مهاجرت به اوکراین

شرایط و قوانین مهاجرت به کشور اوکراین

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۷

مهاجرت به اوکراین چه شرایطی دارد ؟

روش و شرایط برای مهاجرت به اوکراین برای خارجی ها و افراد بدون ملیت توسط قانون مهاجرت به اوکراین برنامه ریزی می شود. همراه سفرمی باشید تا با شرایط و قوانین مهاجرت به اوکراین آشنا شوید .

مهاجرت به اوکراین

اجازه ورود و مهاجرت به اوکراین طبق قوانین، به افراد زیر اعطا می شود :

1) دانشمندان و کارگران فرهنگی که مهاجرت آنها به منافع اوکراین مربوط می شود؛

2) متخصصان و کارفرمایانی که برای اقتصاد اوکراین به شدت مورد نیاز هستند؛

3) افرادی که سرمایه گذاری در اقتصاد اوکراین را با ارز خارجی به مبلغی کمتر از 100 هزار دلار انجام دادند. چنین سرمایه گذاری باید طبق روال انجام شده باشد.

4) افرادی که برادر یا خواهر، پدربزرگ یا مادربزرگ یا نوه یک شهروند اوکراین هستند.

5) افرادی که قبلا تابعیت اوکراین را داشتند؛

6) والدین / همسر و فرزندان مهاجر

7) افرادی که به طور مستمر در اوکراین در طول سه سال از زمان اعطا پناهندگی به همراه والدین، همسر، فرزندانشان در اوکراین مانده باشند.

مهاجرت به اوکراین

اجازه ی مهاجرت به افراد زیر نیز اعطا می شود:

1) زن یا شوهر کسی که ملیت اوکراین داشته باشد و ازدواج میان آنها بیش از دو سال پیش انجام شده باشد و کودکان و والدین اهل اوکراین می شوند.

2) افرادی که سرپرست یا وکیل اتباع اوکراین هستند یا تحت حراست از اتباع اوکراین هستند.

3) افرادی که براساس زادگاهشان به اوکراین تعلق دارند.

4) افرادی که مهاجرت آن ها به نفع دولت اوکراین است.

5) افراد اوکراینی که در خارج از کشور هستند و هم چنین فرزندان و همسران آن ها.

راهنمای سفر تجاری به چین
ادامه مطلب

مهاجرت به اوکراین

با توجه به ماده 9 قانون مهاجرت، درخواست مجوز مهاجرت باید به شیوه ی زیر ارائه شود:

1) برای افرادی که به طور دائم در خارج از کشور زندگی می کنند باید درخواست به مأمورهای دیپلماتیک و کنسولی اوکراین در محل اقامت آن ها داده شود.

2) برای اشخاصی که در اساس قانونی در اوکراین اقامت دارند به مقامات مجاز در محل اقامت (یعنی به بخش های منطقه ای مربوط MIA از اوکراین).

 درخواست برای مجوز مهاجرت به اوکراین باید توسط متقاضی به مقامات دولتی مربوطه ارسال شود. در مورد مشکلات معقول (بیماری متقاضی، فاجعه طبیعی و غیره)، درخواست را می توان از طریق پست ارسال کرد یا توسط شخص دیگری که دارای مجوز تأیید اعتبار قانونی برای این منظور است، ارسال شود.

 درخواست برای اجازه مهاجرت برای افراد زیر سن قانونی و افراد ناتوان می تواند توسط نمایندگان قانونی آن ها ارائه شود.

اگر یکی از والدین با فرزندان کوچک مهاجرت کند، باید از طرف همسر خود یک بیانیه شهادت نامه را تأیید کند که نشان می دهد که این همسر هیچ مخالفتی با مهاجرت فرزندان با والد دوم ندارد. اگر چنین رضایت داده نشود، والدین باید دستورالعمل رسمی از مقامات ذیصلاح دریافت کنند که اجازه می دهد بچه ها با این والدین باقی بمانند. چنین دستورالعمل باید توسط پست کنسولگری اوکراین قانونی شود مگر اینکه توسط معاهده بین المللی اوکراین مشخص شود.

مهاجرت به اوکراین

اسناد زیر باید همراه با درخواست  برای اجازه مهاجرت ارائه شود:

1) کپی از اسناد هویت (سند تایید شهروندی یا وضعیت شهروند بودن یک کشور).

2) سه عکس 3.5 x 4.5 سانتی متر

چگونه خلبان هواپیما شویم؟
ادامه مطلب

3) سند حاوی اطلاعات مربوط به محل اقامت (در اوکراین و خارج از کشور)؛

4) اطلاعات مستند درباره ترکیب خانواده (نسخه گواهی تولد، گواهینامه ازدواج، اسناد رسمی و یا اسناد نگهداری از شخصی و غیره)؛

5) اسناد پزشکی که نشان می دهد فرد، الکل، مواد مخدر، داروهای ممنوعه مصرف نمی کند یا از بیماری و عفونت های مزمن رنج نمی برد که توسط سازمان مرکزی مربوطه در رابطه با مسائل بهداشتی تعریف می شود (این موضوع مربوط به افراد ذکر شده در بند 1، 3، بخش 3 ، ماده 4 قانون “مهاجرت”).

افرادی که به طور دائم در خارج از کشور اقامت دارند باید یک گواهینامه عدم سوء پیشینه پلیس را همراه با درخواست مجوز مهاجرت به اوکراین ارائه دهند (این مربوط به افراد ذکر شده در بند 1 و 3، بخش 3، ماده 4 قانون مهاجرت به اوکراین نیست).

اسناد صادر شده توسط مقامات کشور های خارجی به کشور اوکراین به صورت قانونی صورت می گیرد. کپی این اسناد و همچنین تایید کتبی رضایت برای مهاجرت و ضمانت نامه از طرف افرادی که قصد مهاجرت دارند باید توسط دفتر اسناد رسمی به ثبت رسیده باشد. اسنادی که داده های آن ها می تواند تغییر کند باید در عرض 6 ماه از تاریخ صدور قابل اعتبار و ثابت باشد.

مدارک مهاجرت به اوکراین

در صورتی که هر گونه هزینه توسط قانون اوکراین برای امور مربوط به اعطای مجوز مهاجرت اعمال شود، سند تایید پرداخت چنین هزینه ها باید به تایید اداره ی مهاجرت رسیده باشد.

در صورتی که هریک از اسناد تعریف شده توسط قانون اوکراین تایید نشود اجازه ورود و مهاجرت به اوکراین داده نمی شود. در صورتی که یک سند ضروری است و با قانون اوکراین مخالف نیست، مقامات ذیصلاح مربوطه در زمینه مسائل مربوط به مهاجرت می توانند مدارک دیگری را دریافت کرده و برای مشخص کردن زمینه صدور مجوز مهاجرت و درخواست متقاضیان یا سایر افراد برای مصاحبه دعوت نمایند.

سلبریتی هایی که هواپیمای شخصی دارند
ادامه مطلب

نظرات کاربران