سفر به یک کشور جدید

توصیه هایی در خصوص سفر به یک کشور جدید

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۷

سفر به یک کشور جدید تجربه ای هیجان انگیز

گرچه سفر به یک کشور جدید تجربه هیجان‌انگیزی است، اما با این حال اگر خود را به خوبی برای این سفر آماده نکنید، بدون شک تعطیلات شما به هم می‌خورد. در سفر به یک کشور جدید ممکن است با مشکلات مختلفی روبه رو شوید، برای نمونه ممکن است از هزینه انعام معمول در رستوران‌های آن کشور مطلع نباشید، و یا ندانید که آیا شارژر تلفن همراه شما با پریز برق موجود در کشور مقصد همخوانی دارد یا خیر، و مشکلاتی از این دست.

در بخش زیر شما را با فهرستی از 11 نکته که باید پیش از سفر به یک کشور جدید از آن آگاه باشید، آشنا خواهیم کرد:

پیش‌نیاز دریافت ویزا از کشور مقصد چیست؟

پس از تصمیم‌گیری نهایی در رابطه با مقصد سفر خود، اولین کاری که باید انجام دهید آن است که در خصوص مدارک لازم برای دریافت ویزای آن کشور تحقیق و جستجو کنید. برای دریافت ویزا از بعضی کشورها باید هفته‌ها وقت گذاشت، پس بهتر است هرچه زودتر به این کار اقدام کنید.

دریافت ویزا

آگاهی از آب و هوای کشور مقصد

اگرچه زمانی که در خصوص سفر به یک کشور جدید تحقیق و جستجو می‌کنید، تا حدودی از آب و هوای آن منطقه نیز اطلاع پیدا خواهید کرد، اما با این حال باید از شرایط آب و هوایی مقصد مورد نظر خود در فصلی که قصد سفر به آن منطقه را دارید نیز اطلاع یابید. با این کار بهتر می‌توانید لباس‌ها و ابزارهای مورد نیاز برای سفر خود را انتخاب کنید.

یک تور لیدر خوب چه ویژگی هایی دارد؟
ادامه مطلب

آب و هوا کشور جدید

آگاهی از نرخ ارز در کشور مقصد

نرخ ارز رایج هر کشور چیزی است که مدام در حال نوسان است. با آگاهی از نرخ ارز کشور مقصد پیش از سفر به یک کشور جدید ، به خوبی می‌توانید از مشکلاتی همچون پرداخت بیش از حد در ازای دریافت ارز مورد نظر نجات یافته و معامله مطمئنی را در این خصوص انجام دهید.

نرخ ارز

آیا در کشور مقصد سفر خود ، تعطیلات عمومی خاصی در پیش است؟

آگاهی از تعطیلات عمومی در کشوری که قصد سفر به آن را دارید از چند جنبه دارای اهمیت است، اول اینکه از جشنواره‌هایی که در این مدت برگزار خواهد شد اطلاع پیدا می‌کنید، و دیگر اینکه اگر از روزهای تعطیل مطلع باشید خواهید دانست که آیا بانک‌ها در آن روز باز هستند یا نه، و یا اینکه مقصد گردشگری مورد نظرتان در آن روز شلوغ و پر از جمعیت خواهد بود یا نه.

تعطیلات عمومی در تقویم

مقدار انعام رایج در کشور مقصد سفر شما چه قدر است؟

هرچند در هر کشوری آداب و رسوم اجتماعی معدودی وجود دارد که پیچیده‌تر از مسئله انعام دادن است، اما با سفر به یک کشور جدید و آگاهی از مقدار انعام رایج در آن کشور زمان‌هایی که در رستوران، هتل، تاکسی، و مکان‌های دیگر هستید به کار شما می آید .

انعام

آگاهی از طرز لباس پوشیدن مناسب در کشور مقصد

در رابطه با پوشش و طرز لباس پوشیدن، انتظارات فرهنگی متفاوتی در میان کشورهای مختلف وجود دارد. برای مثال در برخی کشورها بیرون بودن اجزایی از بدن همچون شانه‌ها و پاها جایز نیست.

خوراکی های ممنوع قبل از پرواز چه چیزهایی هستند؟
ادامه مطلب

فراگیری برخی از عبارت‌های پرکاربرد به زبان کشور مقصد

وقتی قصد سفر به کشوری با زبان متفاوت از زبان مادری خود را دارید، یادگیری عباراتی هرچند ساده و پیش‌پا افتاده به زبان محلی آن منطقه می‌تواند کمک بسیاری به شما کند.

یادگیری زبان هر کشوری

آگاهی از نوع پریز برق مصرفی در کشور مقصد

به طور کلی 15 نوع مختلف از پریز برق در سراسر جهان وجود دارد، و کشورهای مختلف ممکن است از پریزهای برق متفاوتی از هم استفاده کنند. در صورت مواجهه با این مشکل بهتر است از یک آداپتور همه‌کاره استفاده کنید.

انواع پریز برق در سفر

آگاهی از اینکه آیا برای بازدید از مکان‌های گردشگری باید از قبل بلیط تهیه کرد یا خیر .

با کمی جستجو در اینترنت به راحتی می‌توانید در خصوص این مسئله اطلاعاتی بدست آورده و با آمادگی کامل به بازدید از مکان‌های دیدنی منطقه مورد نظر خود بروید.

بلیط برای بازدید از از مکان های گردشگری

آگاهی از نحوه جابجایی از فرودگاه

بهتر است کمی در خصوص اینکه با چه نوع وسیله‌ای قرار است از فرودگاه مقصد به سمت محل اقامت خود راهی شوید، اطلاع کسب کنید. آیا قرار است کسی به دنبال شما بیاید، و یا از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. با این کار از سردرگمی در همان لحظات اولیه سفر نجات خواهید یافت.

جابجایی از فرودگاه

آگاهی از نحوه جابجایی در زمان گشت و گذار در کشور مقصد

بهتر است از قبل بدانید که قرار است با چه نوع وسیله نقلیه‌ای در مقصد مورد نظر خود به گشت و گذار بپردازید. گاهی ممکن است برای جابجایی از تاکسی، اتوبوس، قطار، و یا حتی هواپیما استفاده کنید، و گاهی نیز راه‌حل معقول‌تر اجاره خودرو و یا موتورسیکلت است.

از آبشار مرگبار یوسمیت چه میدانید؟
ادامه مطلب

 

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل برای سفر به یک کشور جدید میتوانید به سایت سفرمی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران