ویژگی لباس خلبانان و مهمانداران

لباس های هواپیمایی خلبانان و مهمانداران، درواقع لباس هایی با طراحی مدرن هستند که اکنون اکثر مردم به عنوان لباس خلبانان و مهماندارهواپیما آن ها را می شناسند، این لباس ها در ابتدای دهه ۱۹۳۰ توسط Pan American World Airways در آغاز دوره Clipper معرفی شد. در حال حاضر، لباس های اصلی هواپیمایی تا حدودی استاندارد شده اند و به طور گسترده ای توسط صنعت و شرکت های هواپیمایی از آمریکا، اروپا، آسیا، استرالیا و آفریقا، در شرکت های منطقه ای کوچک و شرکت های بزرگ بین المللی استفاده می شوند. لباس رسمی به بخش بسیار مهمی از کار خلبان تبدیل شده است.

لباس خلبانان و مهمانداران دارای چه ویژگی هایی است؟

دلایل روان شناسانه ای که در مورد لباس خلبانان و مهمانداران وجود دارد

یکی از دلایل اصلی برای لباس های مهمانداران و خلبانان، به دست آوردن اعتماد عمومی مسافران به این حرفه است. حتی اگر خلبان کاملا حرفه ای و بسیار با تجربه باشد، تصویر خلبان و مهماندار می تواند نظر همه ی مسافران را تغییر دهد. یک خلبان بسیار پاکیزه، با موهای زیبا در یک لباس خالص و خیره کننده بسیار قابل اعتماد است.

لباس خلبانان و مهمانداران دارای چه ویژگی هایی است؟

مسافران نیاز به یک خلبان دارند که قادر باشد جان آن ها را نجات دهد و لباس زیبا کمک می کند تا این تصویر ایجاد شود. به طور کلی، لباس رسمی خلبان برای شناسایی کسی که در میان کارکنان هواپیمایی است و برای ایجاد یک تصویر حرفه ای عمومی استفاده می شود. امروزه تقریبا هر خدمه ی هواپیمایی لباس های متفاوتی دارد.

لباس خلبانان و مهمانداران دارای چه ویژگی هایی است؟

مد در کابین خلبان

هر سال، طراحان، لباس جدیدی را برای خلبانان و مهمانداران عرضه می کنند. خدمه کابین سفیرهای خط مقدم برای هر شرکت هواپیمایی است و لباس آن ها باید فوق العاده شیک و بلافاصله قابل تشخیص باشد. همچنین به نظر می رسد خدمه کابین نیز باید احساس خوبی داشته باشد، بنابراین لباس های آنها باید راحت باشند و در عمل، امکان کار کردن با آن ها وجود داشته باشد، زیرا زمان زیادی با این لباس ها صرف می شود.

لباس خلبانان و مهمانداران دارای چه ویژگی هایی است؟

تقریبا هر ساله یک مجموعه جدید از لباس های رسمی هواپیما توسط طراحان ارائه می شود که نشان می دهد هواپیماها بدون سرنشین و خسته کننده نیستند. اگرچه لباس ها همیشه جدید می شوند و برای سال بعد تغییر می کنند، اما همه ی آن ها یک مورد مشترک دارند و آن هم سردوشی ها است که تغییر نمی کنند.

لباس خلبانان و مهمانداران دارای چه ویژگی هایی است؟

اغلب، رنگ و مدل لباس برای کادر هواپیمایی متفاوت است و هرنفر لباس متفاوتی دارد که در واقع به وسیله ی همین لباس شناخته می شوند.

شباهت لباس خلبانان و مهمانداران به لباس نظامی

به دنبال لباس اصلی که توسط پان طراحی شد، اکنون میبینیم که بسیاری از لباس های خلبانان هواپیمایی مدرن بسیار شبیه به لباس های افسران دریایی قدیمی هستند. یکی از نزدیکترین ها شباهت های لباس خلبانان به لباس نظامی در Delta Air Lines دیده می شود، این لباس ها دارای مدل ژاکت با دکمه هایی با مدل افسران ارشد نظامی هستند و هم چنین دور آستین آن ها دارای بافته هایی طلایی است.

لباس خلبانان و مهمانداران دارای چه ویژگی هایی است؟

یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی که فرم لباس دریایی را به تصویب رساند، Air France است که دارای درجه نظامی به شکل حلقه حلقه است. لباس های خلبانی دیگر شرکت های هواپیمایی نیز دارای یک دکمه با رنگ نقره ای هستند که مشابه لباس های طراحی شده توسط افسران نیروی هوایی انگلیس و افسران نیروی هوایی دیگر کشورهای مشترک المنافع و کشورهای سابق کشورهای مشترک المنافع هستند. شرکت هواپیمایی کمی هستند که از لباس هایی با رنگ نقره ای استفاده می کنند. نباید فراموش شود که اساس قوانین حمل و نقل هوایی از قوانین دریایی قرض گرفته شده است. در اواخر قرن نوزدهم، دریاسالار نلسون 4 بار در طول جنگ دریایی ناپلئون را شکست داد. برای هر پیروزی به او یک نوار اهدا شد. از آن زمان به بعد، کاپیتان ها با چهار ردیف نوار بر روی لباس خود شناخته شده اند.

لباس خلبانان و مهمانداران دارای چه ویژگی هایی است؟

انواع لباس ها در خطوط هواپیمایی مختلف

با وجود اینکه که اکثر خطوط هواپیمایی در سیاست های استاندارد یکپارچه خود نسبتا با یکدیگر متحد هستند، بعضی از آن ها دارای تغییرات جزئی و یا واضحتری نسبت به طرح های یکنواخت اصلی هستند. معمولا دارای بال ها با لوگوی هواپیمایی طلایی یا نقره ای در وسط هستند.

لباس خلبانان و مهمانداران دارای چه ویژگی هایی است؟

بسیاری از شرکت های هواپیمایی در ایالات متحده، مانند Southwest، Delta Connection و United Express، به خدمه های پرواز اجازه می دهند تا لباس های مخصوص دارای چرم را به جای لباس های قدیمی و معمولی هواپیمایی بپوشند (مانند کت های پرواز نظامی WW-II G-1). چنین کت هایی ممکن است کمی از طراحی و رنگ متفاوت باشند، از کت های سیاه با جیب هایی با نقشه ی بزرگ و کت هایی با رنگ قهوه ای تیره با جیب های جانبی کوچکتر استفاده می کنند. بعضی از اعضای کادر هواپیمایی نیز این خط ها را برروی شانه ی خود دارند. بسیاری از شرکت های هواپیمایی اجازه ی پوشیدن پیراهن های یکنواخت بدون کت را به عنوان لباس های تابستانی به خلبانان و مهمانداران می دهند و تعداد بیشتری از شرکت ها امکان استفاده مجدد از کلاه مخصوص را نیز می دهند.

شما می توانید با مراجعه به سایت سفرمی اطلاعات گردشگری خود را تکمیل نموده و سفری آسوده و بی دغدغه را تجربه نمایید.

همچنین شما می توانید برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به سایت سفرمی مراجعه نمایید.

یک دیدگاه در “لباس خلبانان و مهمانداران دارای چه ویژگی هایی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
2.3KPosts
1KComments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe