آداب و رسوم سفر به فرانسه

آداب و رسوم سفر به فرانسه

کل : 2

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۷

بایدها و نباید های سفر به فرانسه

کشور فرانسه یکی از زیباترین کشورهای توریستی جهان است که بسیاری از مکان ها و جاذبه های گردشگری آن همچون برج ایفل، طاق پیروزی، موزه لوور از جمله نوستالژی هایی هستند که در ذهن خود می پرورانیم. یکی از اصول و قواعد اصلی سفر به خارج از کشور، کسب اطلاعات و آگاهی های لازم در رابطه با فرهنگ و قوانین خاص آن کشور است. کشور فرانسه با فرهنگ بسیار غنی که دارد، یکی از کشورهای حساسی است که همه ی مردم جهان آن را با قوانین متفاوتش نسبت به سایر کشورهای خارجی می شناسند. بنابراین قبل از چیدن یرنامه ی سفر به فرانسه عجیب و در عین حل دیدنی و جذاب، لازم است با باید ها و نباید های فرانسه آشنا شوید تا در عین آنکه مانع از وقوع بسیاری اتفاقات و موقعیت های عجیب و غریب و یا شاید اشتباه شوید، سفری جذاب و خاطره انگیز را هم تجربه نمایید.

سفر به فرانسه

بدون شک، تجربه به نوبه ی خود بهترین آموزگار محسوب می شود. اما در کنار همه این ها برای لذت بردن از سفر به فرانسه لازم است اندکی با فرهنگ غنی و در عین حال خاص و متفاوت این کشور آشنا شوید. ما در این مقاله با تفکیک باید ها و نباید های سفر به کشور فرانسه، شما را در رفتن به یک سفر ناب و تکرار نشدنی یاری می کنیم.

بایدهایی که در سفر به فرانسه باید رعایت کنیم

یکی از آداب و رسوم در فرانسه ، مقید بودن به زبان رسمی کشورشان است. بنابراین یکی از باید های ضروری هنگام ورود به کشور فرانسه، صحبت کردن به زبان فرانسوی است. تا حد امکان سعی کنید عباراتی مانند عذر خواهی می‌کنم، ببخشید و یا درخواست کردن برای یک مکالمه را با زبان فرانسوی مطرح کنید.

اگر در یک رستوران شیک و مدرن فرانسوی به خوردن یک ناهار خانوادگی یا دوستانه مشغول هستید سعی کنید به هنگام خوردن نان، آن را تکه تکه کنید. از نظر فرانسوی ها، خوردن نان بزرگ زیاد مؤدبانه نیست و انجام آن را کار شایسته ای نمی دانند. سعی کنید بعد از اتمام غذا ظرف خود را با تکه ای نان تمیز نمایید.

به ارتفاعات کامرون برویم یا کشور کامرون؟
ادامه مطلب

رسم و رسومات فرانسوی ها

فرانسوی های به عبارت های سلام و خداحافظی، بسیار اهمیت می دهند. لذا قبل از سفر به فرانسه ، این عبارات را به زبان مادری و رسمی این کشور فراگیرید. چرا که به هنگام رفتن به یک مکان مانند یک مغازه بوتیک یا… و همچنین هنگام خروج از آن، به این دو عبارت به زبان فرانسوی نیاز دارید.

به محض ورود به کشور فرانسه، خود را آماده پول خرج کردن کنید. زیرا در این کشور به ندرت می توان چیز رایگان پیدا کرد و عموماً استفاده از هر چیزی بهایی دارد. حتی استفاده از دستشویی کافه ها و رستوران ها

از نظر مردم کشور فرانسه، هدیه دادن به ویژه در زمانی که به جایی دعوت می شوید بسیار با ارزش و محترم است. حتماً از این شگرد استفاده کنید. اما این نکته را به یاد داشته باشید اگر از گل به عنوان هدیه استفاده کردید، هرگز گل میخک قرمز را انتخاب نکنید. فرانسوی ها معتقد هستند که گل میخک قرمز نشانه های خوبی ندارد. آنان تا حدود زیادی به خرافات معتقد هستند.

اگر می خواهید از فرانسوی ها احترام بیشتری دریافت کنید و در موقعیت هایی مانند تخفیف دادن در هنگام خرید، سرویس دادن به هنگام صرف غذا و … برخورد آن را نسبت به خود تغیر دهید، مطمئن باشید استفاده از چند کلمه ساده فرانسوی معجزه می کند. پس آن چند کلمه را به خاطر بسپارید.

