حقوق بشر

با کشورهایی که در صدر رعایت حقوق بشر هستند آشنا شوید!

کل : 4

میانگین : 3

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۷

این کشورها در رتبه های نخست رعایت حقوق بشر قرار دارند

یکی از موضوعات بسیار مهمی که از زمان های قدیم همواره مورد توجه و بحث در جوامع گوناگون با فرهنگ ها و تمدن های مختلف بوده، پیامدهای زندگی اجتماعی انسان ها است. این موضوع تنها به یک جامعه محدود نمی شود بلکه حقوق انسانی در کل بشریت باید رعایت گردد. برخی از کشورها در سراسر دنیا دارای رتبه های نخست رعایت حقوق بشر هستند.

رعایت حقوق بشر

موضوع رعایت حقوق بشر در سطح ملی، منطقه ای و جهانی چالش های جدیدی را برای پژوهشگران حقوق بشر ایجاد کرده است. همین مسئله باعث شده است مراکز پژوهشی برای رعایت حقوق بشر در سراسر دنیا تأسیس شوند همچنین رشته های دانشگاهی و نهادها و گروه های فعال حقوق بشری ایجاد شوند. امروزه برخی از کشورها موفق به اخذ رتبه های نخست رعایت حقوق بشر شده اند.

مفهوم حقوق بشر

حقوق بشر ، یکی از اساسی ترین و ابتدایی ترین حقوق افراد است که باید به طور ذاتی و فطری همه ی انسان ها از آن بهره مند شوند. حقوق بشر به این معناست که زن و مرد حقوق یکسانی دارند همچنین تبعیض نژادی و برتری برخی از افراد نسبت به دیگر انسان ها نباید وجود داشته باشد و همچنین یکی دیگر از موضوعات حقوق بشر آزادی مذهبی است. از آنجا که این موضوع مسئله مهمی در سطح جهانی است رعایت حقوق بشر باعث شده است کیفیت زندگی در برخی از کشورها در سطح بسیار بالایی قرار بگیرد.

رعایت حقوق بشر

همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی و رزرو هتل باشید تا با کشورهایی که حقوق بشر را در سطح بالایی رعایت می کنند آشنا شوید.

نکات ایمنی در سفر برای افراد با فشار خون بالا
ادامه مطلب

سوئیس یکی از کشورهایی که در رتبه های نخست رعایت حقوق بشر قرار دارند

سوئیس برای دومین سال است که به طور متوالی در صدر یکی از برترین کشورهای جهان قرار دارد. این رتبه بندی بر اساس موارد مهمی از جمله اعتماد، محیط زیست، رعایت حقوق بشر، کیفیت تحصیلات، امکانات بهداشت عمومی و ثبات اقتصادی انجام گرفته است. سوئیس برای کشور خود سیاست بی طرفی را انتخاب کرده است.

سوئیس و رعایت حقوق بشر

سوئیس و رعایت حقوق بشر

هلند یکی دیگر از برترین کشورها در رعایت حقوق بشر

یکی دیگر از کشورهایی که در سطح برترین کشورهای جهان برای زندگی قرار دارد و حقوق بشر در سطح بالایی در آن رعایت می شود هلند است. در این کشور دموکراسی به شدت رعایت می شود و مردمش در رابطه با حقوق بالا و اقتصاد کشاورزی خود که بسیار قدرتمند است حرف هایی برای گفتن دارند. این کشور همچنین از لحاظ رعایت حقوق بشر، تحصیلات، زیر ساخت و ثبات اقتصادی نیز امتیاز بسیار بالایی کسب کرده است.

کشور هلند و رعایت حقوق بشر

کشور هلند و رعایت حقوق بشر

دانمارک

یکی دیگر از کشورهایی که در رتبه های نخست رعایت حقوق بشر قرار دارند دانمارک است. ساکنین این کشور به مراقبت های بهداشتی و تحصیلات به صورت رایگان دسترسی دارند. همچنین دانمارک در رعایت حقوق بشر موفق به اخذ نمره بسیار بالایی شده است. این کشور علاوه بر اینکه در امنیت و ثبات اقتصادی نیز زبانزد است، نرخ فساد بسیار پایینی دارد.

کشور دانمارک

کشور دانمارک

فنلاند

فنلاند نیز یکی دیگر از کشورهایی است که در رتبه های نخست رعایت حقوق بشر قرار دارد. این کشور از لحاظ کیفیت تحصیلات و زندگی در صدر جدول قرار دارد. همچنین این کشور در مواردی از جمله رعایت حقوق بشر، آگاهی محیط زیستی و تساوی جنسی موفق به اخذ نمره بسیار بالا شده است.

مدارک ویزای شینگن !
ادامه مطلب

فنلاند

فنلاند

سوئد

قدرت کشور سوئد بیشتر مبتنی بر رعایت حقوق بشر و خدمات عمومی می باشد. همچنین دیگر موارد از جمله محیط زیست، تساوی جنسی، تجارت عالی و ثبات اقتصادی تا حد زیادی توسط سران و مسئولان کشور رعایت می شود. بنا به دلایل ذکر شده کیفیت زندگی نیز در این کشور در سطح بالایی قرار دارد؛ اما شهروندان این کشور در توانایی مالی، میراث فرهنگی و تفریحات موفق به اخذ امتیاز بالا نشده اند.

کشور سوئد و رعایت حقوق بشر

کشور سوئد و رعایت حقوق بشر

انگلستان

با توجه به این موضوع که کشور انگلستان دارای بزرگترین امپراطوری جهان است و به عنوان یکی از قدرت های برتر سیاسی در سطح جهان شناخته می شود و به دلیل دارا بودن کیفیت عالی برای زندگی به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی شناخته می شود. رعایت حقوق بشر، میراث فرهنگی، ارتباط جهانی و قدرت سیاسی نیز در این کشور دارای رتبه های بالا است.

انگلستان و رعایت حقوق بشر

انگلستان و رعایت حقوق بشر

فرانسه دارنده رتبه های نخست در رعایت حقوق بشر

یکی از قدرتمندترین اقتصادها و تاثیرگذارترین فرهنگ ها به کشور فرانسه اختصاص دارد این کشور همچنین در رعایت حقوق بشر و اتحاد بین المللی و جهانی دارای رتبه بسیار بالایی است. ساکنین فرانسه کشور خود را به عنوان یکی از معتبرترین، به روزترین و با نفوذترین قدرت های سیاسی در سطح جهان می شناسند؛ اما این کشور در امنیت و توانایی مالی موفق نشده است رتبه بالایی کسب کند.

کشور فرانسه و رعایت حقوق بشر

کشور فرانسه و رعایت حقوق بشر

نروژ

یکی دیگر از کشورها که در رعایت حقوق بشر موفق به اخذ رتبه و نمره بالایی شده نروژ است. در این کشور حقوق ها بسیار بالاست و بخش های خصوصی و فرهنگی آن از رونق بسیار خوبی برخوردار شده اند. مردم این کشور به سرزمین خود از لحاظ حقوق شهروندی، محیط زیست شناسی، آزادی مذهبی، تساوی تحصیلات و شفافیت تجاری نمره بالایی داده اند.

به ارتفاعات کامرون برویم یا کشور کامرون؟
ادامه مطلب

کشور نروژ و رعایت حقوق بشر

کشور نروژ و رعایت حقوق بشر

نظرات کاربران