آبشار مرگبار یوسمیت

از آبشار مرگبار یوسمیت چه میدانید؟

کل : 2

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۷

آبشار مرگبار یوسمیت در کالیفرنیا

با شنیدن نام آبشار مرگبار یوسمیت هر کدام از گردشگران تخیلات متفاوتی درباره این آبشار در سر می‌پرانند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که این آبشار به دلیل تعداد کشته‌های زیادی که داشته به این نام شهرت پیدا کرده است! حتی بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ارتفاع عجیب این آبشار سبب شهرت نام آن به عنوان آبشار مرگبار شده است!

اما هنگام بازید از پارک یوسمیت کالیفرنیا عجیب‌ترین منظره‌ای را می‌بینید که هیچ فردی قادر به تصور آن نیست! آبشار مرگبار یوسمیت که دومین آبشار بلند این منطقه است و به عنوان بیستمین آبشار بلند در سرتاسر جهان شناخته می‌شود، به جای آب دارای گداخته‌های آتشین است!

از آبشار مرگبار یوسمیت چه میدانید؟

سرچشمه آبشار مرگبار یوسمیت

بسیاری از افراد با دیدن این منظره تصور می‌کنند که سرچشمه این آبشار یک کوه آتش‌فشانی فعال است که هر باره گداخته‌های آن از آبشار سرازیر می‌شوند و درون دره‌ای که در قسمت پایینی آبشار قرار دارد می‌ریزند.

اما در حقیقت در پس زمینه آبشار هورس تیل یا دم اسب هیچ کوه آتش‌فشانی وجود ندارد و این اثر تنها در اثر شکست نورهای تابیده شده در اثر غروب آفتاب در این منطقه به وجود می‌آید. شاید این اثر حیرت انگیز و غیر قابل باور باشد، اما توریست‌هایی که از مناطق مختلف بازدید به عمل آورده‌اند با این آثار خارق‌العاده طبیعی بیگانه نیستند و به خوبی بر این امر واقف هستند که طبیعت قدرت بی‌نظیری در سورپرایز کردن انسان‌ها با آثار منحصر به فردش دارد.

سرچشمه آبشار مرگبار یوسمیت

جاری شدن آبشار مرگبار یوسمیت

آبشار مرگبار یوسمیت که از قلب رشته کوه‌های کوه آل کپیتان که در پارک یوسمیت قرار دارند جاری می‌شود، ارتفاعی در حدود 1570 فوت دارد. این آبشار برخلاف سایر آبشارها که از رودهای همیشه خروشان تشکیل می‌شوند، هیچ سرمنشأ خاصی ندارد.

فرودگاه تورین ایتالیا و راه های ارتباطی آن
ادامه مطلب

تنها یخ‌هایی که در بالای کوه قرار دارند سر منشأ این آبشار زیبا هستند که بعد از آب شدن یخ‌ها می‌توانید جاری شدن آب را در این منطقه مشاهده کنید. اواخر زمستان و اوایل بهار که یخ‌های بالای کوه در اثر گرما آب می‌شوند این آبشار جاری می‌شوند و همانند سایر آبشارها هنگام مشاهده آن جریان آب را از بالای کوه شاهد خواهید بود که به سمت دره انتهای آن در جهت است.

زمان جاری شدن آبشار مرگبار یوسمیت

آتشین شدن آبشار مرگبار یوسمیت

آبشار مرگبار یوسمیت تنها سالی یک‌بار و در اواخر فوریه دارای گدازه‌های آتشین رنگ است که هر گردشگری را به هیجان می‌آورد؛ بنابراین اگر علاقه‌مند هستید که از این پدیده خارق‌العاده بازدید به عمل بیاورید، این ماه از سال را مد نظر داشته باشید. علت درخشش آبشار به رنگ طلایی بازتاب نور خورشید هنگام غروب آفتاب است. بازتاب نور در یخ‌هایی که آب شده­اند و درون آبشار جاری هستند یک جریان طلایی رنگ را از بالا تا پایین کوه جاری می‌کند.

 با وجود این که تنها در صورت صاف بودن هوا و انعکاس مستیم نور خورشید درون آب رنگ این آبشار تغییر می‌کند، بنابراین در روزهای ابری رنگ آبشار همانند سایر آبشارها آبی لاجوردی است.

عکاسان بسیاری در زمان تلالو نور خورشید در این آبشار در این منطقه حاضر می‌شوند تا عکس‌های خارق‌العاده‌ای را از منظره پیش رویشان ثبت کنند. فراموش نکنید که عکس برداری از آبشار مرگبار یوسمیت نیاز به تخصص و تبحر ویژه‌ای دارد. بنابراین تنها عکاسان حرفه‌ای قادر هستند منظره‌ای منحصر به فرد از این آبشار آتشین خلق کنند.

تغییر زمان پرواز در آخرین لحظات
ادامه مطلب

زمان آتشین شدن آبشار مرگبار یوسمیت

حوادث ناگوار در آبشار مرگبار یوسمیت

با توجه به این که آبشار مرگبار یوسمیت در ارتفاعات قرار دارد و به عنوان دومین آبشار بلند واقع در این منطقه شناخته می‌شود، بنابراین هنگام صعود به ارتفاعاتی که آبشار از آن منطقه جاری می‌شود باید نکات ایمنی را رعایت کنید؛ زیرا خطر سقوط از ارتفاعات به درون دره بسیار زیاد است. در کنار آبشار مکان‌هایی امن طراحی شده‌اند که توریست‌ها می‌توانند جهت بازدید از این آبشار و صعودی به قله کوه از امکانات طراحی شده استفاده کنند؛ اما بسیاری از عکاسان و توریست‌هایی که به هیجان زیاد علاقه‌مند هستند، بدون رعایت نکات ایمنی در اطراف این آبشار حرکت می‌کنند و به گردش یا عکس برداری می‌پردازند؛ بنابراین سالیانه بسیاری از عکاسان در اثر سقوط هنگام عکس برداری کشته می‌شوند.

حوادث ناگوار آبشار یوسمیت

دره یوسمیت

با وجود این که دره یوسمیت در سال 1851 کشف شده، اما تا سال 1973 هیچ کس از وجود آبشار مرگبار یوسمیت در این دره و جلوه خارق‌العاده آن اطلاعی نداشته است؛ بنابراین همگان تصور می‌کردند این آبشار نیز یک آبشار معمولی است که در روزهایی از سال خشک است و با وجود افزایش بارش‌های زمستانه رونقی دوباره پیدا می‌کند. تا این که فردی به نام گلن روول تصویر خارق‌العاده‌ای از این آبشار به تصویر کشید که با ظهور دنیای اینترنت روز به روز این عکس بین دیگران تکثیر شد و این آبشار در معرض نمایش قرار گرفت. به گونه‌ای که امروزه برای بازدید از این اثر خارق‌العاده طبیعی باید ماه‌ها زودتر بلیت رزرو کنید.

 

خلاصه

آبشار مرگبار یوسمیت تنها یک آبشار بلند معمولی نیست! این آبشار با وجود گدازه‌های آتشینی که در اثر غروب آفتاب در آن ظاهر می‌شود به عنوان آبشار آتشین کالیفرنیا مشهور است. به گونه‌ای که تمام توریست‌های علاقه‌مند به بازدید از یک اثر خارق‌العاده برای تماشای این آبشار حیرت انگیز صف می‌کشند و برای مشاهده آن لحظه شماری می‌کنند. برای سفر به کالیفرنیا، می توانید نسبت به خرید بلیط هواپیما و رزرو تور گردشگری از سفرمی اقدام کنید.

آنچه باید درباره ی ویزای سوچی بدانید
ادامه مطلب

نظرات کاربران