چگونه یک توریست حرفه ای شویم

چگونه یک توریست حرفه ای شویم؟

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۷

با رمزهای توریست حرفه ای شدن آشنا شوید !

سفر کردن، تنها به معنی گشت و گذار در شهرها و کشورهای مختلف دنیا و لذت بردن از تمام لحظه ها نیست و یک توریست حرفه ای همواره باید در نظر داشته باشد که چالش های بیشماری نیز، در انتظار او هستند. مواجهه با موقعیت های مختلف، برخورد با افرادی از فرهنگ های متفاوت، نیاز به تصمیم گیری در لحظه و حفظ امنیت مالی و جانی خود و همراهانتان در سفر، همه و همه از جمله مسائلی است که سفر کردن را کمی سخت تر می کنند و افراد بی تجربه را با مشکلات بیشماری رو به رو می نماید. لیکن هیچ جای ناامیدی نیست و هیچ توریست حرفه ای از همان روز اول، مهارت و آگاهی لازم را نداشته است. در این بخش به شرح نکاتی ساده و کاربردی در سفر خواهیم پرداخت و بدین ترتیب شما را به یک توریست حرفه ای مبدل خواهیم ساخت.

توریست حرفه ای شدن

سبک سفر کنید

یک توریست حرفه ای به سبک ترین شکل ممکن سفر می کند و از حمل اشیا و لوازم غیر ضروری خودداری می نماید. همواره سعی کنید که راحت ترین و کاربردی ترین لباس هایتان را برای سفر انتخاب کنید و هرگز تصور نکنید که برای هر وعده و هر روز و هر بازدید از مکانی خاص، به لباسی متفاوت نیازمندید. از این رو به افراد و به ویژه به خانم ها توصیه می کنیم تا ابتدا لباس های سفر خود را جمع آوری کرده و سپس نیمی از آن ها را در چمدان بگذارند و با خود به سفر بیاورند. یقین داشته باشید که هرگز دچار کمبود لباس در سفر نخواهید شد و هرچه سبک تر سفر کنید، سفر لذت بخش تری را تجربه خواهید نمود.

مدارک ویزای شینگن !
ادامه مطلب

سبک سفر کنید

پشتیبانی مالی داشته باشید

منابع مالی خود را تقسیم کنید. برای مثال کارت های بانکی ما در کشورهای دیگر قابل استفاده نیستند و اکثر افراد پول خود را به صورت وجه نقد، به خود به سفر می برند. در چنین مواقعی توصیه می کنیم که همچون توریستی حرفه ای ، پول خود را تقسیم کرده و آر ها را در چند جای مختلف قرار دهید. بدین ترتیب در صورت گم شدن و یا ربوده شدن قسمتی از پول، تمام منبع مالی خود را از دست نخواهید داد و توان ادامه دادن سفر با باقی مانده ی پولتان را به دست خواهید آورد.

پشتیبانی مالی داشته باشید

مدارکتان را تکثیر کنید

از دیگر مسائلی که همواره مورد توجه یک توریست حرفه ای قرار می گیرد، تکثیر اسناد و مدارک شخصی او همچون گذرنامه می باشد. به تمامی توریست ها توصیه می کنیم که یک نسخه از کپی گذرنامه و کارت شناسایی خود را به همراه داشته باشید و یا اسکن تمامی مدارک خود را، به ایمیل شخصی خودتان بفرستید تا همواره در دسترستان باشد و به هنگام بروز کوچک ترین مشکل، به دادتان برسد!

مدارکتان را تکثیر کنید

در انتخاب زمان بازدید از اماکن دیدنی دقت نمایید

یکی از بزرگ ترین دغدغه های افراد در سفر، نماندن در صف های طولانی و صرفه جویی در وقت و انرژیشان می باشد. بنابراین شما نیز همچون یک توریست حرفه ای عمل کنید و وقت نهار را، برای بازدید از اماکن تاریخی، موزه ها و جاذبه های گردشگری مقصد مورد نظر انتخاب نمایید. بدین ترتیب در خلوت ترین ساعت ممکن می توانید، از مکان مورد نظر دیدن نموده و در وقت و انرژی خود صرفه جویی نمایید.

ترین های هواپیمایی را بشناسید !
ادامه مطلب

در انتخاب زمان بازدید از اماکن دیدنی دقت نمایید

در دورترین نقطه از اماکن دیدنی شهر غذا بخورید!

یک توریست حرفه ای همواره به خاطر دارد که کافه ها و رستوران های اطراف مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری یک شهر، از گران ترین کافه ها و رستوران های آن شهر می باشند و در اکثر مواقع از کیفیت پایینی نیز برخوردارند. به همین دلیل توصیه می کنیم تا هرگز در کافه ها و رستوران های نزدیک به جاذبه های گردشگری یک شهر غذا نخورید و تمامی وعده های غذایی خود را در اماکن معمولی و حتی کسب و کارهای محلی و خانوادگی میل کنید تا ضمن خوردن غذایی با کیفیت بالا، هزینه ی کم تری نیز بپردازید.

در دورترین نقطه از اماکن دیدنی شهر غذا بخورید!

بلیط هواپیمای خود را چندین ماه زودتر بخرید

اگر شما نیز یک توریست حرفه ای هستید، بلیط هواپیمای خود را 3 یا 4 ماه زودتر خریداری کنید. بدین ترتیب بلیط هواپیما خود را در ارزان ترین حالت ممکن خریداری خواهید نمود و مجبور به پرداخت هزینه های سنگین در نزدیکی سفر خود، نخواهید شد.

بلیط هواپیمای خود را چندین ماه زودتر بخرید

حوله، دستمال و چراغ قوه به همراه داشته باشید!

به همراه داشتن حوله، دستمال مرطوب و دستمال معمولی در طول سفر و گشت و گذار در بخش های مختلف شهر، لازم و ضروری می باشد. یک توریست حرفه ای همواره به خاطر دارد که رفتن به دستشویی امری اجتناب ناپذیر است و تمام دستشویی ها از بهداشت و کیفیت یکسانی برخوردار نیستند. به همین دلیل به همراه داشتن حوله و دستمال به شما کمک می کند تا در هر مکانی بتوانید، نیازهای خود را به بهترین شکل ممکن برآورده نمایید. همچنین داشتن چراغ قوه نیز به شما کمک می کند تا قدرت عمل بیشتری در شب ها داشته باشید و به کشف مناطق بکر و خلوت رفته و از هیچ چیزی نترسید.

10 راهی که شما را از دست سارقان در امان نگه می دارد!
ادامه مطلب

حوله، دستمال و چراغ قوه به همراه داشته باشید!

با سفرمی همراه باشید تا اطلاعات گردشگری خود را تکمیل نموده و سفری ارزان تر، آسان تر و با کیفیت تر را تجربه نمایید.

نظرات کاربران

  1. سپاس از شما که گذاشتین