مشکلات مهاجرت

مشکلات بسیار مهاجرت

کل : 36

میانگین : 3.5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۹ مهر ۱۳۹۷

با مشکلات مهاجرت آشنا شوید!

بدون شک مهاجرت به کشورهای دیگر سختی ها و درسرهایی دارد. دردسرهایی همچون تفاوت فرهنگی، سختی در ارتباط گرفتن با مردم آن کشور، تحصیل، پیدا کردن شغل مناسب و خلاء حضور دوستان و خانواده و ….. عموما برای مهاجرین اتفاق می افتد. هرچند که این معضلات در کشورهای مختلف متفاوت است اما در این مقاله از مجله گردشگری سفرمی قصد داریم تا به بررسی جوانب کلی مشکلات مهاجرت بپردازیم.

با مشکلات مهاجرت آشنا شوید!

احساس تنهایی

از شایع ترین مشکلات مهاجرت  می توان به احساس تنهایی اشاره کرد. حتی اگر برای رسیدن به کشور مقصد انگیزه و شوق بسیاری هم داشته باشید باید خودتان را برای دلتنگی و احساس غربت آماده کنید. این احساس زودتر از چیزی که فکر میکنید به سراغتان می آید! احساس دلتنگی برای اعضای خانواده تان، برای دوستانی که با آنها زندگی کرده اید و حتی زبانی که با آن صحبت می کردید و یا مکان هایی که با آنها خاطره داشته اید، شما را احاطه می کند! قبل از مهاجرت حتما آمادگی روحی و روانی لازم را برای برخورد با این موضوع در خود ایجاد کنید.

احساس تنهایی

زبان کشور میزبان

حتما قبل از سفر به فکر آموزش زبان کشور مقصد خود افتاده اید. هرچقدر هم که مهارت گفتاری و نوشتاری زبان کشور میزبان را کسب کرده باشید با با ورود به آن کشور در ارتباط گرفتن کلامی دچار مشکل خواهید شد! چون گفتارهای عامیانه مردم بومی متفاوت است و تا یادگیری آنها در خرید، ارتباط گرفتن با اشخاص، در مدرسه و دانشگاه ها و ….  قطعا کمی اذیت خواهید شد. شاید بتوان زبان را یکی از مهمترین مشکلات مهاجرت عنوان کرد.

فرودگاه بین المللی دن موئنگ و راه های ارتباطی آن
ادامه مطلب

شهروند درجه 2

یکی دیگر از مشکلات مهاجرت برای ما ایرانی ها شهروند درجه 2 بودن است! ما ایرانی ها خود را مهد تمدن می دانیم و در کشور خود حق شهروندی کامل را داریم اما در عموم کشورهای اروپایی و آمریکایی شهروند درجه 2 محسوب میشویم! شما حتی اگر اقامت قانونی داشته باشید و هرچقدر هم از لحاظ علمی و شغلی سطح بالایی داشته باشید، قطعا تبعیضاتی بین شما و مردم بومی آن کشور در سیستم های قضایی و یا سیاسی ( این میزان در کشورهای مختلف متفاوت است) آن کشور وجود دارد. حتی برخی از مردم آن کشور ممکن است شما را به عنوان یک خارجی که از امکانات آنها استفاده می کنید بشناسند و رفتارهای خشونت آمیزی از خود در برخورد با شما نشان دهند! حتما قبل از مهاجرت با قوانین شهروند درجه 2 در آن کشور آشنا شوید و فرهنگ مهاجر پذیر بودن مردمان آن را بررسی کنید تا آمادگی لازم در این خصوص را کسب کرده باشید.

تفاوت دین و فرهنگ

این موضوع یکی از بزرگترین مسایلی است که باید قبل از مهاجرت به آن توجه کنید. با توجه به اینکه عموم مردم ایران مسلمان هستند باید قبل از سفر توجه کنید که در کشور مقصد اسلام هراسی وجود دارد یا خیر! تا مورد آزار و اذیت مردمان بومی آن کشور قرار نگیرید! از طرفی تفاوت فرهنگی را نیز در نظر بگیرید. شاید مسئله ای ساده به نظر برسد اما از نحوه لباس پوشیدن تا یک سلام ساده و پرسیدن سوال ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند ! ممکن است رفتاری در آن کشور بی احترامی تلقی شود و یا پیگیری قانونی داشته باشد. پس حتما قبل از سفر با فرهنگ مردم آن کشور آشنا شوید.

حمل و نقل فرودگاه نیس فرانسه چگونه است؟
ادامه مطلب

معضلات کاری

اگر قبل از مهاجرت شغل خود را پیدا نکرده باشید ممکن است در آن کشور بیکار بمانید! یکی از مشکلات مهاجرت مسئله شغل است و عموما کشورها، مردمان خود را در اولویت شغلی قرار می دهند. حتی ممکن است گاهی مهارت مورد نیاز آن کشور با مهارت های شخصی شما متفاوت باشد. پس قبل از سفر از هماهنگی مهارت خود با میزان نیاز آنها اطلاعات کسب کنید.

معضلات کاری

قوانین کشور مقصد

اگر قبل از سفر قوانین کشور مقصد را مطالعه نکردید خود را برای مشکلات زیادی آماده کنید! کشورهای مختلف قوانین متفاوتی دارند. از قوانین و جرایم رانندگی تا ساده ترین اتفاقات قانونی را مطالعه کنید.

بی پولی

از دیگر مشکلات مهاجرت بیشتر بودن هزینه زندگی روزمره می باشد. برای حل این معضل نحوه خرج و مخارج خود را با دقت برنامه ریزی کنید تا به بی پولی بر نخورید! در کشور مقصد خبری از دوست و آشنا نیست که بتوانید به صورت دستی از آنها قرض بگیرید! نوع هزینه مسکن، مالیات، آب، برق و انرژی عموما پر هزینه تر از ایران می باشد و باید در مصرف آن ها صرفه جویی کنید.

بی پولی

سایر مشکلات مهاجرت

با وجود اینکه بسیاری از ایرانیان مهاجرت کرده از شرایط خود راضی هستند اما تعداد کسانی که احساس پشیمانی میکنند نیز کم نمی باشد. امکان مبتلا شدن به افسردگی، اعتیاد، طرد شدن از جامعه، احساس بی هویتی و …. در مهاجرین به وفور دیده شده است. پس قبل از مهاجرت از تصمیمی که گرفته اید مطمئن شوید و رویاپردازانه به مسئله مهاجرت نگاه نکنید.

چگونه نقاط گردشگری کشور مقصد را پیدا کنیم؟
ادامه مطلب

اگر قصد سفر و مهاجرت به هر کشوری را دارید می توانید برای تهیه بلیط هواپیما و یا کسب اطلاعات از هزینه های سفر به سامانه رزرواسیون آنلاین سفرمی مراجعه کنید.

نظرات کاربران