فرودگاه پیزا

فرودگاه پیزا مهم ترین فرودگاه ایتالیا

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۷ شهریور ۱۳۹۷

درباره فرودگاه پیزا

حتما می دانید که پیزا یکی از توریستی ترین شهر های ایتالیا می باشد. شهری که بلافاصله پس از آن به یاد برج معروف و قدیمی پیزا، و جاذبه های گردشگری بی شمار دیگری خواهیم افتاد. بنابراین تعجبی هم نخواهد داشت که بدانید فرودگاه پیزا مهم ترین فرودگاه در منطقه توسکانی ایتالیا می باشد و همینطور با در اختیار داشتن به طور سالانه حدود 5 میلیون مسافر، آن را دهمین فرودگاه پر تردد و شلوغ ایتالیا می دانند.

Pisa International Airport

یکی از جالب ترین حقایق در خصوص فرودگاه بین المللی پیزا که خوب است بدانید این است که فرودگاه پیزا در در سال های بین دهه 30 تا 40 میلادی، در راستای اهداف پیشبرد نظامی ساخته شد. در ایتالیا فرودگاه بین المللی پیزا را با نام Aeroporto Galileo Galilei می شناسند که نامش را از نام دانشمند مشهور شهر پیزا یعنی گالیلئو گالیلئی برداشته اند.

فرودگاه پیزا

مشخصات فرودگاه پیزا

فرودگاه پیزا یا فرودگاه گالیله در فاصله تقریبا 3 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است و ارتفاع آن نیز از سطح دریا تنها 2 متر می باشد. فرودگاه پیزا دارای یک باند فرود با پوشش آسفالت می باشد که طول باند نیز در حدود 3002 متر است.

فرودگاه پیزا یکی از دو فرودگاه مهم در منطقه توسکانی می باشد که رقیب دیگرش فرودگاه فلورانس در این منطقه است. اما به دو دلیل فرودگاه پیزا مورد استقبال بیشتری در منطقه توسکانی و حتی در ایتالیا قرار گرفته است.

مشخصات فرودگاه پیزا

یکی اینکه این فرودگاه بزرگتر از فرودگاه فلورانس بوده و می توانید پرواز هایی که قیمتی ارزان تر و مقرون به صرفه تر دارند را در این فرودگاه بیشتر بیابید.  علاوه بر این مسافران در فرودگاه پیزا جهت ترنسفر شدن به مرکز شهر، مسافتی بسیار کم را در مقایسه با فرودگاه های دیگر طی خواهند کرد. اگر بخواهیم با مثال برایتان بگوییم خوب است بدانید که مدت زمانی که مسافران می توانند از این فرودگاه به برج کشهور شهر پیزا یعنی “برج کج پیزا” برسند تنها 10 الی 15 دقیقه به طول خواهد انجامید.

آشنایی با اقلام ممنوعه و مجاز در سفر به مالزی
ادامه مطلب

فرودگاه پیزا

ترنسفر و حمل و نقل در فرودگاه پیزا یا فرودگاه گالیله ایتالیا

اگر قصد رفتن به مرکز شهر پیزا و دیدار از مشهور ترین برج ایتالیا را دارید باید بدانید که فرودگاه پیزا یکی از ایده آل ترین گزینه های فرودگاهی شما در منطقه توسکانی خواهد بود. زیرا این فرودگاه را می توان تقریبا نزدیک ترین فرودگاهی دانست که خطوط ترنسفر آن دارای چندین و چند مقصد اروپایی و غیر اروپایی می باشد.

یکی از نکات مثبت در خصوص ترنسفر از فرودگاه پیزا به مرکز شهر این است که به دلیل موقعیت جغرافیایی و مسیری که فرودگاه تا مرکز شهر طی می کند عموما مسافران از این فرودگاه تا مقصد مورد نظرشان در ترافیک گیر نخواهند افتاد؛ زیرا این فرودگاه در خیابان Livorno واقع شده است که می تواند با یک ترافیک بسیار روان مسافران را به مقاصد دلخواه شان در هر نقطه ای از منطقه توسکانی برساند.

ترنسفر و حمل و نقل در فرودگاه پیزا یا فرودگاه گالیله ایتالیا

شما به عنوان مسافر در فرودگاه پیزا می توانید با استفاده از خطوط شبکه راه آهن و تاکسی هایی که در فرودگاه به منظور جا به جایی مسافران به کار گرفته شده اند استفاده نمایید و به راحتی خود را از فرودگاه به مرکز شهر یا مقاصد دیگری که مورد نظر دارید برسانید.

خطوط تاکسی، یکی از ایده آل ترین گزینه های حمل و نقل در فرودگاه پیزا!

احتمالا شما نیز تجربه سفرهای طولانی و خسته کننده را داشته اید. طبیعتا هیچکس مایل نخواهد بود پس از خارج شدن از یک پرواز طولانی، زمانی را نیز برای منتظر ماندن جهت یافتن تاکسی مناسب برای ترنسفر شدن به مرکز شهر یا هتل مورد اقامت اش از دست دهد. به همین منظور است که خطوط تاکسی در فرودگاه پیزا را گزینه بسیار مناسبی برای حمل و نقل و جا به جایی مسافران می دانیم. مسافران در فرودگاه پیزا می توانند اطمینان حاصل نمایند که پس از خروج شان از ترمینال فرودگاه، تاکسی های بی شماری درست در مقابل درب ترمینال با حداکثر استاندارد ها منتظر مسافران ایستاده اند. و دیگر نیازی نخواهد بود تا پس از خروج از پرواز تان در فرودگاه پیزا مدت زیادی را هم صرف یافتن تاکسی مناسب و راحت برای رفتن به هتل تان نمایید.

چگونه خلبان هواپیما شویم؟
ادامه مطلب

Taxi airport Pisa

علاوه بر موارد اشاره شده در فوق این را نیز در نظر داشته باشید که به دلیل نزدیکی قابل توجه فرودگاه به مرکز شهر تاکسی ها هم شما را ظرف مدت بسیار اندکی به مقصد مورد نظر تان می رسانند و هم این کوتاهی مسیر موجب شده است استفاده از تاکسی در فرودگاه پیزا به دلیل هزینه پایین و مقرون به صرفه بودن یکی از بهترین گزینه های جا به جایی مسافران باشد.

علاوه بر این اگر مایل باشید می توانید تاکسی خود را از طریق وب سایت های مرتبط معتبر به سیستم های حمل و نقل فرودگاه پیزا رزرو نمایید تا هم در زمان تان صرفه جویی بیشتری کنید و هم دیگر نیاز نباشد با اپراتور های تاکسی تماس گرفته و هزینه ای بابت این تماس صرف کنید.

شما می توانید برای خرید بلیط هواپیما تهران به ایتالیا فرودگاه پیزا و رزرو هتل به سایت سفرمی مراجعه نموده و سفری امن و خاطره انگیز را تجربه نمایید.

نظرات کاربران