با امن ترین قسمت هواپیما آشنا شوید

با امن ترین قسمت هواپیما آشنا شوید

کل : 11

میانگین : 4.27

تاریخ انتشار: جمعه, ۱۵ تیر ۱۳۹۷

امن ترین قسمت هواپیما

یکی از بهترین و سریع ترین راه ها برای سفر، سفر کردن با هواپیماست. برای خیلی از افراد سفر از این طریق با دلهره های زیادی همراه است. اکثر افراد با اینکه بارها و بارها به سفرهای هوایی رفته اند اما بازهم هنگام ورود به هواپیما استرس زیادی دارند به همین دلیل افراد تمایل زیادی به کسب اطلاعات در رابطه با امن ترین قسمت هواپیما دارند. همراه سفرمی باشید تا با مکان های مناسب و امن در هواپیما آشنا شوید تا هنگام سفرهای هوایی استرس و دلهره شما کاهش پیدا کند.

امن ترین قسمت هواپیما

در سال 2012 حدود پنج سال پیش تعدادی از آزمایشات و تحقیقات گسترده توسط دانشمندان در رابطه با امن ترین قسمت هواپیما انجام گرفت و این نتایج به دست آمدند که افرادی که در قسمت جلوی کابین اصلی هواپیما می نشینند نسبت به دیگر مسافران بیشتر دچار آسیب می شوند و جان خود را از دست می دهند. با بررسی ساختار و شکل هواپیما نیز به این نتیجه دست خواهیم یافت که آناتومی هواپیما طوری است که بخش های انتهایی و پشت بال های هواپیما امن ترین قسمت هواپیما به حساب می آیند. بیشترین فشار و آسیب را بخش های جلویی هواپیما در هنگام حوادث هوایی تحمل می کنند.

حوادث و سقوط هواپیما

عقب هواپیما امن ترین قسمت هواپیما

به عقیده اکثر افراد هیچ صندلی در هواپیماها از دیگر هواپیماها امن تر نیست، اما تحقیقات و آمارها چیزی دیگر می گویند. در سال 1971 گروهی تحقیقاتی با بررسی شماره های صندلی در هواپیماهای تجاری که دچار سانحه شدند و بازمانده و کشته داشتند به نتایج جالبی دست یافتند. 20 حادثه هوایی مورد بررسی قرار گرفتند و نشان دادند که مسافرانی که در عقب هواپیما نشسته بودند شانس بیشتری برای زنده ماندن داشتند و به همین دلیل امن ترین قسمت هواپیما به حساب می آید. باید این نکته را در نظر بگیرید که این آمار فقط به حوادث هواپیمایی اختصاص دارند که کشته داده بودند.

فرودگاه بین المللی پاتایا در کشور زیبای تایلند
ادامه مطلب

صندلی های ردیف خروج هواپیما

یکی دیگر از امن ترین قسمت های هواپیما صندلی های ردیف خروج است و دلیل آن نیز واضح و مشخص است. وقتی هواپیمایی دچار حادثه ای می شود، این افراد اولین مسافرانی هستند که قادر به پیاده شدن سریع تر از هواپیما پس از فرود هواپیما هستند. البته این افراد تنها در صورتی می توانند سریع تر خارج شوند که دود و آتش در خروجی را مسدود نکرده باشند. در مواقع اضطراری از این افراد جهت هدایت مردم برای خروج از هواپیما کمک خواسته می شود. برای افرادی که از ترس فلج می شوند این صندلی ها اصلاً مناسب نیستند، به این دلیل که ممکن است بر اثر شوکی که به آن ها وارد می شود ذهن آن ها قفل شود و در خروجی را مسدود کنند. این ردیف برای افرادی گزینه مناسبی می باشد که در مواقع اضطراری بتوانند ضمن حفظ آرامش خود به دیگر مسافران جهت خروج از هواپیما کمک کنند.

 صندلی های ردیف خروج هواپیما

صندلی های راهرو هواپیما

صندلی های راهرو نیز امن ترین قسمت هواپیما است. مسافرانی که در این صندلی ها نشسته باشند به خروجی نزدیک تر هستند. البته داستان می تواند زمانی که مسافر شوکه زده شده باشد، یا به دلیل برداشتن چمدان ها و پیدا کردن تلفن همراه به زمین افتاده در خروجی را مسدود کنند، متفاوت باشد. این مکان نیز می تواند برای افرادی که در مواقع ایجاد شرایط اضطراری ذهن بازی دارند و می توانند در اولین فرصت خود را به نزدیک ترین خروجی برسانند و نجات دهند مناسب باشد. برای تخلیه هواپیما هنگام حوادث هوایی تنها 90 ثانیه فرصت وجود دارد، هرچه تعداد افرادی که می توانند از در خروجی هواپیما خارج شوند بیشتر باشد شانس زنده ماندن بالاتر خواهد رفت. اگر هنگام ایجاد سانحه یا حادثه هوایی به راهنمایی مهمانداران هواپیما توجه کنید می توانید امنیت خود را تضمین کنید. امکان دارد نمایش روند امنیتی توسط مهمانداران جذاب نباشد، اما آن ها به مسافران اطلاعاتی می دهند که ممکن است برای هر فردی در هنگام بروز حوادث هوایی مفید باشد و افراد با استفاده از این رهنمودها بتوانند آرامش خود را حفظ کنند و واکنش خود را سریع تر انجام دهند.

فرودگاه بین المللی دن موئنگ و راه های ارتباطی آن
ادامه مطلب

شما می توانید نسبت به رزرو هتل ارزان قیمت و خرید بلیط هواپیما در سفرمی به صورت آنلاین اقدام نمایید.

صندلی های راهرو هواپیما

خلاصه

پس از انجام تجزیه و تحلیل های لازم، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که امن ترین قسمت هواپیما عقب، راهرو، صندلی ها ردیف خروج و وسط هستند. وقتی متخصصان به شما می گویند که مهم نیست که در هواپیما در کدام قسمت می نشینید و امنیت تمام بخش های هواپیما یکسان است بهتر است لبخند بزنید و به انتهای هواپیما بروید. امروزه سفرهای هوایی یکی از روش های سفر کردن است که مورد توجه مسافران زیادی قرار گرفته است، به همین دلیل بهتر است با امن ترین قسمت هواپیما آشنا شوید تا بتوانید دلهره و استرس خود را در مسافرت های هوایی کاهش دهند.

همراه سفرمی باشید تا اطلاعات گردشگری خود را تکمیل نموده و سفری با کیفیت تر را تجربه نمایید.

نظرات کاربران