اگر با یک فرانسوی ملاقات کردید به گرمی با او روبوسی کنید. این را به خاطر بسپارید که فرانسوی ها عاشق روبوسی هستند. قضیه تنها به این ختم نمی شود. چرا که به هنگام روبوسی باید حواستان باشد که طرف مقابل را سه بار ببوسید.

چگونه خلبان هواپیما شویم؟
ادامه مطلب

اگر می خواهید در کشور فرانسه توجه کسی را به سوی خود جلب کنید به جای استفاده از واژه ببخشید از کلمه سلام استفاده کنید. حتماً ادای این کلمه به زبان فرانسوی باشد. سلام یکی از واژه های بسیار مهم در فرهنگ فرانسه است و حالت بسیار مؤدبانه‌ای دارد.

آداب و رسوم در فرانسه

نباید هایی که در کشور فرانسه باید رعایت شوند

یکی از نباید های مهم در کشور فرانسه این است که هیچ گاه یک فرانسوی اصیل و واقعی را بغل نکنید. فرانسوی ها به هیچ وجه از بغل کردن خوششان نمی آید و این کار را انجام نمی دهند.

هیچ گاه از ساعت 12 تا 2 بعدازظهر با یک فرانسوی قرار ملاقات نگذارید. حتی اگر یک قرار ملاقات فوری و مهم باشد. زیرا این زمان، وقت استراحت آن ها است و برایشان بسیار مهم و مقدس است. جالب است بدانید که تمامی رستوران های مجلل و با شکوه فرانسه هم در این مدت زمان بسته می شوند و اگر شما برای تهیه غذای خود تمام شهر را بگردید فقط می توانید یک ساندویچ یا یک میان وعده ساده تهیه کنید.

اگر به منزل یک دوست فرانسوی دعوت شدید تا زمانی که میزبان شما را به خوردن و میل غذا دعوت نکند سعی کنید دست به چیزی نزنید. هرگز فراموش نکنید که خودتان برای خوردن پیش قدم نشوید. این کار از نظر فرانسوی ها نه تنها مؤدبانه نیست بلکه بی احترامی به میزبان نیز هست.

لازم است بدانید فرانسوی ها نوشیدنی بدون یخ می خورند. پس اگر در منزل یک فرانسوی، شما را به یک نوشیدنی دعوت نمودند اگر نوشیدنی شما گرم بود. باز هم درخواست یخ از میزبان نکنید.

اگر به وقت و زمان خود اهمیت می دهید در سفر به فرانسه برای دید و بازدید و یا انجام کارهای دیگر، زیاد منتظر تاکسی نشوید. زیرا در فرانسه تاکسی زیاد پیدا نمی شود و جالب تر از آن اینکه هیچ تاکسی در فرانسه با صدا زدن نمی ایستد.

راهنمای سفر تجاری به چین
ادامه مطلب

آداب و رسوم فرانسه

با سفر به فرانسه و در یک جمع فرانسوی هیچ گاه با صدای بلند صحبت نکنید. زیرا فرانسوی ها نسبت به صدای بلند بسیار حساس هستند. به ویژه اگر به هنگام شب و در یک کافه یا رستورانی این کار را انجام دهید فرانسوی ها را بسیار خشمگین کرده اید.

به شما توصیه می کنم به هنگام صرف غذا یا نوشیدن یک قهوه با فرانسوی ها، گوشی موبایل خود را به دست نگیرید. فرانسوی ها این کار را بسیار توهین آمیز می دانند. اگر کار واجبی ندارید بهترین کار این است که منتظر بمانید تا بعد از صرف غذا گوشیتان را در بیارید.

فرانسوی ها بسیار رک هستند. آن ها با کسی رودربایستی ندارند. پس سعی کنید آخر وقت را به لباس شستن اختصاص ندهید و مراقب آسایش همسایه هایتان باشید. زیرا آن ها در اسرع وقت و به هنگام اولین برخورد به شما گوشزد خواهند کرد.

یکی از نباید هایی که به رفتن به رستوران فرانسوی ها باید رعایت کنید. این است که هیچ گاه پیشخدمت رستوران را با کلمه گارسون صدا نزنید. گارسون در زبان فرانسوی به معنی پسر است و از نظر فرانسوی ها، این کلمه بی ادبانه محسوب می شود. اگر می خواهید سرویس عالی به شما داده شود، به جای استفاده از کلمه گارسون از کلمه مادام یا موسیو استفاده کنید.

آداب و رسوم سفر به فرانسه

شما می توانید برای خرید بلیط هواپیما و همچنین رزرو هتل به سایت سفرمی مراجعه نمایید .

نظرات کاربران