10 راهکار برای آسان سپری کردن پروازهای طولانی

کل : 4

میانگین : 4.75

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۷

ترفندهایی برای پروازهای طولانی مدت

سفر با هواپیما همیشه از آسوده ترین انتخاب ها برای ما بوده است که به نسبت وسایل حمل و نقلی دیگر زودتر به مقصد می رسیم. اما حال تصور کنید می خواهید پروازی بدون توقف در مسیر طولانی بالای 7 ساعت را در کابین های خشک و بسته ی هواپیما بگذرانید! بی شک یکجا نشینی و عدم فعالیت بیش از 5 یا 6 ساعت تا حدود زیادی شما را خسته و کلافه می کند. اگر پای سفرهای طولانی مدت دیگری هم همچون پرواز دبی- اوکلند که چیزی حدود 17 ساعت طول می کشد در میان باشد عمق فاجعه و سختی نشستن در فضای خشک هواپیما را بیشتر درک خواهید کرد. پروازهای طولانی مدت که از قاره ای به قاره ای دیگر شما را می برند.

پروازهای طولانی مدت

سوال پیش می آید که پروازهای طولانی مدت که انگار قرار نیست به مقصد برسید را چگونه راحت تر بگذرانید؟! همراه سفرمی باشید؛ ما در این مقاله شما را با راهکارهایی مهم برای آسان تر شدن سفرهای طولانی مدت آشنا خواهیم کرد.

1- صندلی مناسبی رزرو کنید!

از اصلی ترین راهکارهایی که می توان پرواز به نسبت آسوده تری را در مسافرت های هوایی طولانی تجربه کرد، رزرو صندلی هواپیما است. اگر می خواهید فضای بیشتری برای پاهای خود داشته باشید صندلی خود را از ردیف صندلی هایی که در نزدیکی خروجی اضطراری قرار دارند انتخاب نمایید.

 اگر از آن دسته افرادی هستید که نیاز دارید تا به هنگام کلافگی در راهروی هواپیما راه بروید و دسترسی راحتی به سرویس بهداشتی داشته باشید، صندلی های کنار راهرو انتخاب نمایید.

به خاطر داشته باشید که قسمت جلوی هواپیما، جایی است که امکانات و تدارکات لازم برای نوزادان تعبیه شده و عموما خانواده های به همراه نوزاد در آن قسمت صندلی رزرو می کنند پس حواستان باشد که برای در امان ماندن از صدای گریه نوزادان از قسمت جلوی هواپیما دور بمانید.

اما بهترین پیشنهاد آن است که هرچه زودتر برای خرید بلیط هواپیما خود اقدام نمایید تا دقیقا بتوانید صندلی موردنظر و مناسبی را انتخاب نمایید.

محدودیت ورود و خروج ارز از کشورهای مختلف جهان
ادامه مطلب

1- صندلی مناسبی رزرو کنید!

2- استرس را از خود دور کنید

دور کردن استرس و اضطراب، از نکاتی است که در پروازهای طولانی مدت به شما می کند تا پرواز آسوده تری را تجربه نمایید. پیش از سفر در آرامش کامل به خودتان برسید؛ ورزش کنید، کتابی مناسب بخوانید و با فراغ خاطر چمدان و مدارک لازم خود را آماده نمایید. فراموش نکنید که به موقع و 1 الی 2 ساعت زودتر از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید تا مراحل کارتان و تحویل چمدان ها به راحتی و در آرامش انجام شود.

2- استرس را از خود دور کنید

3- لباس مناسب و راحت در پروازهای طولانی مدت بپوشید!

شما قرار است ساعات طولانی را داخل هواپیما بگذرانید؛ بنابراین از پوشیدن لباس های تجملاتی خودداری کنید. برای آسایش در پروازهای طولانی مدت لباس های گشاد و راحت و مناسب فصل بپوشید. پوشیدن چند لایه لباس روی هم دیگر باعث میشود تا به هنگام گرم شدن یک لایه از لباس خود را در بیارید. از کفش های بندی، پاشنه بلند، چکمه و یا هر آن چیزی که پوشیدن مداوم آنها شما را اذیت می کند اجنتاب کنید. کفش های جلوبسته، طبی و اسپورت را به پا کنید که هم به هنگام خوابیدن در هواپیما و هم به هنگام عبور از گیت های بازرسی به راحتی از پایتان درآورده و دوباره به پا کنید.

3- لباس مناسب و راحت در پروازهای طولانی مدت بپوشید!

4- کیف دستی با همه لوازم موردنیاز خود را به همراه داشته باشید!

برای پاکیزگی و حفظ زیبایی در پروازهای طولانی مدت بهتر است لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نظر خود همچون اسپری، مام، لوازم آرایشی، دستمال مرطوب، ژل ضدعفونی، خمیردندان و مسواک و هر گونه اقلامی که در طول سفر موردنیازتان می باشد و حمل آنها ممنوع نیست را درون کیف دستی خود به داخل هواپیما ببرید. همچنین می توانید یک دست لباس تمیز یا لباس خواب را برای راحتی در پروازهای طولانی مدت به همراه خود ببرید.

