بیمه مسافرتی

برای سفری آسوده با بیمه های مسافرتی و خدمات آن آشنا شوید

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۷

معرفی بیمه مسافرتی و خدمات آن

یکی از مهم ترین مسائلی که مورد توجه گردشگران قرار می گیرد، بهره مندی از بیمه های مسافرتی و خدمات آن ها می باشد. اگرچه بسیاری افراد نیز پرداخت چنین هزینه ای را غیر ضروری دانسته و تمایلی به برخورداری از چنین خدماتی ندارند. با این حال بیمه ی مسافرتی در سفر به برخی از مقاصد دنیا همچون کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا، امریکا و کانادا اجباری است و افراد بدون داشتن بیمه مسافرتی خارج از کشور، اجازه ی ورود به این کشورها را ندارند. در ادامه با انواع بیمه های مسافرتی و خدمات آن ها آشنا خواهیم شد و ضرورت استفاده از بیمه های مسافرتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بیمه ی مسافرتی

بیمه مسافرتی خارج از کشور (AXA)

سفر به خارج از کشور، سفر به دنیایی از ناشناخته ها است و افراد ممکن است با موقعیت ها و مشکلاتی مواجه شوند که امکان حل کردن آن ها به تنهایی را نداشته باشند. بیمه مسافرتی خارج از کشور باعث می شود تا افراد از وجود همراهی امن و قابل اعتماد در کنار خود، اطمینان حاصل نمایند و به هنگام بروز هر گونه مشکل و یا بیماری، به راحتی از پس آن برآیند. بیمه مسافرتی خارج از کشور که یکی از انواع پرکاربرد بیمه مسافرتی است، خدمات متنوعی را به مسافران ارائه می دهد و افراد با پرداخت هزینه ای معقول و منطقی می توانند، از پرداخت هزینه های هنگفت نا به هنگام، خودداری نمایند.

بیمه مسافرتی axa خارج از کشور

لازم به ذکر است که تمام هزینه های پرداختی از طرف بیمه مسافرتی در محل، به واحد پول همان کشور پرداخت می شود و بیمه نامه در واقع قرار دادی است که در بین طرفین منعقد شده و هر آن چه در آن ذکر شده باشد، مو به مو عملی می گردد. این قرار داد توسط شبکه ی کمک رسانی آکسا ضمانت می گردد و هیچ گونه تخلفی در آن صورت نمی گیرد. با سفرمی همراه باشید تا با خدمات ارائه شده توسط بیمه مسافرتی خارج از کشور آشنا شده و در مواقع ضروری به راحتی از آن ها بهره مند گردید.

دانستنی های جالب درباره کابین هواپیما
ادامه مطلب

خدمات ارائه شده در بیمه های مسافرتی خارج از کشور

  • افراد در صورت بروز هر نوع بیماری و یا نیاز مبرم به جراحی و خدمات پزشکی می توانند، از بیمه ی مسافرتی خود استفاده نموده تا سقف 50 هزار یورو دریافت نمایند.
  • بیمه مسافرتی قبول می کند که در صورت بروز هر نوع بیماری، بیمار مورد نظر را در بیمارستان ها پذیرش نموده و یا تحت شرایط خاصی، او را به کشور مبدا بازگرداند.
  • مسافران در صورت بروز فوریت های دندانپزشکی می توانند، تا سقف 150 یورو دریافت نمایند.
  • افراد در صورت سرقت اموال و یا مفقود شدن آن ها می توانند، از بیمه ی مسافرتی خود کمک رسانی طلب کنند.
  • در صورت بروز هر گونه مشکل حقوقی افراد می توانند، تا سقف 1000 یورو دریافت نمایند.
  • افراد در صورت گم کردن مدارک مسافرتی خود نیز می توانند، از بیمه ی مسافرتی مورد نظر طلب کمک نمایند.
  • اگر فرد بیمه شده در طول سفر فوت کند، بیمه ی مسافرتی مسئولیت بازگرداندن جسد به کشور مبدا را بر عهده می گیرد.
  • اگر بار مسافر مسیر اشتباهی را برود و تا کم تر از 12 ساعت به شخص بیمه شونده نرسد، فرد می تواند از بیمه ی مسافرتی خود جریمه طلب نماید.

خدمات بیمه های مسافرتی

بیمه ی برگزارکنندگان تورهای گردگشری، تورهای علمی و تورهای زیارتی

همان طور که می دانید، برگزارکنندگان تورهای مسافرتی و تورهای سیاحتی زیارتی و یا برگزارکنندگان تورهای علمی تحقیقاتی، مسئول حفظ امنیت اعضای تور و شرکت کنندگان در آن می باشند. بیمه های مسافرتی مخصوص تورها به وجود آمده اند تا این مسئولیت را به بهترین شکل ممکن تحت پوشش قرار دهند و اعتماد و امنیت شرکت کنندگان در تورهای مختلف گردشگری و علمی را، در بالاترین سطح ممکن برآورده نمایند. بدین ترتیب هرگونه بیماری و یا آسیب جانی که در طول تور مورد نظر، به افراد وارد شود، توسط بیمه مسافرتی پوشش داده می شود. جالب است بدانید که امروزه استفاده از این تورهای مسافرتی و خدمات آن ها، لازمه برگزاری تورهای مختلف می باشد و آژانس ها و گروه های مختلف بدون پرداخت حق بیمه ی مسافرتی نمی توانند، سفر خود را آغاز نمایند.

تجهیزات اضطراری هواپیما؛ نجات دهنده ی جان شما !
ادامه مطلب

خدمات بیمه های مسافرتی

خدمات ارائه شده در بیمه های مسافرتی مخصوص تورها

  • پرداخت خسارت به هنگام فوت و یا نقص عضو شدن بیمه شونده
  • پرداخت هزینه های مربوط به خدمات پزشکی

البته بروز هرگونه تقلب عمدی به منظور دریافت غرامت از بیمه و یا بروز مشکلاتی که مشمول حق بیمه نمی شوند و مسائل پیش آمده در اثر درگیری های فیزیکی و غیره، توسط بیمه ی مسافرتی پوشش داده نمی شوند و بیمه گذار مورد نظر، هیچگونه مسئولیتی را در قبال چنین مشکلاتی نمی پذیرد.

وبلاگ گردشگری سفرمی، با تهیه ی مقالاتی جامع و کامل سعی بر این دارد تا شما را با موضوعات مختلف آشنا نموده و با آموزش مسائل مربوط به حوزه ی گردشگری، آگاهی شما را دوچندان نماید. با سفرمی همراه باشید و سفرهای خود را با بالاترین کیفیت ممکن تجربه نمایید.

نظرات کاربران