داروهای ممنوعه در گرجستان

در سفر به گرجستان چه داروهایی را نبریم؟

کل : 2

میانگین : 5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۷

داروهای ممنوعه در گرجستان

یکی از کشورهای همسایه ایران که به دلیل بکر بودن طبیعت، دریای سیاه و کوه های قفقازی مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است، گرجستان می باشد. امروزه تعداد مسافران به این کشور به طور قابل توجهی افزایش داشته است. گرجستان همچنین یکی از کشورهای ارزان قیمت است، به همین دلیل برای گردشگری به عنوان یک گزینه ایده آل به حساب می آید. یکی از قوانین سخت در این کشور، مربوط به داروهای مصرفی در این کشور می باشد، بسیاری از داروهایی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند و در کشور ما قانونی هستند، در گرجستان غیر قانونی هستند و به همراه داشتن آن ها مجازات سختی در پس خواهند داشت. در این مقاله لیست داروهای ممنوعه در گرجستان را برای شما آورده ایم.

داروهای ممنوع در سفر به گرجستان

هر کشور دارای قوانین خاص خود می باشد که با قوانین دیگر کشورها تفاوت قابل توجهی دارد؛ بنابراین بهتر است قبل از سفر به کشور مورد نظر اطلاعاتی در رابطه با بایدها و نبایدها جمع آوری کنیم تا در سفر خود دچار مشکل نشویم و سفر به کام ما تلخ نشود. به همراه داشتن هر گونه داروی دارای مواد مخدر، روانگردان یا مشتقات آن ها در این کشور ممنوع است و به همراه داشتن آن ها باعث می شود جریمه های سنگین بر ما تحمیل شوند، گاهی اوقات نیز به همراه داشتن این داروها باعث شده است مجازاتی مثل حبس های طولانی مدت برای فرد در نظر گرفته شود. حتی به همراه داشتن برخی از داروهای قانونی در ایران که از پزشک برای مصرف آن ها نیز مجوز گرفته شده باشد باعث می شود فرد مجرم شناخته شود و ارائه برگه مجوز پزشک نیز مانع از مجرم شناخته شدن شما نمی شود؛ بنابراین توصیه می شود اگر قصد سفر به گرجستان را دارید و مواد داروی خود اطلاعی ندارید، از به همراه داشتن آن ها در سفر خود به گرجستان خودداری کنید. اگر مورد مصرف داروی شما اورژانسی باشد می توانید داروی مورد نظر خود را در کشور گرجستان بخرید.

فرودگاه تورین ایتالیا و راه های ارتباطی آن
ادامه مطلب

داروهای ممنوع در سفر به گرجستان

داروهای ممنوعه در سفر به گرجستان

استامینوفن کدئین، دیازپام، کلردیازپوکسید، دیفنوکسیلات، کونداکس، سودافد، بنیکال، اگزازپام، ترامادول، آفرین، کلداستاپ، تی دول، سوپراکلد، رای دول 100، آمی تریپتیلین و کلونازپام از جمله داروهای ممنوعه در گرجستان هستند. در صورت نیاز به داروهای ممنوعه در سفر به گرجستان و داروهای مشابه می توانید به مراکز درمانی گرجستان رفته و آن ها را تهیه کنید، اما بازهم توصیه می شود این داروها را با خود نبرید. وجود قانون سخت در رابطه با مصرف داروها در گرجستان مانع از سفر ایرانیان به این کشور نشده است. مدتی قبل لغو ویزای مسافران مورد توافق قرار گرفت، یکی از دلایل این امر استقبال فراوان گردشگران ایرانی از این کشور می باشد. افزایش تعداد مسافرت ایرانیان به گرجستان باعث شده است بین دو کشور ارتباط و تبادلات فرهنگی صورت بگیرد.

داروهای ممنوع در سفر گرجستان

بر اساس گزارش ایسنا، قوانین خاص در حوزه دارویی در برخی کشورها وجود دارد. بر اساس این قوانین ممکن است برخی از داروها که در ایران مجاز هستند به عنوان داروهای ممنوعه گرجستان به حساب بیایند و همچنین به همراه داشتن این داروها در سفر به این سرزمین برای شما جریمه و جزای کیفری در پی خواهد داشت. پروازهای مستقیم بین ایران و گرجستان دوباره برقرار شد و گمرک ایران لیستی از داروهای ممنوعه در گرجستان را که شامل جریمه های سنگین و حبس طولانی مدت از سوی گرجستان می شود. گمرک ایران بر لزوم رعایت قوانین و مقررات کشور مبنی بر به همراه نداشتن داروهای ممنوعه در سفر به گرجستان تاکید فراوان کرده است.

بر اساس اعلام مراجع نظارتی و گمرکی_دارویی، ورود برخی از داروهای ممنوعه در سفر به گرجستان که حاوی مقادیری از مشتقات مواد مخدر و روانگردان می باشند به گرجستان ممنوع است.

ممنوعیت دارویی و جزای حمل آن ها به برخی کشورها
ادامه مطلب

نکاتی مهم در رابطه با قوانین داروهای ممنوعه در سفر به گرجستان

محدودیت های خاص و داروهای ممنوعه در سفر به گرجستان را بررسی کنید.

هر کشور دارای قوانین مخصوص به خود برای حمل انواع داروهاست. بهتر است اگر قصد سفر دارید نسخه ای معتبر از داروهای خود به همراه داشته باشید تا بتوانید وجود این داروها در وسایل سفر خود را توجیه کنید. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه داروهای ممنوعه گرجستان به وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی سری بزنید و با سفارت یا کنسولگری کشور خود در مقصد تماس بگیرید.

محدودیت های خاص و داروهای ممنوعه در سفر به گرجستان را بررسی کنید.

به اندازه کافی دارو با خود ببرید

برای خرید داروها و در دسترس بودن آن ها در تمام طول سفر بهتر است برنامه ریزی کنید. داروهای خود را به خوبی بسته بندی کنید و شرایط نگهداری و دمای مطلوب آن ها را بدانید، یک کپی از نسخه داروهای خود بهتر است در ایمیل یا فلش داشته باشید.

به اندازه کافی دارو با خود ببرید

اطلاع داشتن از نام دیگر داروهای ممنوعه در سفر به گرجستان و دیگر داروها

داروها در تمامی کشورهای سراسر جهان با یک نام به فروش نمی رسند، بلکه دارای نام های مختلف می باشند. قبل از این که سفر خود به کشور مورد نظرتان را آغاز کنید بهتر است لیستی از نام تجاری داروها تهیه کرده و در گوشی خود نگاه داری کنید تا در مواقع لزوم به آن ها دسترسی داشته باشید.

اطلاع داشتن از نام دیگر داروهای ممنوعه در سفر به گرجستان و دیگر داروها

نظرات کاربران