فرودگاه اورلی پاریس

فرودگاه اورلی پاریس و راه های ارتباطی آن

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

فرودگاه اورلی پاریس

فرودگاه اورلی پاریس را می توان دومین فرودگاه مهم در فرانسه دانست. درست است که فرودگاه بین المللی اورلی پاریس در درجه دوم اهمیت به لحاظ ترافیک رفت و آمد مسافران خارجی قرار دارد و عموما بیشتر افرادی که قصد سفر به فرانسه و خصوصا پاریس را دارند بلیط هایشان به مقصد فرودگاه شارل دوگل گرفته می شود، اما این را نیز در نظر داشته باشید که فرودگاه اورلی پاریس را به عنوان پر تردد ترین فرودگاه کشور فرانسه برای پرواز های داخلی می شناسند.

فرودگاه اورلی پاریس

در ادامه شما را با جنبه های متفاوتی از فرودگاه بین المللی اورلی پاریس آشنا خواهیم کرد تا اگر در سفرتان به فرانسه بلیط تان به مقصد این فرودگاه بود، آن را بهتر بشناسید.پس همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی و رزرو هتل باشید.

فرودگاه اورلی پاریس

فرودگاه اورلی پاریس را بیشتر بشناسید!

خوب است بدانید فاصله ی فرودگاه اورلی پاریس با مرکز شهر پاریس حدودا 13 کیلومتر می باشد. فرودگاه اورلی پاریس دارای دو ترمینال می باشد که در قسمت جنوبی و غربی این فرودگاه قرار گرفته اند. یکی از نکات مثبت در مورد فرودگاه اورلی پاریس این است که فاصله میان دو ترمینال آن کمتر می باشد.

درست است که شاید فرودگاه اورلی پاریس در مقایسه با فرودگاه شارل دوگل پاریس جمع و جور تر و در درجه اهمیت دوم به نظر می آید، اما این را در نظر داشته باشید که بیش از 30 شرکت معتبر هواپیمایی با این فرودگاه در حال همکاری هستند. که از جمله معروف ترین و پر ترافیک ترین شرکت های هواپیمایی در فرودگاه اورلی پاریس می توان به شرکت هواپیمایی ایرفرانس، شرکت هواپیمایی ترانساویا و شرکت هواپیمایی ویولینگ اشاره کرد.

حمل خودرو با قطار به چه صورت است؟
ادامه مطلب

فرودگاه اورلی پاریس

جالب است بدانید که فرودگاه اورلی پاریس یکی از قدیمی ترین فرودگاه های فرانسه محسوب می شود و تا پیش از بنیان شدن فرودگاه شارل دوگل پاریس نیز، به عنوان اصلی ترین و با اهمیت ترین خطوط ارتباط هوایی پاریس و فرانسه محسوب می شد. اما در حال حاضر این فرودگاه را به عنوان دومین فرودگاه مهم و بین المللی شهر پاریس و حومه ی آن می دانند و با مساحتی در حدود بیش از 3/15 کیلومتر مربع یکی از بزرگ ترین فرودگاه های کشور فرانسه به شمار می آید.

همانطوری که پیش تر به آن اشاره کردیم این فرودگاه دارای دو ترمینال غربی و جنوبی می باشد و فاصله میان آنها نیز خیلی زیاد نمی باشد. اما با این حال در این فرودگاه اتوبوس هایی به طور رایگان در اختیار مسافران قرار گرفته است که وظیفه ی جا به جایی مسافران بین این دو ترمینال و همینطور پارکینگ ماشین ها را بر عهده دارند.

فرودگاه اورلی پاریس

امکانات رفاهی فرودگاه اورلی پاریس

فرودگاه اورلی پاریس با فراهم آوردن محیطی گرم و مطمئن برای مسافران و ارائه خدمات رفاهی کافی به آنها در محیط فرودگاه، نمی گذارد مسافران در طول چند ساعت توقف شان احساس خستگی و کسالت کنند. این امکانات رفاهی در فرودگاه اورلی پاریس شامل موارد زیر می شوند:

  1. رستوران ها و کافه ها و مراکز سرو غذاهای آمریکایی و بین المللی
  2. بانک ها و باجه های خودپرداز ATM
  3. مراکز خرید و فروشگاهی مانند باجه های فروش روزنامه و مجلات، مراکز فروش پوشاک و فروشگاه های Duty Free
  4. مراکز خدمات پزشکی
  5. بازی های ویدئویی
  6. صندلی های ماساژ
  7. گالری های هنری
  8. خدمات مربوط به بار و چمدان ( کمک به اشیای گم شده )
آداب و رسوم سفر به فرانسه
ادامه مطلب

امکانات رفاهی فرودگاه اورلی پاریس

امکانات رفاهی فرودگاه اورلی پاریس

سرویس های حمل و نقل و دسترسی به شهر د فرودگاه اورلی پاریس

سیستم های دسترسی این فرودگاه یکی از بهترین دسترسی ها از فرودگاه به مرکز شهر و حومه است. مسافران در فرودگاه اورلی پاریس به راحتی می توانند به وسیله مترو، اتوبوس ها و مینی بوس ها و تاکسی ها خودشان را به مرکز شهر پاریس برسانند.

سرویس های حمل و نقل

مترو

مسافران در فرودگاه اورلی پاریس می توانند از طریق اتوبوس هایی که در فرودگاه به طور ویژه برای رسیدن به خط مترو در نظر گرفته شده اند، به ایستگاه مترو آنتونی رفته و سپس از آنجا از طریق خط RER B به نقاط مختلف از پاریس بروند.

مترو

اتوبوس ها و ون ها

خطوط مختلف اتوبوس در فرودگاه اورلی پاریس برای انتقال مسافران به مرکز شهر تدارک دیده شده است. این خطوط عبارتند از:

خط اتوبوس شماره 1 ( که از فرودگاه اورلی به سمت مرکز شهر و همچنین بلعکس در رفت و آمد می باشد )

خط اتوبوس اورلی Orlubuss  ( این خط مسافران را بین فرودگاه اورلی پاریس و ایستگاه دنفر روشرو در خود پاریس جا به جا می کند )

اتوبوس خط 183 ( این خط مسافران را از فرودگاه به ایستگاه پورت دو شوازی در خود پاریس منتقل می کند )

همچنین خطوط دیگری نظیر خط های : N131, N31, N22 و N144 نیز در فرودگاه اورلی پاریس وجود دارد که در طول ساعات شب نیز مسافران را به مرکز شهر منتقل می کند.

اتوبوس ها و ون ها

تاکسی ها

ایستگاه تاکسی در فرودگاه اورلی پاریس در خروجی های L  و B قرار دارد. که مسافران را با چیزی در حدود 30 تا 35 یورو به شهر پاریس می رساند.

چگونه نقاط گردشگری کشور مقصد را پیدا کنیم؟
ادامه مطلب

نظرات کاربران