فرودگاه بین المللی آتاتورک

فرودگاه بین المللی آتاتورک، پر رفت و آمد ترین فرودگاه ترکیه

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

همه ی آنچه که باید از فرودگاه بین المللی آتاتورک بدانید

ترکیه به جرات توریستی ترین کشور منطقه و سومین کشور گردشگرپذیر جهان است؛ به همین دلیل فرودگاه ها به خصوص فرودگاه بین المللی آتاتورک به عنوان دروازه ی ورود گردشگر به این کشور، نقش بسیار مهمی را در صنعت توریسم ترکیه ایفا می کنند و بسیاری از مسافران تور استانبول از طریق این فرودگاه به این شهر وارد می شوند.

فرودگاه بین المللی آتاتورک

هرچند آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمدترین شهرهای این کشور است، اما باید اعتراف کنیم هیچ شهری به اندازه استانبول برای گردشگران جذابیت ندارد. استانبول تنها شهر آسیایی- اروپایی دنیا است؛ بنابراین جغرافیای منحصر به فرد و بافت تاریخی- مدرن آن، استانبول را به یکی از انتخاب های اول گردشگران در سفر به ترکیه تبدیل کرده است.

برای ورود به استانبول باید از یکی از دو فرودگاه این شهر استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم به معرفی اصلی ترین فرودگاه استانبول یعنی فرودگاه بین المللی آتاتورک بپردازیم. پس اگر قصد سفر به استانبول را دارید این مطلب را از دست ندهید.

فرودگاه بین المللی آتاتورک

فرودگاه بین المللی آتاتورک کجاست؟

فرودگاه بین المللی آتاتورک به عنوان اصلی ترین فرودگاه استانبول در بخش اروپایی این شهر قرار دارد. عمده پروازهای این فرودگاه را پروازهای مسافربری تشکیل می دهند اما ازآنجایی که پایگاه های هوایی ارتش ترکیه، در فرودگاه بین المللی آتاتورک مستقر شده است، پروازهای نظامی اندکی نیز از این فرودگاه انجام می شود.

فرودگاه بین المللی آتاتورک در سال 1924 در منطقه Yeşilköy و در 15 مایلی شهر استانبول بازگشایی شد. این فرودگاه تقریبا در نزدیکی استانبول قرار دارد و دسترسی به آن از طریق مترو، تاکسی و اتوبوس ممکن است. فرودگاه بین المللی آتاتورک دارای دو پایانه ی مسافربری است که یکی به پروازهای داخلی و دیگری به پروازهای خارجی تعلق دارد.

فرودگاه بین المللی آتاتورک

استانبول فرودگاه دیگری به نام  Sabiha Gökçen دارد که در بخش آسیایی این شهر واقع شده اما انتخاب اصلی بسیاری از شرکت های هواپیمایی مسافربری، فرودگاه بین المللی آتاتورک است.

Sabiha Gökçen International Airport

امکانات فرودگاه بین المللی آتاتورک

فرودگاه بین المللی آتاتورک به عنوان مهم ترین و پر رفت و آمدترین فرودگاه استانبول، از امکانات رفاهی نسبتا خوبی برخوردار است.

این فرودگاه امکاناتی نظیر بانک، ATM، صرافی، فود کورت، فروشگاه های Duty free، هتل، آرایشگاه، کلینیک و… برخوردار است که در ادامه به اختصار به آن ها می پردازیم.

امکانات فرودگاه بین المللی آتاتورک

فروشگاه های Duty free: این دسته از فروشگاه ها در اغلب فرودگاه های دنیا وجود دارد. مزیتی که آن ها نسبت به بسیاری از فروشگاه های معمولی دارند این است که برای خرید در فروشگاه های Duty free هیچ گونه مالیاتی پرداخت نمی کنید؛ بنابراین اگر سفر کوتاهی به استانبول دارید و دوست ندارید این فرصت اندک را با گشت و گذار در فروشگاه های رنگارنگ شهر هدر دهید، بهترین انتخاب برای شما فروشگاه های Duty free فرودگاه بین المللی آتاتورک است. پس با خیال راحت در زمان انتظار در فرودگاه سوغاتی های ارزان و متنوع خود را خریداری کنید.

فروشگاه های Duty free

هتل: International Airport Hotel در داخل محوطه ی فرودگاه قرار گرفته است و مکان ایده آلی برای استراحت در زمان تاخیر پروازها است. شما می توانید با ارائه بلیط پروازهای خارجی به راحتی برای چند ساعت یا چند روز در یکی از اتاق های این هتل اقامت کنید.

هتل در فرودگاه آتاتورک

باجه های خدمات ارزی و ATM: با مراجعه به باجه های خدمات ارزی که در محوطه ی داخلی فرودگاه بین المللی آتاتورک قرار دارند، می توانید به راحتی به تبدیل ارز بپردازید. همچنین دستگاه های ATM بسیاری در این فرودگاه وجود دارد که دسترسی به خدمات بانکی را راحت تر از قبل کرده است.

باجه های خدمات ارزی و ATM

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی آتاتورک

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، فرودگاه بین المللی آتاتورک فاصله ی کمی تا مرکز شهر استانبول دارد؛ بنابراین دسترسی به آن چندان دشوار نیست. از سه طریق می توان به این فرودگاه دسترسی پیدا کرد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

تاکسی

استفاده از تاکسی معمولا از گزینه های پرخرج سفر است اما در صورتی که آشنایی زیادی با شهر ندارید یا با چمدان های زیاد و کودکان سفر می کنید، می تواند کاملا ایده آل باشد. ایستگاه های تاکسی در محوطه ی خارجی هر دو پایانه ی مسافربری قرار دارد و به ارائه ی خدمات به صورت 24 ساعته، می پردازند.

تاکسی در فرودگاه آتاتورک

اتوبوس

اتوبوس های فرودگاه بین المللی آتاتورک هر نیم ساعت یک بار حرکت می کنند و شما را به یکی از اصلی ترین میادین استانبول یعنی میدان تقسیم می رسانند. بنابراین اگر حوصله ی گشت و گذار در شهر را دارید، استفاده از اتوبوس اقتصادی ترین راه ممکن برای شما است.

اتوبوس

مترو

نزدیک ترین ایستگاه مترو به فرودگاه بین المللی آتاتورک، ایستگاه Havalimani است که با چند دقیقه پیاده روی به فرودگاه ختم می شود. بنابراین اگر بار کمی به همراه دارید می توانید از مترو استفاده کنید و از طریق آن به راحتی به بسیاری از نقاط شهر سرک بکشید.

مترو

خلاصه

فرودگاه بین المللی آتاتورک به عنوان یکی از شلوغ ترین فرودگاه های دنیا، در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است و دروازه ی اصلی ورود به استانبول است. جالب است بدانید در سال 95 حمله ی تروریستی بزرگی در این فرودگاه انجام شد که بیش از 40 کشته برجای گذاشت و از آن پس امنیت این فرودگاه بیش از پیش شد.

شما می توانید برای خرید بلیط هواپیما تهران به استانبول در فرودگاه بین المللی آتاتورک و رزرو هتل استانبول به سایت گردشگری سفرمی مراجعه نمایید و سفری لذت خاطره انگیز و آسوده را تجربه نمایید.

http://credit-n.ru/zaymyi-next.html

نظرات کاربران