ویژگی های تور لیدر خوب

یک تور لیدر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۴ تیر ۱۳۹۷

همان طور که می دانید، سفرهای داخلی و خارجی، به دو نوع انفرادی و یا همراه با تورهای گردشگری صورت می گیرند و هر یک مزایا و معایب خاص خود را برای گردشگران به همراه می آورند. یکی از مهم ترین عواملی که در کیفیت سفر با تورهای گردشگری، مهم و تعیین کننده است، تور لیدر خوب و یا همان راهنمای سفر می باشد که همواره همراه با گردشگران است و اطلاعات و راهنمایی های لازم را در اختیار آنان قرار می دهد. لیکن این تنها وظیفه ی یک تور لیدر خوب نیست! در این بخش به معرفی ویژگی های یک تور لیدر خوب در سفرهای داخلی و خارجی خواهیم پرداخت و شما را با مزایای سفر با یک تور لیدر خوب آشنا خواهیم نمود.

یک تور لیدر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های یک تور لیدر خوب

1. داشتن حافظه ی خوب از ویژگی های یک تور لیدر خوب

از جمله مهم ترین ویژگی های یک تور لیدر حرفه ای، داشتن حافظه ی قوی به منظور ثبت و ضبط اطلاعات تاریخی، هنری، فرهنگی اماکن گردشگری مختلف می باشد. یک تور لیدر خوب باید بتواند که اطلاعات لازم در خصوص جاذبه های گردشگری شهرهای مختلف را به خاطر سپرده و در مواقع مورد نیاز، آن ها را در اختیار مسافران قرار دهد. هیچ صورت خوشی ندارد که یک تور لیدر اطلاعات لازم را از روی یک متن نوشته شده بخواند و فضای حاکم در میان گردشگران را خشک و بی روح نماید. یک تور لیدر حرفه ای و موفق آن کسی است که در خلال صحبت های معمولی و در فضایی گرم و صمیمانه، اطلاعات مهم گردشگری را نیز، در اختیار افراد قرار دهد و بازدید از مکان مورد نظر را دلچسب تر و دلنشین تر نماید.

چگونه یک توریست حرفه ای شویم؟
ادامه مطلب

داشتن هوش و ذکاوت اجتماعی

2. داشتن روابط عمومی بالا

از دیگر ویژگی های بارز یک تور لیدر خوب ، داشتن روابط عمومی بالا و قدرت در برقراری ارتباط با افراد مختلف است. همواره به خاطر داشته باشید که یک تور لیدر خوب موظف است تا شرایطی را به وجود آورد که پیر و جوان، همه و همه شاد و خوشحال باشند و از لحظات خود لذت ببرند. یک تور لیدر باید بتواند در برابر جمعی از افراد به راحتی صحبت نماید و با برقراری ارتباط صمیمانه و در عین حال محترمانه با آن ها، فضایی صمیمانه را در بین گردشگران به وجود آورد. گردشگران معمولا تورلیدری را می پسندند که به راحتی بتوانند، خواسته های خود را با او در میان بگذارند و او را همچون همراهی صمیمی و دلسوز در کنار خود داشته باشند.

یک تور لیدر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

3. خوش رویی و صبوری

یک تور لیدر خوب همواره باید بکوشد تا با رویی گشاده با گردشگران گروه خود برخورد نماید و از صبر و شکیبایی بالایی برخوردار باشد. چرا که همه ی افراد یک گروه شبیه به هم نیستند و هر یک انتظارات و توقعات متفاوتی دارند. گروه های سنی مختلف ممکن است از تفریحات مختلفی لذت ببرند، برخی ممکن است زودتر از بقیه خسته شوند و برخی دیگر بی حوصله و بد خلق باشند! یک تورلیدر خوب باید صبور و شکیبا باشد و در هیچ شرایطی خوش رویی و خوش خلقی خود را از دست ندهد تا اوقات خوشی را برای همراهان خود به ارمغان آورد. شواهد نشان می دهد یک تور لیدر خوش اخلاق و با حوصله بسیار محبوب تر از تورلیدری مطلع، آگاه و حرفه ای است که بی حوصله و بد اخلاق است!

روش های اخذ اقامت ترکیه !
ادامه مطلب

خوش رویی و صبوری

4. داشتن هوش و ذکاوت اجتماعی

از دیگر ویژگی های یک تور لیدر خوب، داشتن هوش و ذکاوت بسیار است. تور لیدر مسئول هدایت و همراهی گروهی از انسان ها است که هر یک سلیقه ی متفاوتی دارند و هر یک توقع دارند تا بیشترین لذت را از سفر خود ببرند. یک تور لیدر خوب باید با استفاده از هوش و ذکاوت خود بتواند، احساسات لحظه ای افراد را تشخیص داده و در جهت بهبود آن ها گام بردارد. برای مثال ممکن است تور لیدری گروه همراه خود را به جنگلی بکر و زیبا و به دنبال آن به موزه ای تاریخی ببرد! تور لیدری که با هوش و ذکاوت است به راحتی در می باید که سلیقه ی جمعی در راستای کدام جاذبه ی گردشگری بوده است و اکثریت گروه در کدام محیط احساس رضایت بیشتری داشته اند! بدین ترتیب وی می تواند با برنامه ریز صحیح کاری کند که درصد رضایت افراد گروه بالاتر رفته و همه ی افراد به خواسته ها و اهداف سفرشان برسند.

داشتن هوش و ذکاوت اجتماعی

لازم به ذکر است که یک تور لیدر حرفه ای، نقش بسیار تعیین کننده ای در شهرت و محبوبیت آژانس گردشگری مورد نظر دارد. وجود یک تور لیدر خوب باعث می شود تا افراد در صورت تمایل به سفری دوباره، با همان آژانس گردشگری مسافرت نمایند و همواره به دنبال سفر با همان تور لیدر باشند. با سایت گردشگری سفرمی همراه باشید و مقالات تهیه شده در این سایت را دنبال نمایید تا ضمن آشنایی با مولفه های تعیین کننده ی یک سفر خوب و مفرح، به ارزان ترین و آسان ترین شکل ممکن بلیط هواپیمای خود را خریداری نموده و سفری با کیفیت و هیجان انگیز را تجربه نمایید.

نظرات کاربران