ویزای ترانزیت

با قوانین ویزای ترانزیت آشنا شوید !

کل : 3

میانگین : 1.33

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۷

مدت ویزای ترانزیت کشورهای مختلف و قوانین ترانزیت

ویزای ترانزیت برای خارجیان و افراد بدون ملیت صادر می شود تا اجازه عبور از طریق خاک آن کشور به یک کشور سوم و حمل و نقل کالا و مسافر یا حمل و نقل خودرو را پیدا کنند. ویزای ترانزیت می تواند به عنوان ویزای یک بار ورود، دوبار و چند بار ورود برای دوره ای که در اسناد ارائه شده و اساسنامه صدور ویزا گفته شده، صادر شود.  اما مدت ویزا کم تر از یک سال است. ویزای کوتاه مدت برای خارجی ها و افراد بدون اقامت صادر می شود.

با توجه به هدف سفر، ویزا می تواند به انواع زیر تقسیم بندی شود، با کد حروف الفبا (حروف لاتین – در منطقه قابل خواندن دستگاه) مشخص می شود:

ویزای ترانزیت (با حروف B، در منطقه قابل خواندن دستگاه – VB)؛

ویزای کوتاه مدت (با علامت C، در منطقه قابل خواندن دستگاه – VC)؛

ویزای بلند مدت (با حروف D، در منطقه قابل خواندن دستگاه – VD).

مدت ویزای ترانزیت کشورهای مختلف وقوانین ترانزیت

چه کسی به ویزای ترانزیت نیاز دارد؟

به طور معمول، شهروندان کشورهای زیر، مجبور به دریافت ویزای ترانزیت در هنگام عبور از منطقه حمل و نقل بین المللی هر فرودگاه کشور شنگن هستند:

افغانستان، بنگلادش، جمهوری دموکراتیک کنگو، اریتره، اتیوپی، غنا، هندوستان، ایران، عراق، اردن، لبنان میانمار / برمه، نیجریه، پاکستان، سومالی، سری لانکا، سودان، سوریه، ترکیه

ویزای ترانزیت

سوالات مردم درمورد کاربرد ویزای ترانزیت

با توجه به موارد مختلف تجربیات و انتظارات مردم، در بخش زیر سه مورد از شایع ترین مشکلات و سردرگمی ها را بررسی خواهیم کرد.

آنچه باید درباره ی ویزای سوچی بدانید
ادامه مطلب

سوالات در مورد ویزای ترانزیت

شما از یک کشور خارجی آمده اید و از طریق یک فرودگاه در یک کشور شنگن عبور می کنید تا به یک کشور شنگن بروید، چه کاری باید انجام دهید؟

به این دلیل که مقصد نهایی شما یک کشور شنگن است، به این معنی است که اگر در فرودگاه اول وارد کشور شنگن نمی شوید در نهایت وارد شنگن خواهید شد، بنابراین شما یک ویزای ورود و اقامت کوتاه مدت نیازمندید که در رده ی “C” قرار می گیرد. اگر کشور اولی که به آن وارد می شوید شنگن باشد گرفتن ویزای ترانزیت بی فایده است.

شما می خواهید از یک فرودگاه یک کشور شنگن به یک کشور دیگر که عضو شنگن نیست سفر کنید، اما منطقه حمل و نقل بین المللی فرودگاه شنگن را ترک نخواهید کرد.

در این حالت، از لحاظ فنی، شما به منطقه شنگن وارد نمی شوید، زیرا شما هرگز از منطقه حمل و نقل بین المللی خارج نمی شوید و فقط از آن منطقه برای ورود به کشور غیر شنگن مورد نظرتان استفاده می کنید. به عنوان مثال اگر شهروند کشوری که جزو کشورهای معاف از ویزای شنگن هست، باشید مجبور به اخذ ویزای حمل و نقل هوایی هستید تا این خط سفر را دنبال کنید، اما تا حداکثر 90 روز نیازی به ویزای C برای اقامت کوتاه مدت در یک کشور شنگن ندارید.

موارد استثنا قانون ترانزیت

شرایط استثنا برای ویزای ترانزیت

اگر اتباع این کشورها دارای ویزای غیر معتبر / غیرقانونی ایالات متحده باشند.

اگر مسافر دارای اقامت دائم ایالات متحده باز باشد ولی  سفر حداقل 4 روز قبل از تاریخ انقضاء ویزا باشد.

10 راهی که شما را از دست سارقان در امان نگه می دارد!
ادامه مطلب

اگر مسافر دارای مجوز اقامت معتبری است که به او اجازه حرکت در داخل و خارج از ایالات متحده آمریکا را می دهد.

اگر مسافر دارای اجازه اقامتی است که بازگشت بدون محدودیت از آندورا، ژاپن، موناکو، کانادا یا سان مارینو را برای او ممکن می سازد.

صاحبان یک ویزای مجاز معتبر، ویزای اقامت طولانی مدت و یا اجازه اقامت صادر شده توسط یک کشور شنگن.

برای شهروندان اردن، استثنا در مورد سیاست ویزای حمل و نقل فرودگاه فقط در صورتی است که:

مسافر اردنی دارای ویزای معتبر برای استرالیا، اسرائیل یا نیوزیلند و همچنین کارت ویزیت  به این کشورها است.

مسافر اردنی از یکی از کشورهای فوق به اردن باز می گردد دیگر نیازی به کارت پرواز ندارد.

شما از یک کشور خارجی به کشور شنگن سفر می کنید و از طریق فرودگاه شنگن عبور می کنید تا به مقصد نهایی که یک کشور غیر شنگی است بروید، با این حال شما باید از منطقه حمل و نقل بین المللی خارج شوید، زیرا:

شما نیاز به تغییر فرودگاه با یک کشور شنگن دارید. پروازی که شما را به کشور بعدی وصل می کند تا فردا حرکت نمی کند، بنابراین شما باید شب را در یک هتل در منطقه شنگن سپری کنید.

ویزای ترانزیت

در این صورت شما نمی توانید تنها با یک ویزا حمل و نقل هوایی سفر کنید زیرا شما مجبور به ورود به منطقه شنگن شده اید، بنابراین قبل از خروج باید مطمئن شوید که یک ویزای شنگن اقامت کوتاه مدت از رده “C” که به شما اجازه ورود و اقامت در منطقه شنگن را برای مقدار مشخصی از روز می دهد، داشته باشید. البته این فقط در مورد شهروندان کشورهایی که تحت سیاست های ویزای شنگن هستند، اعمال می شود.

با خدمات cip و vip در فرودگاه آشنا شوید!
ادامه مطلب

لیست برخی کشورهایی که برای ایرانیان نیاز به ویزای ترانزیت ندارند:

کردستان عراق

مالزی: تنها تا ۱۴ روز اجازه‌ی اقامت درمالزی را دارید و بعد از این تاریخ باید از این کشور خارج شوید.

ارمنستان: به مدت 90 روز اجازه ی اقامت در این کشور را دارید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل آنلاین به سفرمی، حامی گردشگری در ایران مراجعه کنید.

نظرات کاربران

  1. من رهسپار کشور کلمبیا در آمریکای لاتین هستم چهار ماه قبل از طریق فرانسه ورود کردم و هم اکنّون ویزای ترانزیتم به اتمام رسیده جهت دریافت ویزای ترانزیت فرانسه چه مدارکی نیاز هست