4- کیف دستی با همه لوازم موردنیاز خود را به همراه داشته باشید!

5- به میزان لازم آب بنوشید

نوشیدن آب زیاد به هنگام پروازهای طولانی مدت به شما کمک میکند تا از سردردهای اذیت کننده رنج نکشید. همچنین شرایط داخلی هواپیما بسیار خشک و بدون رطوبت می باشد که باعث خشک شدن پوست، حالت تهوع و یا پوسته شدن لب می شود؛ که نوشیدن آن به هنگام سفرهای هوایی می تواند این مشکل را به طور کامل از بین ببرد. به خاطر داشته باشید که مصرف نوشیدنی های دارای کافئین و الکلی نیز باعث کم آبی بدن می شود، پس از خوردن آنها اجتناب کنید.

کامیکاتسو ، تنها شهر بی زباله ی جهان !
ادامه مطلب

5- به میزان لازم آب بنوشید

6- پتو و بالش مسافرتی به همراه داشته باشید!

شما قرار است ساعات طولانی در هواپیما بگذرانید پس بهتر است که پتو و یا بالش مسافرتی کوچکی به همراه خود داشته باشید تا در پروازهای طولانی مدت خوابیدن برایتان آزاردهنده نباشد. بالش های مسافرتی از نوع کم جا و سبک از ملزوماتی هستند که بهتر است همراهتان باشد. البته لازم به ذکر است که به هنگام پرواز هم اگر از مهمانداران هواپیما درخواست پتو کنید در اختیارتان قرار خواهند داد.

6- پتو و بالش مسافرتی به همراه داشته باشید!

7- غذا یا تنقلات به همراه خود داشته باشید

در پروازهای طولانی مدت به شما غذا داده می شود اما با توجه به میزان کم آن ممکن است سیر نشوید! شما می توانید تنقلات و میان وعده های خوشمزه ای برای خود آماده کرده و درون ساک دستی خود قرار بدهید تا به هنگام سفرهای هوایی گشنگی نکشید. خشکبار، میوه های خشک، آجیل، بیکسوییت و غذاهای سبک از بهترین انتخاب هایی هستند که می توانید به هنگام پرواز های طولانی مدت نوش جان کنید.

7- غذا یا تنقلات به همراه خود داشته باشید

8- در طول پرواز تحرک داشته باشید!

تحرک در پرواز به معنای بالا و پایین پریدن نیست. همینکه در طول راهرو کمی راه بروید تا خون در رگهایتان تجمع نکند بهترین کار است. در پروازهای طولانی مدت حتما لازم است که هر چند ساعت یکبار از صندلی خود بلند شده و در راهرو ها راه بروید و یا نرمش کنید. کمی تحرک کسلی و کرختی را از شما میگیرد و حال و هوای خوبی را به شما می دهد.

8- در طول پرواز تحرک داشته باشید!

9- وسایل سرگرمی به همراه داشته باشید

بودن در پروازهای طولانی مدت بی شک حوصله ی زیادی می طلبد! بهتر است وسایلی را به همراه خود داشته باشید تا در طول سفر با هواپیما حوصله تان سر نرود و کلافه نشوید. کتابی مناسبی می تواند حسابی سر شما را گرم کند و ساعتها در خود غرق کند. تبلت، گوشی موبایل و هر وسیله الکترونیکی که دارید را پیش از سفر شارژ کنید تا بتوانید درون هواپیما فیلم یا سریال مورد علاقه خود را تماشا کنید و از سفر خود لذت ببرید. روی تبلت خود حتما، کتاب صوتی، الکترونیکی، بازی و موسیقی های بسیار ذخیره کنید.

حمل خودرو با قطار به چه صورت است؟
ادامه مطلب

9- وسایل سرگرمی به همراه داشته باشید

10- دوستان جدید پیدا کنید

پیدا کردن دوست های جدید در هرجا تجربه ای جالب است. شما ساعت طولانی در هواپیما هستید و بی شک یکی از کارهایی که سختی پروازهای طولانی مدت را برایتان کمتر می کند پیدا کردن دوست و هم صحبتی با او است. صحبت در مورد هواپیما، مقصدی که می خواهید به آن سفر کنید، جاذبه های گردشگری مقصد و یا هر چیز دیگری می تواند سر شما را گرم کند.

دوستان جدید پیدا کنید

همراه مجله اینترنتی سفرمی باشید تا اطلاعات گردشگری خود را در رابطه با جاذبه های گردشگری، هتل ها، مراکز خرید، رستوران ها در شهرها و کشورهای مختلف تکمیل نموده و سفری لذت بخش و خاطره انگیز را تجربه نمایید. در صورتی که قصد دارید به داخل یا خارج از ایران سفر کنید می توانید برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به سایت رزرواسیون آنلاین سفرمی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران