کارهای پیش از سفر

مهم ترین کارهایی که پیش از سفر باید انجام دهیم!

کل : 18

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۶ آذر ۱۳۹۷

کارهای پیش از سفر چه چیزهایی هستند؟!

سفر کردن از لذت بخش ترین تفریحاتی است که نمی توان از آن غافل ماند! اما آیا از اهمیت سفر در سلامت روان اطلاع دارید؟ سفر باعث آرامش روح و روان ما شده و اوقاتی خوش به یادماندنی را برای ما به ارمغان می آورد. اما کافیست تا پس از خارج شدن از خانه کارهایی را فراموش کنیم تا حسابی اوقاتمان تلخ شود و نتوانیم لذت درست و حسابی از سفر خود ببریم! لیست کردن کارهای پیش از سفر به ما کمک می کند تا چیزی از قلم جا نماند و با خیالی آسوده چمدان خود را برداشته و سفر کنیم. پیش از انجام دادن این کارها خانه را ترک نکنید!

کارهای پیش از سفر

قبل از سفر چه کارهایی کنیم؟

همراه سفرمی باشید تا با لیستی از مهم ترین کارهای قبل از سفر آشنا شوید تا در طول سفر خود هیچ دغدغه ای نداشته باشید!

1- از اسناد مهم عکس بگیرید

پیش از سفر از مدارک مهم خود مانند گذرنامه، شناسنامه، واچر هتل، بلیط هواپیما، گواهینامه و غیره به وسیله دوربین عکاسی عکس بگیرید و یا در گوشی خود عکس ها را ذخیره نمایید. به همراه داشتن یک کپی از تمامی مدارک و نسخه الکترونیکی نیز به شما کمک می کند در صورتی که با مشکل مواجه شدید از آن استفاده نمایید.

 از اسناد مهم عکس بگیرید

2- خانه خود را به کسی بسپارید!

از مهم ترین کارهای پیش از سفر می توان به سپردن خانه به کسی اشاره کرد. اگر قصد دارید مسافرت طولانی بگذرانید بهتر است خانه خود را به همسایه، دوست و یا اعضای خانواده یا هرکسی که به او اعتماد دارید بسپارید. تا در مواقع ضروری با داشتن کلید بتوانند به خانه شما سر بزنند. آشنای مورد اعتماد شما می تواند به گیاهانتان آب بدهد و حواسش به خانه شما باشد.

2- خانه خود را به کسی بسپارید!

3- وسایل الکترونیکی خود را شارژ کنید

هر وسیله الکترونیکی که نیاز دارید مانند موبایل، لپ تاپ، دوربین عکاسی، تبلت، آیپد، جی پی اس و ام پی فور و غیره را پیش از سفر شارژ کنید تا در طول مسیر حوصله تان سر نرود. اگر سفر خارجی می خواهید بروید لازم است تا آداپتورهای لازم برای وسایل شارژی خود را به همراه ببرید. اگر این مورد را پیش از سفر فراموش کردید لازم است بدانید که بسیاری از هتل ها، فروشگاه ها آداپتور مورد نظر شما را به فروش می رسانند.

چگونه صرافی در خارج از کشور پیدا کنیم؟
ادامه مطلب

مهم ترین کارهایی که پیش از سفر باید انجام دهیم!

4- امنیت خانه خود را تامین کنید

شما قرار است روزهای زیادی از خانه خود دور بمانید پس بهتر است تمامی کارهای امنیتی را به نحو احسن انجام بدهید تا زمانی دوری از خانه با خیالی آسوده سفر کنید.

 اگر پنجره ای در خانه دارید که مردم از پشت پنجره می توانند داخل خانه را ببینند حتما پرده را بکشید.

 از چراغ های تایمر دار استفاده کنید در طول شبانه روز چندین بار روشن و خاموش شوند انگار که هنوز کسی در خانه است!

یکی دیگر از کارهای پیش از سفر که به طور کامل خیال شما را از بابت خانه راحت می کند کنترل دوربین مداربسته از راه دور می باشد. کافیست برنامه مربوطه را دانلود نموده تا در هرجایی از دنیا بتوانید با استفاده از دوربین، داخل خانه خود را ببینید. برای اینکار حتما لازم نیست تا دوربین مداربسته نصب کنید! شما می توانید از تبلت یا لپ تاپ قدیمی خود نیز در نقش دوربین مداربسته استفاده کنید.

مهم ترین کارهایی که پیش از سفر باید انجام دهیم!

5- مدارک و شماره های ضروری را از پیش آماده نمایید

آماده کردن شماره ها و مدارک از مهم ترین کارهای پیش از سفر است که فراموش کردن آنها بی شک شمارا به دردسر می اندازد! شما لازم است تا شماره تلفن های مهم مانند شرکت آژانس هواپیمایی، هتل، بانک ها، ایستگاه قطار و هر شماره ای که فکر می کنید ممکن است به آن نیاز پیدا کنید را هم در گوشی همراه خود دخیره نموده و هم داخل دفترچه ای بنویسید.

لازم به گفتن نیست که به همراه نداشتن مدارک شما را تبدیل به فردی بی هویت می کند که نه در هتلی می توانید اقامت داشته باشید و نه می توانید با وسایل حمل و نقل عمومی سفر کنید! خانه خود را بدون آماده کردن مدارک ترک نکنید. بهتر است مدارک را داخل چمدان و میان انبوهی از لباس ها قرار ندهید. همه ی مدارک شامل شناسنامه، پاسپورت، بیمه، بلیط هواپیما، واچر هتل و غیره را جداگانه داخل کیف دستی یا کمری خود قرار بدهید.

فرودگاه جدید استانبول تا مرکز شهر
ادامه مطلب

مهم ترین کارهایی که پیش از سفر باید انجام دهیم!

6- خرید ارز مسافرتی

خرید ارز مسافرتی از مهم ترین کارهای پیش از سفر بوده که می بایست پس از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خود، آن را انجام بدهید. لازم است بدانید که در طول سفر باید پول نقد را به همراه خود داشته باشید چون با توجه به اینکه کارت های اعتباری بین المللی ندارید نمی توانید از دستگاه های کارت خوان استفاده نمایید. بهتر است برای امنیت، پول های خود را به چند دسته تقسیم کرده و در جاهای مختلفی از چمدان یا ساک دستی خود مخفی کنید.

مهم ترین کارهایی که پیش از سفر باید انجام دهیم!

7- خاموش کردن وسایل برقی و گازی

پیش از سفر حتما گاز تمامی وسایل گازی همچون گاز، شومینه، بخاری و غیره را قطع نموده و وسایل برقی مانند ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، تلویزیون، تستر، کامپیوتر و غیره را از برق بکشید. شاید جالب باشد بدانید که نشت گاز از عمده مواردی است که افرادی که به سفر می روند با آن روبرو می شوند!

مهم ترین کارهایی که پیش از سفر باید انجام دهیم!

8- آب و هوای مقصد خود را چک کنید!

بی شک از هوشمندانه ترین کارهای پیش از سفر می توان به چک کردن آب و هوای مقصد پیش از سفرو در بازه ی یک هفته قبل اشاره کرد. بررسی آب و هوای مقصد باعث میشود تا لباس هایی متناسب با فصل و آب و هوا را درون چمدان خود بگذارید.

مهم ترین کارهایی که پیش از سفر باید انجام دهیم!

9- چمدان خود را ببندید

کافیست لیستی از اقلام موردنیاز خود در طول سفر یادداشت کنید تا بستن چمدان از آسان ترین کارهای ممکن شود! نکته ی مهم آن است که بستن چمدان را به روز آخر پیش از سفر موکول نکنید تا بدون هیچگونه استرس و در کمال آرامش وسایل مورد نیاز خود را داخل چمدان بگذارید.

آشنایی با اقلام ممنوعه و مجاز در سفر به مالزی
ادامه مطلب

مهم ترین کارهایی که پیش از سفر باید انجام دهیم!

نکات تکمیلی

  • پرداخت قبض از کارهای پیش از سفر می باشد که نباید آن را فراموش کنید. بهتر است تمامی قبض های تلفن، آب و گاز را پرداخت نمایید.
  • بهتر است هیچگونه غذایی را داخل یخچال نگذارید تا وقتی از سفر بازگشتید با بوی نامطبوعی روبرو نشوید. غذاها را پیش از سفر نوش جان کنید و یا به کسی بدهید.
  • هیچ ظرفی را در ماشین ظرفشویی یا سینک و هیچ لباسی را در ماشین لباسشویی، کثیف رها نکنید!
  • خالی کردن سطل زباله! یکی از مهم ترین کارهایی که پیش از سفر باید انجام دهیم!
  • اگر حیوان خانگی دارید حتما پیش از سفر آن را به همسایه و یا دوستی بسپارید.
  • با آژانسی که از آن بلیط هواپیما خود را خریداری نموده اید تماس گرفته تا مطمئن شوید پرواز لغو نشده است.
  • در طول سفر ممکن است اینترنت نداشته باشید پس دانلود کردن موسیقی، کتاب صوتی و الکترونیکی، فیلم از مهم ترین کارهای پیش از سفر می باشد که اگر میخواهید حوصله تان سر نرود فراموش نکنید.

کارهای قبل از سفر

همراه مجله سفرمی باشید تا اطلاعات گردشگری خود را در رابطه با جاذبه های گردشگری، هتل ها، مراکز خرید، رستوران ها، شهرها و کشورهای مختلف و هر آنچه که در حوزه گردشگری میگذرد، تکمیل نموده و سفری لذت بخش را تجربه نمایید. برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به آسان ترین روش می توانید به سایت رزرواسیون آنلاین سفرمی مراجعه نمایید.

 

نظرات کاربران

  1. عالی بود ممنونم. به خصوص عکس گرفتن از مدارک . تهیه فیش پرداختی اینترنتی عوارض خروج از کشور هم خیلی مهمه که تو یه مسافرت به علت مشغله زیاد ما یادمون رفت و با کلی مشکل روبه رو شدیم.