مدارک ویزای شینگن

مدارک ویزای شینگن !

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۷

با مدارک ویزای شینگن آشنا شوید!

مدارک ویزای شینگن برای هر 26 کشوری مشترک المنافع، تقریبا شبیه به هم می باشد اما تفاوت هایی در بعضی موارد وجود دارد. در این مقاله از سفرمی قصد داریم تا مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن را بررسی کنیم.

کشورهای عضو حوزه شینگن

کشورهای عضو حوزه شینگن شامل اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن‏ اشتاین هستند.

مدارک ویزای شینگن

شناسنامه و کارت ملی

ترجمه کارت ملی، شناسنامه و فتوکپی از همه صفحات آن را باید به همراه خود داشته باشید.

کارت ملی

عکس

سه قطعه عکس رنگی 5/3 در 5/4 که تمام رخ، با زمینه سفید و متناسب با ظاهر فعلی شخص درخواست کننده ویزا می باشد.

این عکس بر روی برچسب ویزا چاپ می شود.

فرم تکمیل شده درخواست ویزا

در تکمیل فرم ویزا به چند نکته توجه کنید. نکته اول اینکه توجه داشته باشید فرم ویزای مربوط به هر کشور متفاوت است و اشتباها فرم ویزای کشور دیگری را پر نکنید. نکته دوم اینکه در پاسخ دادن به سوالات از زبان انگلیسی استفاده کنید هرچند که فرم ارایه شده سوالات ترجمه فارسی هم داشته باشد.

مدارک ویزا شینگن

مدارک شغلی

در هنگام اقدام برای دریافت ویزا، از جمله مدارک ویزای شینگن ، مدارک مربوط به اشتغال یا جواز کسب، روزنامه رسمی، مدارک اشتغال به تحصیل و یا نامه اشتغال با امضای مدیر شرکت و بر روی سربرگ رسمی به همراه ترجمه آنها می باشد.

کارت نظام پرشکی، پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی یا حکم کارگزینی بیمارستان از مدارک ویزای شینگن برای پزشکان می باشد.

چگونه خلبان هواپیما شویم؟
ادامه مطلب

فیش حقوقی، سمت، سابقه کار، حکم کارگزینی، سابقه بیمه تامین اجتماعی مهر شده، تاییدیه مرخصی از مدارک ویزای شینگن برای برای کارمندان سازمان ها می باشد.

همراه داشتن پروانه وکالت نیز برای وکلا الزامی می باشد.

افراد شاغل در شرکت های خصوصی فیش حقوقی و سابقه بیمه خود را به همراه داشته باشند.

در صورت داشتن سابقه بیمه تامین اجتماعی اصل و کپی آن را با خود به همراه داشته باشید.

مدارک شغلی

گردش مالی حساب درخواست دهنده

یکی از موارد بسیار حایز اهمیت در اخذ ویزای شینگن، گردش مالی حساب درخواست دهنده می باشد. به همین دلیل گردش مالی سه ماه گذشته حساب و مانده حساب خود را به زبان انگلیسی و مهر شده به همراه داشته باشید. توجه داشته باشید مبلغ 50 میلیون تومان به ازای هر شخص گواهی تمکن لازم است.

سند ملکی

در صورتی که سند ملکی به نام شخص درخواست کننده باشد بهتر است ترجمه و اصل سند را با خود به همراه داشته باشد. توجه داشته باشید سند اصلی ملک به شخص برگردانده خواهد شد.

سند ملکی

بیمه مسافرتی

از جمله مدارک ویزای شینگن باید به بیمه مسافرتی که حداقل میزان 30000 یورو را تحت پوشش قرار دهد اشاره کرد. این بیمه به منظور مراقبت های پزشکی و هزینه های درمانی احتمالی در طول سفر می باشد. اگر شخص درخواست کننده ویزای شینگن دعوت نامه داشته باشد، شخص دعوت کننده می تواند بیمه مسافرتی را از کشور مقصد تهیه کند. در غیر این صورت باید توجه داشت که بیمه صادر کننده بیمه مسافرتی در کشور مقصد نماینده معتبر داشته باشد.

پناهندگی به چه قیمت؟
ادامه مطلب

برگه تایید وچر هتل

مطابق با زمان رفت و برگشت باید برگه تاییدیه رزرو هتل ارایه شود. این رزرو از سایت ها و مراکز معتبر باید صورت گیرد. در صورت دعوت نامه داشتن نیازی به تاییدیه وچر هتل نمی باشد.

بلیط هواپیما رفت و برگشت به کشور مقصد

یکی دیگر از مدارک ویزای شینگن، بلیط هواپیمای رفت و برگشت می باشد. توجه کنید که نیازی به پرداخت هزینه برای رزرو بلیط هواپیما نمی باشد.

بلیط هواپیما رفت و برگشت به کشور مقصد

ویزای شینگن برای زنان خانه دار و فرزندان

برای افراد غیر شاغل مانند زنان خانه دار و فرزندان تحت تکفل، صورت حساب بانکی و گواهی اشتغال به کار متکفل الزامی می باشد. مدارکی از قبیل حضانت به مهر دادگستری نیاز دارد که این کار به وسیله دارالترجمه ها بعد از ترجمه مدارک انجام می شود.

ویزای سینگل شینگن

با دریافت این ویزا فقط یک بار حق ورود به محدوده شینگن را خواهید داشت و با خروج از آن ویزای شما بدون درنظر گرفتن مدت زمان باقی مانده از اعتبار ویزا، باطل خواهد شد.

 ویزای مالتیپل

با دریافت این ویزا، شخص دریافت کننده می تواند به صورت نامحدود در مدت زمان اعتبار ویزا وارد محدوده شینگن شود.

ویزای شینگن

نکات ضروری:

در ورود به محدوده شینگن، باید ابتدا به کشوری که اقدام به گرفتن ویزا نموده اید سفر کنید. بعد از ورود می توانید به همه کشورهای مشترک المنافع شینگن وارد شوید.

حدود 15 تا 22 روز طول می کشد تا جواب دریافت ویزای شینگن شما اعلام شود. بعد از دریافت پاسپورت اگر لیبل ویزا بر روی آن موجود بود شما موفق به اخذ ویزای شینگن شده اید و در غیر این صورت ریجکت شده اید. معمولا به هنگام ریجکت شدن یک نامه حاوی توضیحات به درخواست کننده، داده می شود.

یک تور لیدر خوب چه ویژگی هایی دارد؟
ادامه مطلب

نظرات کاربران