نمایی از فرودگاه مهرآباد

ترمینال های ورودی و خروجی مهرآباد یک بار برای همیشه

کل : 7

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۶ شهریور ۱۴۰۰

یکی از دغدغه‌های مسافران بعد از خرید بلیط هواپیما بعضی جزئیات سفر است. پیدا کردن ترمینال یکی از مهم ترین آن‌ها است. تصور کنید بلیط خود را خریده‌اید و آماده سفر هستید اما‌ نمی‌توانید به محض رسیدن به فرودگاه باید به سمت کدام ترمینال بروید. فرودگاه مهرآباد 4 ترمینال دارد. ترمینال های ورودی و خروجی مهرآباد با یکدیگر فرق دارند. همین طور هر شرکت هواپیمایی از یک ترمینال خاص پروازهای خود را انجام‌ می‌دهد.

 

فرودگاه مهرآباد در تهران

فرودگاه مهرآباد تهران

 

معرفی ترمینال های ورودی و خروجی مهرآباد

سال‌ها است که فرودگاه مهرآباد به پروازهای داخلی اختصاص پیدا کرده است. سابق بر این تمام پروازهای داخلی و خروجی از فرودگاه مهرآباد انجام‌ می‌شود اما با افتتاح فرودگاه بین المللی امام خمینی، پروازهای خروجی به فرودگاه امام انتقال پیدا کرد. در حال حاضر فرودگاه مهر آباد تمام پروازهای داخلی از تهران را پوشش‌ می‌دهد. در ادامه 4 ترمینال فرودگاه و پروازهایی که در آن‌ها انجام می‌شود را شرح می‌دهیم.

ترمینال 1 فرودگاه مهرآباد

در ترمینال یک فرودگاه مهرآباد فقط پروازهای خروجی انجام‌ می‌شود. پروازهای خروجی هواپیمایی‌های کیش ایر، هواپیمایی زاگرس و هواپیمایی وارش از این ترمینال انجام‌ می‌شود. هیچ پرواز ورودی در این ترمینال‌ نمی‌نشیند. در سالن ترمینال یک رستوران، کافی شاپ و نمازخانه و غرفه کتاب وجود دارد.

ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد

ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد پروازهای بیشتری را پوشش‌ می‌دهد. در این ترمینال هم پروازهای ورودی و هم پروازهای خروجی انجام‌ می‌شود. پروازهای ورودی شرکت‌های کیش ایر، زاگرس، آتا، قشم ایر، معراج، کاروان، ایران ایر، ایران ایر تور و وارش در این ترمینال به زمین‌ می‌نشینند.

همه چیز درباره شهر پالرمو در ایتالیا
ادامه مطلب

پروازهای خروجی ترمینال 2 هم شامل پرواز شرکت‌های آتا، ایران ایر، معراج، ایران ایرتور، کاروان و قشم ایر‌ می‌شود. سالن این ترمینال نیز کافی شاپ، رستوران، نمازخانه و غرفه کتاب دارد.

ترمینال 4 فرودگاه مهر آباد

یکی دیگر از ترمینال های ورودی و خروجی مهرآباد، ترمینال 4 است. در این ترمینال هیچ پرواز ورودی‌ نمی‌نشیند و فقط پروارهای خروجی انجام‌ می‌شود. شرکت هواپیمایی آسمان، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی تابان، هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی اترک، هواپیمایی پویا، هواپیمایی ساها و هواپیمایی سپهران پروازهای خروجی خود را از این ترمینال انجام‌ می‌دهند.

ترمینال 6 فرودگاه مهرآباد!

در این ترمینال هیچ پرواز خروجی انجام‌ نمی‌شود. تمام شرکت‌های هواپیمایی که از ترمینال 4 فرودگاه بلند‌ می‌شدند، در این ترمینال‌ می‌نشینند. یعنی شرکت‌های ماهان، آسمان، تابان، سپهران، کاسپین، اترک، پویا و ساها پروازهای ورودی خود را در این ترمینال انجام‌ می‌دهند.

 

ترمینال های ورودی و خروجی مهرآباد

ترمینال های فرودگاه مهرآباد

 

دسترسی به ترمینال های ورودی و خروجی مهرآباد

برای رفتن به فرودگاه مهرآباد‌ می‌توانید از تاکسی و یا مترو استفاده کنید. تاکسی‌های فرودگاه محل ترمینال‌ها را‌ می‌شناسند. اگر هم با ماشین شخصی خود به فرودگاه‌ می‌روید باید به تابلوها دقت کنید. ورودی اصلی فرودگاه از خیابان معراج است. ابتدا باید از سمت غرب میدان آزادی وارد بزرگراه لشگری شوید و بعد از آن به خیابان معراج بروید. به محض ورود به خیابان تابلوهای راهنمایی برای رفتن به ترمینال‌های فرودگاه دیده‌ می‌شود. این تابلو‌ها مسیر هر یک از فرودگاه‌ها را مشخص کرده‌اند.

ترمینال‌های 1 و 2 در نزدیکی یکدیگر قرار دارند و ترمینال‌های 4 و 6 با فاصله کمی از آن‌ها قرار گرفته‌اند. در هر دو سمت پارکینگ‌هایی در نظر گرفته شده است. پارکینگ ترمینال 1 و 2 در نزدیکی ترمینال‌های‌شان و پارکینگ 4 و 6 نیز در نزدیکی ترمینال 4 و 6 قرار دارد. اگر با ماشین شخصی به فرودگاه می‌روید، می‌توانید ماشین خود را برای چند روز در پارکینگ قرار دهید.

مناطق دیدنی مالدیو
ادامه مطلب

برای رفتن به این ترمینال‌ها‌ می‌توانید از مترو هم استفاده کنید. خط ارم سبز – شهید کلاهدوز در فرودگاه مهرآباد ایستگاه دارد. شما باید ایستگاه بیمه از مترو پیاده شوید و خط عوض کنید. مترو فرودگاه دو ایستگاه دارد، ایستگاه اول برای ترمینال‌های 1 و 2 و ایستگاه دوم آن برای ترمنیال‌های 4 و 6 در نظر گرفته شده است. خط فرودگاه از ساعت 5:30 دقیقه صبح فعالیت خود را شروع‌ می‌کند و تا ساعت 22:30 کار‌ می‌کند. هر 15 دقیقه یک بار هم، یک قطار حرکت‌ می‌کند.

تاکسی‌های مترو به صورت شبانه روزی در ترمینال های ورودی و خروجی مهرآباد فعالیت دارند. تاکسی‌های خود فرودگاه در داخل سالن ترمینال متصدی دارند. با این حال به محل خروج از ترمینال تاکسی‌هایی شخصی در فضای باز منتظر مسافران هستند.

نظرات کاربران