادل ارز دریافت می‌کنند.

در مورد فرود اضطراری هواپیما چه میدانید؟
ادامه مطلب

صرافی‌های مستقر در هتل‌ها

بانک‌های محلی

اگر علاقه‌مند هستید که تبادل ارز را با هزینه‌ای معقول و مقرون به صرفه انجام دهید. حتماً بانک‌های محلی واقع در منطقه محل سکونتتان را مد نظر داشته باشید. شاید در نظر اول تصور کنید که مراجعه به بانک جهت تبادل واحد پولی نیازمند هزینه زیادی است. اما توجه به این نکته حایز اهمیت است، هزینه‌ای که بانک‌های محلی جهت تبادل ارز دریافت می‌کنند نسبت به صرافی‌های موجود در فرودگاه و هتل بسیار کمتر می‌باشد.

بانک‌های محلی

صرافی‌های محلی

با وجود این که مراکز مختلفی خدمات تعویض ارز را ارائه می‌کنند، اما برخی از مسافران همچنان علاقه‌مند هستند که به صرافی‌های محلی مراجعه کنند و ارز دلخواه را دریافت نمایند.

توجه داشته باشید که تبدیل پول در صرافی نیاز به دانش و تخصص ویژه‌ای دارد. بنابراین اگر دانش کافی در این زمینه ندارید بهتر است از صرافی‌های هتل یا فرودگاه استفاده نمایید. قبل از تبدیل ارز در صرافی‌های محلی باید با اسکناس‌های کشور مقصد آشنایی کافی داشته باشید و قیمت روز ارز را در روزهای غیر تعطیل از طریق اینترنت دریافت کنید.

صرافی‌های محلی

از تحویل گرفتن پول‌های صدمه دیده، تا خورده و پاره جدا بپرهیزید و تنها به دریافت قیمت از یک صرافی اطمینان نکنید؛ زیرا ممکن است صرافی مد نظر با توجه به ناآگاهی شما قیمت‌های غیرواقعی ارائه کند.

خلاصه

یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی که هنگام سفر برای مسافران دارای اهمیت می‌باشد آدرس صرافی‌های کشور مقصد است؛ زیرا هر کشور واحد پولی بخصوصی دارد و جهت تأمین هزینه‌های جانبی سفرتان باید این واحد پولی را به همراه داشته باشید. جهت تبادل ارز در کشور مقصد می‌توانید از صرافی‌های محلی، صرافی‌های واقع در فرودگاه‌ها و حتی صرافی‌های هتل‌ها استفاده کنید و ارز مد نظرتان را تهیه نمایید.

فرودگاه فلورانس کوچکترین فرودگاه ایتالیا !
ادامه مطلب

نظرات کاربران