ویزای سوچی

آنچه باید درباره ی ویزای سوچی بدانید

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

ویزای سوچی

سوچی یکی از شهرهای غربی روسیه با جمعیتی بیش از چهارصد هزار نفر و دارای جاذبه های گردشگری بسیار است. افراد زیادی از سراسر جهان سوچی را به عنوان مسافرت انتخاب می کنند و حتی برای اینکه دائماً به روسیه مسافرت کنند اقدام به خرید ویلا در سوچی می نمایند. بسیاری از افراد سرشناس جهان همچون خانم مرکل در شهر سوچی دارای ویلا می باشند. بین ماه های ژوئن تا آگوست معمولا تورهای روسیه و تورهای سوچی برقرار هستند و به تبع آن قیمت تورهای روسیه نیز افزایش پیدا می کند. بنابراین برای سفر ارزان به روسیه ماه های نوامبر تا مارس پیشنهاد می شود. بدیهی است برای سفر به سوچی نیاز به اخذ ویزای سوچی می باشد. داشتن اطلاعاتی در رابطه با ویزای سوچی می تواند ما را در اخذ ویزا و انتخاب نوع ویزا کمک کند.

برای سفر به سوچی می توانید به صورت آنلاین و در عرض چند دقیقه اقدام به رزرو بلیط هواپیما سوچی و هتل های سوچی نمایید.

ویزای سوچی

 

ویزا و انواع آن

ویزا یا روادید به معنای اجازه یک شخص برای گذر یا ورود به یک منطقه است. ویزا به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود. انواع مختلف ویزا پیرو اهداف مختلف مسافران هستند. ویزا ها به انواع مختلفی چون ویزا برای دیدار بستگان، ویزای تجاری و بازرگانی، ویزای دانشجویی، ویزای پیوستن به خانواده و ویزای گردشگری تقسیم می شود. برای برخی کشور ها نیازی به گرفتن ویزا نیست و بدون ویزا هم می توان به آن مسافرت کرد. اما برای برخی دیگر بایستی اقدام به تهیه ویزا کرد. برای اینکه بدانیم به ویزا احتیاج داریم یا نه، لازم است مشخص شود که از کدام کشور به کدام کشور مسافرت می کنیم. مردم کشور ایران برای سفر به سوچی نیاز به اخذ ویزای سوچی یا ویزای روسیه دارند. در ادامه به شرایط اخذ ویزای سوچی خواهیم پرداخت.

ترین های هواپیمایی را بشناسید !
ادامه مطلب

ویزا سوچی

 

شرایط اخذ ویزای سوچی

سوچی یکی از کشورهای روسیه و تابع قوانین روسیه می باشد. بنابراین برای اخذ ویزای سوچی باید طبق قوانین روسیه عمل کرد.

طبق توافقات بین المللی روسیه، مردم کشور بلاروس برای مسافرت به روسیه نیازی به اخذ ویزا ندارند. مردم یازده کشور جهان نیز برای اقامت بیش از 90 روز در روسیه نیاز به اخذ ویزای روسیه دارند و برای کمتر از 90 روز می توانند بدون ویزا مسافرت کنند. برخی کشور ها هم دارای محدودیت بیشتری هستند. مردم ایران برای سفر به روسیه و همین طور سوچی از بدو ورود بایستی اقدام به اخذ ویزای سوچی نمایند.

ویزای سوچی

 

چگونه درخواست ویزا دهیم؟

برای اخذ ویزا، که ویزای سوچی نیز مستثنی نیست هم، خود شخص می تواند جهت دریافت آن اقدام کند و یا این که وکیل شخص یا نماینده وی در آژانس های مسافرتی می تواند اقدام به اخذ ویزا نماید. در صورتی که مسافر فقط برای گردشگری بخواهد به سوچی سفر نماید بدون اینکه به مصاحبه احتیاج داشته باشد می تواند به گرفتن ویزای سوچی اقدام کند ولی قوانین متفاوتی برای اخذ ویزاهای بازرگانی وجود دارد. معمولا برای اقدام به اخذ ویزا و از جمله ویزای سوچی همراه داشتن مدارکی از قبیل پاسپورت، بلیط رفت و برگشت، عکس، عنوان شغلی و 50 درصد هزینه ویزا ضروری می باشد.

ویزای گردشگری و به تبع آن ویزای سوچی معمولاً به صورت فوری که معمولا سه روز به طول می انجامد صادر شود یا اینکه به صورت عادی نیز می تواند انجام شود که آن هم در مدت حدود هفت روز صادر می گردد. ویزای تجاری از سه ماه تا یک سال می تواند صادر شود. شایان ذکر است که امکان تمدید ویزای توریستی وجود ندارد. یکی دیگر از تفاوت های ویزای توریستی و تجاری این است که ویزای توریستی برای بیش از 30 روز معتبر است، اما ویزاهای تجاری بیش از یک سال اعتبار دارند. این تنوع ویزاها، تنوع قیمت های آن ها را نیز شامل می شود. بنابراین قیمت ویزای سوچی به نوع ویزای آن بستگی دارد.

پناهندگی به چه قیمت؟
ادامه مطلب

ویزای سوچی

سوچی کشوری در روسیه در میان گردشگران طرفداران زیادی دارد. برای مسافرت به روسیه برای ایرانیان نیاز به اخذ ویزا می باشد. برای اخذ ویزای سوچی نیاز به مدارکی همچون پاسپورت می باشد. ویزا ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند و هر یک از آنها دارای اعتبار مختلف و همچنین قیمت های مختلفی نیز می باشند. بهتر است قبل از مسافرت به روسیه مدتی قبل برای اخذ ویزای سوچی اقدام کرد.

نظرات کاربران