ناوگان هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان

کل : 9

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۵

تاریخچه هواپیمایی ماهان

بی شک صنعت هوانوردی به عنوان یکی از زیرساخت های توسعه و تأثیر گذارترین گزینه در شبکه حمل و نقل کشورها و یکی از عوامل محرک بخش تولید در فرآیند توسعه پایدار می باشد. از این رو همواره کانون توجهات برنامه ریزان و مسئولان کشور بوده است. همین امر مبنا و محور همّت جمعی از نخبگان و خبرگان این بخش گردید و به تأسیس اولین شرکت هواپیمایی خصوصی در سال ۱۳۷۱ به نام شرکت هواپیمایی ماهان انجامید. فعالیت ناوگان هواپیمایی ماهان در عرصه ملی با پروازهای تهران – کرمان – تهران آغاز شد.

پس از آن ماهان با امکانات و شرایط آن زمان در تحقق هدف پیشرفت، امنیت و آسایش دو فروند هواپیمای ایرباس مدل ۳۰۰ را در سال ۱۳۷۸ به ناوگان هوایی خود افزود. در سال های بعد نیز توانست چندین فروند ایرباس مدل ۳۰۰-۶۰۰، ۳۱۰، ۳۲۰، ۳۴۰ و بوئینگ مدل ۷۴۷-۳۰۰/۴۰۰ را به عنوان مدرن ترین هواپیماهای موجود به ناوگان خود اضافه کند. این هواپیماها جهت انجام پروازهای دوربرد به کشورهای اروپایی و خاوردور مورد بهره برداری قرار گرفت. ماهان برای مسیرهای کوتاه برد در داخل کشور نیز ۱۶ فروند هواپیمای BAe-146-300 را به ناوگان خود وارد کرده است.

افزایش تعداد ناوگان به (۵۴) فروند و توسعه شبکه پروازی به نقاط مختلف کشور و جهان، رشد بالای تعداد مسافران را نیز به همراه داشت. به گونه ای که برابر گزارش سازمان هواپیمایی کشوری ایران، هواپیمایی در سال ۱۳۹۱ بیشترین فروش بلیط هواپیما را (در شبکه داخلی و خارجی) داشته است. همی طور در سال 94 هواپیمایی ماهان رکورد جا به جایی 145 هزار مسافر ترانزیت را در سال کسب کرد. این موارد بخش کوچکی از پیشرفت های شرکت هواپیمایی ماهان در سال های اخیر به شمار می آید که همه و همه مرهون اعتماد شما مسافران عزیز بوده است.

 

سفر با ماهان

 

مروری بر فعالیت هواپیمایی ماهان

سال ۱۳۷۱:

ناوگان هواپیمایی ماهان به عنوان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی فعالیت خود را آغاز نمود.

سال ۱۳۷۲:

آغاز فعالیت جدی در عرصه کشور با برقراری پروازهای منظم تهران-کرمان. تعداد کارکنان به ۱۰۰ نفر افزایش یافت.

سال ۱۳۷۵:

در این سال تعداد مسافرین حمل شده از ابتدای عملیات به یک میلیون نفر رسید.

سال ۱۳۷۶:

فعالیتهای پروازی باری با دو فروند هواپیمای ایلوشین آغاز گردید.

سال ۱۳۷۷:

پروازهای برنامه ای دو بار در هفته ازتهران به دوبی آغاز گردید. در سالهای اخیر دوبی به یکی از مهمترین مسیرهای بین المللی ماهان تبدیل شده است.

سال ۱۳۷۸:

اولین هواپیمای ایرباس مدل ۳۰۰ به ناوگان هواپیمایی ماهان ملحق گردید.

سال ۱۳۷۹:

عضویت در سازمان بین المللیIATA. شروع پروازهای برنامه ای از تهران به مقصد بانکوک.

سال ۱۳۸۰:

ورود ایرباسهای مدل ۳۱۰ و تقویت ناوگان و بالا رفتن توان شرکت جهت انجام پروازهای دوربرد به مسیرهای خاوردور.

