فرودگاه نیس فرانسه

حمل و نقل فرودگاه نیس فرانسه چگونه است؟

کل : 2

میانگین : 4

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۷

حمل و نقل فرودگاه نیس فرانسه

فرودگاه نیس در فرانسه

فرودگاه نیس ،سومین فرودگاه بزرگ فرانسه است و در گردشگری ریویرای فرانسه (نیس، موناکو و کن) نقش بالقوه ای ایفا می کند. در تابستان ۲۰۱۸ یک مسیر اتوبوس برقی جدید بین فرودگاه نیس و شهر نیس افتتاح می شود. فرودگاه نیس در جنوب غربی شهر نیس در فرانسه واقع شده است. این فرودگاه متشکل از ۲ ترمینال است که اتوبوس های شاتل رایگان هر ۵ تا ۱۰ دقیقه بین ترمینال ۱ که قدیمی تر است و ترمینال ۲ که جدید است در رفت و آمد هستند.

فرودگاه نیس فرانسه

نحوه حمل و نقل از فرودگاه نیس

ماشین

فاصله فرودگاه نیس تا مرکز شهر نیس ۷ کیلومتر است که با ماشین حدود بیست دقیقه طول می کشد تا به مرکز شهر برسید.

فرودگاه نیس فرانسه با ماشین

وسایل نقلیه عمومی

با وسایل نقلیه عمومی نیز می توان به فرودگاه نیس رفت و آمد کرد. اتوبوس های شماره ۹۸، ۹۹ و ۲۳ سیستم اتوبوسرانی عمومی  Lignes d’Azur مربوط به مسیر بین فرودگاه و شهر نیس هستند. اتوبوس شماره ۹۸ (مرکز اکسپرس نیس) و شماره ۹۹( ایستگاه ویل اکسپرس نیل) از ترمینال های T1 و T2 حرکت می کنند. آخرین ایستگاهی که اتوبوس شماره ۹۸ در مرکز شهر توقف دارد، ایستگاه ‘Gare SNCF Nice Ville’ است که ایستگاه اصلی متروی شهر است. در مقایسه با اتوبوس شماره ۹۹، اتوبوس شماره ۹۸ در مسیر خود توقف های بیشتری دارد. به همین دلیل مدت زمان بیشتری طول می کشد تا اتوبوس شماره ۹۸ به مرکز شهر نیس برسد، حدودا ۳۰ دقیقه.

دومین نقطه نهایی توقف در ایستگاه ‘Cathédrale – Vieille Ville’ می باشد که مرکزی ترین نقطه شهر است. با اتوبوس شماره ۹۹ می توانید به ایستگاه اصلی مترو شهر نیس بروید (Gare SNCF Nice Ville) که حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد. بعد از ساعت ۹ شب فقط می توانید با اتوبوس شماره ۹۸ بروید. برای استفاده از این اتوبوس های اکسپرس فرودگاه باید بلیت Aéro داشته باشید که قیمت هر کدام از آنها حدود € 6.00 است. بلیط های Aéro تا ۷۴ دقیقه در تمامی خطوط Lignes d’ Azur معتبر هستند (اتوبوس و واگن های برقی).

حقایق باورنکردنی دنیا
ادامه مطلب

وسایل نقلیه عمومی فرودگاه نیس فرانسه

اتوبوس ارزان محلی شماره ۲۳ نیز وجود دارد که در نقاط مختلفی از شهر توقف دارد و ایستگاه آخر آن ‘Vallon des Fleurs’ در شمال شهر نیس می باشد. اتوبوس شماره ۲۳ فقط از ترمینال ۱ حرکت می کند. زمان رسیدن به ایستگاه Alsace-Lorraine’ که در مرکز شهر نیس واقع شده حدود نیم ساعت است. قیمت بلیط تک نفره این اتوبوس € 1.50 است و تا ۷۴ دقیقه در تمامی خطوط Lignes d’Azur معتبر است (به جز اتوبوس شماره ۹۸ و ۹۹).

سرویس اتوبوس اکسپرس فرودگاه نیس به موناکو و کن

اگر قصد بازدید از موناکو و کن را دارید می توانید از فرودگاه با اتوبوس به آنجا بروید. اتوبوس شماره ۱۱۰ از ترمینال ۱ و ۲ به موناکو و منتون می رود. اتوبوس هر ساعت دو بار حرکت دارد و بعد از عبور از ترمینال ۲ و بزرگراه A8 به سمت Le Cannet و Cannes می رود. زمان سفر با این اتوبوس به Le Cannet حدود ۳۰ دقیقه و به کن حدود ۵۰ دقیقه است. قیمت بلیت این اتوبوس برای افراد بین ۱۲ تا ۲۵ سال کمتر است (€ 15.00).

اتوبوس در فرودگاه نیس فرانسه

تاکسی

تاکسی راحت ترین و سریع ترین راه رفت و آمد به فرودگاه نیس است. هزینه تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر نیس حدود € ۳۳ است.

تاکسی برای رسیدن به فرودگاه نیس فرانسه

اجاره ماشین

در فرودگاه نیس می توانید از شرکت های اجاره خودرو، ماشین اجاره کنید (شرکت هایی مثل Avis, Budget, Europcar, Hertz, Enterprise, Sixt و شرکت های محلی). می توانید از قبل خودرو مورد نظر خود را انتخاب و رزرو کنید. با اینکار می توانید در پول و زمان خود صرفه جویی کنید.

چگونه بهترین بلیط هواپیما خارجی را خریداری کنیم؟
ادامه مطلب

اجاره ماشین برای رسیدن به فرودگاه نیس

پارکینگ فرودگاه نیس

فرودگاه نیس دارای پارکینگ های رسمی نیز می باشد که قیمت های آن متغیر است (قیمت های خیلی بالا تا ارزان قیمت). علاوه بر این، پارکینگ های دیگری نیز وجود دارند که نزدیک فرودگاه هستند. اگر می خواهید ماشین خود را با پایین ترین قیمت در پارکینگ پارک کنید بهتر است رزرو خود  را آنلاین انجام دهید.

برای خرید بلیط هواپیما نیس و رزرو هتل نیس شما می توانید به سایت گردشگری سفرمی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران