معرفی بیمه مسافرتی و خدمات آن

یکی از مهم ترین مسائلی که مورد توجه گردشگران قرار می گیرد، بهره مندی از بیمه های مسافرتی و خدمات آن ها می باشد. اگرچه بسیاری افراد نیز پرداخت چنین هزینه ای را غیر ضروری دانسته و تمایلی به برخورداری از چنین خدماتی ندارند. با این حال بیمه ی مسافرتی در سفر به برخی از مقاصد دنیا همچون کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا، امریکا و کانادا اجباری است و افراد بدون داشتن بیمه مسافرتی خارج از کشور، اجازه ی ورود به این کشورها را ندارند. در ادامه با انواع بیمه های مسافرتی و خدمات آن ها آشنا خواهیم شد و ضرورت استفاده از بیمه های مسافرتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

برای سفری آسوده با بیمه های مسافرتی و خدمات آن آشنا شوید

بیمه مسافرتی خارج از کشور (AXA)

سفر به خارج از کشور، سفر به دنیایی از ناشناخته ها است و افراد ممکن است با موقعیت ها و مشکلاتی مواجه شوند که امکان حل کردن آن ها به تنهایی را نداشته باشند. بیمه مسافرتی خارج از کشور باعث می شود تا افراد از وجود همراهی امن و قابل اعتماد در کنار خود، اطمینان حاصل نمایند و به هنگام بروز هر گونه مشکل و یا بیماری، به راحتی از پس آن برآیند. بیمه مسافرتی خارج از کشور که یکی از انواع پرکاربرد بیمه مسافرتی است، خدمات متنوعی را به مسافران ارائه می دهد و افراد با پرداخت هزینه ای معقول و منطقی می توانند، از پرداخت هزینه های هنگفت نا به هنگام، خودداری نمایند.

برای سفری آسوده با بیمه های مسافرتی و خدمات آن آشنا شوید

لازم به ذکر است که تمام هزینه های پرداختی از طرف بیمه مسافرتی در محل، به واحد پول همان کشور پرداخت می شود و بیمه نامه در واقع قرار دادی است که در بین طرفین منعقد شده و هر آن چه در آن ذکر شده باشد، مو به مو عملی می گردد. این قرار داد توسط شبکه ی کمک رسانی آکسا ضمانت می گردد و هیچ گونه تخلفی در آن صورت نمی گیرد. با سفرمی همراه باشید تا با خدمات ارائه شده توسط بیمه مسافرتی خارج از کشور آشنا شده و در مواقع ضروری به راحتی از آن ها بهره مند گردید.

خدمات ارائه شده در بیمه های مسافرتی خارج از کشور

  • افراد در صورت بروز هر نوع بیماری و یا نیاز مبرم به جراحی و خدمات پزشکی می توانند، از بیمه ی مسافرتی خود استفاده نموده تا سقف ۵۰ هزار یورو دریافت نمایند.
  • بیمه مسافرتی قبول می کند که در صورت بروز هر نوع بیماری، بیمار مورد نظر را در بیمارستان ها پذیرش نموده و یا تحت شرایط خاصی، او را به کشور مبدا بازگرداند.
  • مسافران در صورت بروز فوریت های دندانپزشکی می توانند، تا سقف ۱۵۰ یورو دریافت نمایند.
  • افراد در صورت سرقت اموال و یا مفقود شدن آن ها می توانند، از بیمه ی مسافرتی خود کمک رسانی طلب کنند.
  • در صورت بروز هر گونه مشکل حقوقی افراد می توانند، تا سقف ۱۰۰۰ یورو دریافت نمایند.
  • افراد در صورت گم کردن مدارک مسافرتی خود نیز می توانند، از بیمه ی مسافرتی مورد نظر طلب کمک نمایند.
  • اگر فرد بیمه شده در طول سفر فوت کند، بیمه ی مسافرتی مسئولیت بازگرداندن جسد به کشور مبدا را بر عهده می گیرد.
  • اگر بار مسافر مسیر اشتباهی را برود و تا کم تر از ۱۲ ساعت به شخص بیمه شونده نرسد، فرد می تواند از بیمه ی مسافرتی خود جریمه طلب نماید.

برای سفری آسوده با بیمه های مسافرتی و خدمات آن آشنا شوید

بیمه ی برگزارکنندگان تورهای گردگشری، تورهای علمی و تورهای زیارتی

همان طور که می دانید، برگزارکنندگان تورهای مسافرتی و تورهای سیاحتی زیارتی و یا برگزارکنندگان تورهای علمی تحقیقاتی، مسئول حفظ امنیت اعضای تور و شرکت کنندگان در آن می باشند. بیمه های مسافرتی مخصوص تورها به وجود آمده اند تا این مسئولیت را به بهترین شکل ممکن تحت پوشش قرار دهند و اعتماد و امنیت شرکت کنندگان در تورهای مختلف گردشگری و علمی را، در بالاترین سطح ممکن برآورده نمایند. بدین ترتیب هرگونه بیماری و یا آسیب جانی که در طول تور مورد نظر، به افراد وارد شود، توسط بیمه مسافرتی پوشش داده می شود. جالب است بدانید که امروزه استفاده از این تورهای مسافرتی و خدمات آن ها، لازمه برگزاری تورهای مختلف می باشد و آژانس ها و گروه های مختلف بدون پرداخت حق بیمه ی مسافرتی نمی توانند، سفر خود را آغاز نمایند.

برای سفری آسوده با بیمه های مسافرتی و خدمات آن آشنا شوید

خدمات ارائه شده در بیمه های مسافرتی مخصوص تورها

  • پرداخت خسارت به هنگام فوت و یا نقص عضو شدن بیمه شونده
  • پرداخت هزینه های مربوط به خدمات پزشکی

البته بروز هرگونه تقلب عمدی به منظور دریافت غرامت از بیمه و یا بروز مشکلاتی که مشمول حق بیمه نمی شوند و مسائل پیش آمده در اثر درگیری های فیزیکی و غیره، توسط بیمه ی مسافرتی پوشش داده نمی شوند و بیمه گذار مورد نظر، هیچگونه مسئولیتی را در قبال چنین مشکلاتی نمی پذیرد.

وبلاگ گردشگری سفرمی، با تهیه ی مقالاتی جامع و کامل سعی بر این دارد تا شما را با موضوعات مختلف آشنا نموده و با آموزش مسائل مربوط به حوزه ی گردشگری، آگاهی شما را دوچندان نماید. با سفرمی همراه باشید و سفرهای خود را با بالاترین کیفیت ممکن تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
2.3KPosts
1KComments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe