درخواست ویلچر برای هواپیما

چگونه درخواست ویلچر برای هواپیما نماییم؟

کل : 5

میانگین : 3.8

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۴ خرداد ۱۳۹۷

درخواست ویلچر برای هواپیما

چگونه درخواست ویلچر برای هواپیما نماییم؟ اصلاً دریافت ویلچر هنگام سفرهای هوایی امکان پذیر است؟ این سؤال برای افرادی که توان حرکت ندارند بسیار مهم است. ممکن است شما در اثر سانحه‌ای آسیب دیده باشید یا با وجود بیماری قادر به حرکت نباشید؛ اما با این حال باید در یک جلسه مهم در کشور دیگر حضور داشته باشید! در این صورت زمانی که برای رزرو تور اقدام کرده و به فکر هماهنگی‌های لازم برای خرید بلیط و غیره هستید، حتما به این موضوع نیز توجه داشته باشید.

بنابراین نمی‌توانید از طریق راه­های زمینی به این سفر بروید و حتماً باید از ایرلاین های معتبر جهت سفر به کشور مورد نظر استفاده کنید؛ اما یک مشکل بزرگ که در سر راه افراد کم توان وجود دارد نیاز به استفاده از ویلچر در هواپیما است. به همین دلیل بسیاری از مسافرانی که توان حرکتی ندارند قبل از شروع سفر دچار استرس می‌شوند و نگرانی زیادی از بابت حضور در فرودگاه و نشستن روی صندلی‌های هواپیما خواهند داشت. البته این به جز لزوم دریافت بیمه مسافرتی است که حتما باید داشته باشید تا در صورت نیاز به معالجات و اورژانس‌های پزشکی در سفر، مشکلی برایتان به وجود نیاید.

چگونه درخواست ویلچر برای هواپیما نماییم؟

درخواست ویلچر برای هواپیما قبل از خرید بلیت

اگر نیازمند استفاده از ویلچر هستید و سفر هوایی در پیش رو دارید، حتماً به این نکته توجه داشته باشید که تمام ایرلاین ها خدمات ویلچر را برای مسافران ارائه نمی‌کنند؛ بنابراین قبل از رزرو و خرید بلیت حتماً قوانین شرکت هواپیمایی مد نظر را مطالعه کنید. تا بتوانید سفری آرام و بی دغدغه را پشت سر بگذارید.

قبل از سفر باید به این نکته توجه داشته باشید که پرواز مد نظر درخواست ویلچر در مبدأ و مقصد را برآورده می‌سازد. به گونه‌ای که هنگام رسیدن به مقصد ویلچر برای مسافر فراهم شده باشد و به راحتی بتواند از آن استفاده کند.

درخواست ویلچر برای هواپیما قبل از خرید بلیت

کدام هواپیماها خدمات ویلچر را ارائه می‌کنند؟

هنگام رزرو بلیت به این نکته توجه داشته باشید که هواپیماهایی با درخواست ویلچر موافقت می‌کنند که اندازه بزرگ‌تری داشته باشند؛ بنابراین هنگام رزرو بلیت هواپیمایی را انتخاب کنید که مسافرانی بیش از 60 نفر دارد و نسبت به سایر هواپیماهای ایرلاین مد نظر بزرگ‌تر است.

همچنین 48 ساعت قبل از پرواز خدمات درخواست ویلچر را به ایرلاین مد نظر اطلاع دهید تا بتوانید ویلچر را زمان تعیین شده دریافت کنید. تعداد ایرلاین هایی که خدمات درخواست ویلچر را ارائه می‌کنند بسیار محدود هستند، به عنوان مثال برخی از شرکت‌های هواپیمایی همانند Air China در بیشتر پروازهایشان خدمات ویلچر را ارائه می‌کنند.

کدام هواپیماها خدمات ویلچر را ارائه می‌کنند؟

قبل از سفر پک غذایی آماده کنید

هنگامی که درخواست ویلچر برای هواپیما را ثبت می‌کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که ویلچر تنها در مبدأ و مقصد به شما ارائه می‌شود؛ بنابراین هنگام توقف هواپیما در کشورهای واسطه امکان پیاده شدن از هواپیما و خرید را نخواهید داشت، به شما پیشنهاد می­کنیم  قبل از سفر یک پک کوچک غذایی تهیه کنید و در صورت طولانی شدن مسیر از آن استفاده نمایید.

قبل از سفر پک غذایی آماده کنید

بازرسی‌های امنیتی در مقصد

با وجود این که مسافران و وسایل همراه آن‌ها در فرودگاه مقصد به طور کامل مورد بازرسی قرار می‌گیرند، ممکن است نتوانید از گیت طراحی شده با صندلی چرخ دار عبور کنید؛ بنابراین باید منتظر بمانید تا مأموران ویژه جهت بازرسی بدنی در محل مورد نظر حاضر شوند.

همچنین با وجود این که صندلی‌های چرخ دار در اختیار مسافران متعددی قرار می‌گیرد، بنابراین جهت دریافت ویلچر هواپیما باید منتظر بمانید.

به همین دلیل بسیاری از مسافران از ویلچر اختصاصی استفاده می‌کنند. در صورتی که ویلچر اختصاصی در اختیار داشته باشید هنگام حضور در مقصد اجزای ویلچر و قسمت‌های مختلف آن نیز بررسی می‌شوند. حتی ممکن است بازرسان سؤالاتی درباره نوع ویلچر و… از شما داشته باشند، به شما توصیه می‌کنیم خونسرد باشید و به طور کامل به سؤالات پاسخ دهید، تا بتوانید به راحتی از گیت‌های امنیتی عبور کنید.

بازرسی‌های امنیتی در مقصد

در صورتی که اجزای ویلچر قابلیت‌های جداسازی دارند باید این امر را با کارکنان ایرلاین در میان بگذارید. همچنین در صورتی که نمی‌توانید به تنهایی از ویلچر استفاده کنید بهتر است از پرسنل کمک بگیرید تا بتوانید از ویلچر استفاده کنید.

دریافت خدمات مورد نیاز بین پروازها

با توجه به این که مسافرانی که درخواست ویلچر برای هواپیما را دارند جهت استفاده از سرویس بهداشتی باید از سرویس‌های بیرون از هواپیما استفاده کنند، بنابراین هنگام فرود در کشورهای بین راه می‌توانید از دستیار حمل ویلچر کمک بگیرید تا بتوانید از سرویس‌های بهداشتی مخصوص معلولین استفاده کنید؛ زیرا سرویس‌های بهداشتی هواپیما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که افراد معلول قادر به استفاده از آن‌ها نیستند. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم در سفرهای داخلی یا سفر­های کوتاه تا حد امکان مواد غذایی و نوشیدنی کمتری مصرف کنید تا دچار مشکل نشوید.

دریافت خدمات مورد نیاز بین پروازها

اگر درخواست ویلچر برای هواپیما را دارید باید هنگام خرید بلیت هواپیما این گزینه را علامت بزنید. همچنین 48 تا 72 ساعت قبل از سفر این موضوع را به پرسنل فرودگاه اطلاع دهید. تا بتوانید به خوبی از خدمات ارائه شده استفاده کنید و مجبور به انتظار در صف دریافت ویلچر نباشید. توجه داشته باشید که اطلاع رسانی به موقع سبب می‌شود که در مبدأ و مقصد ویلچر را رأس زمان مشخصی دریافت کنید و نگرانی از این بابت نداشته باشید.

خلاصه

معلولین، سالمندان و افراد کم توان یا بیمار نیاز به ثبت درخواست ویلچر برای هواپیما را دارند؛ بنابراین بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی امروزه امکان رزرو بلیت و گزینه حمل با ویلچر را ارائه می‌کنند. تا تمام افراد بتوانند به نقاط مختلف جهان سفر کنند و در جشن‌ها یا جلسه‌های مهم شرکت داشته باشد.

نظرات کاربران

  1. بخاطر کهولت سن نیازحتمی به ویلچر و بالابر دارد