سال ۱۳۸۱:

افزایش مقاصدجدید پروازی همچون دوسلدورف در آلمان، کلمبو در سری لانکا و دهلی در هند به شبکه پروازی ماهان.

سال ۱۳۸۲:

دهمین سالگرد فعالیت هواپیمایی ماهان در عرصه کشور و حمل بیش از ۵ میلیون مسافر در طول ده سال فعالیت مستمر.

سال ۱۳۸۳:

مسیر بیرمنگام در انگلستان به عنوان دومین مقصد اروپایی هواپیمایی ماهان راه اندازی گردید.

سال ۱۳۸۴:

ورود ۴ فروند ایرباس مدل ۳۲۰ به ناوگان ماهان و تبدیل شدن ماهان به تنها شرکت هواپیمایی دارنده ناوگان مدرن در کشور.

سال ۱۳۸۵:

شروع پروازهای ماهان به مقاصد منچستر انگلستان و لاهور در پاکستان.

سال ۱۳۸۶:

افزایش تعداد پروازهای دوبی به دو بار در روز و روزانه شدن پروازها به بانکوک. پیوستن ۳ فروند هواپیمای مدرن بوئینگ ۴۰۰-۷۴۷ به ناوگان به عنوان بزرگ ترین هواپیمای مسافری جهان با ظرفی ۴۳۶ مسافر.

سال ۱۳۸۷:

برگزاری جشن شانزدهمین سال تأسیس هواپیمایی ماهان. برقراری پروازهای برنامه ای به شهر استانبول.

سال ۱۳۸۸:

پروازهای تهران-دوبی به سه پرواز روزانه افزایش یافت و مسیر مشهد به بانکوک در شهریور ماه این سال عملیاتی گردید.

باشگاه مسافرین کثیرالسفر هواپیمایی ماهان به نام Mahan Miles راه اندازی شد. و تعداد کارکنان ماهان از مرز ۳۰۰۰ نفرگذشت. پنج فروند هواپیمای مدرن ایرباس A300-600 به ناوگان پیوست.

سال ۱۳۸۹:

افتتاح پرواز مستقیم از تهران به آلماتی در قزاقستان.

سال ۱۳۹۰:

پروازهای مستقیم بین تهران و شانگهای و همچنین اصفهان به استانبول آغاز گردید. تعداد مسافرین حمل شده ماهان در این سال به ۴٫۸ میلیون مسافر رسید.

سال ۱۳۹۱:

افزایش تعداد ناوگان به ۴۵ هواپیما. افزایش پروازها به اربیل و آنکارا. هواپیمایی ماهان در این سال، شاهد رشد ۵% تعداد مسافرانش نسبت به سال گذشته می باشد. رشد ۱۴% در تناوب پروازها نیز از جمله پیشرفت های ماهان در سال ۹۱ است.

سفری هیجان انگیز به جزیره کوش آداسی
ادامه مطلب

سال ۱۳۹۲:

شروع پروازهای ماهان به کویت از طریق تهران و شیراز. پروازهای تهران-گوانجو به سه پرواز در هفته افزایش یافت.

سال ۱۳۹۳:

شروع پروازهای ماهان به ایروان، پکن و مونیخ. افزایش تعداد ناوگان به ۵۸ فروند هواپیما، افزایش پروازها به شانگهای به پنج پرواز در هفته، شروع پروازها به آتن، راه اندازی پرواز به مناطق محروم.

سال ۱۳۹۴:

اضافه نمودن ۹ فروند هواپیما به ناوگان هواپیمایی ماهان- برنامه ریزی ۶ مسیر پروازی بین المللی (بحرین، مسکو، سنت پطرزبورگ، آتن، میلان، سوچی)

 

ناوگان هواپیمایی ماهان

بوئینگ ۳۰۰-۷۴۷

تعداد: ۲

حداکثر وزن برخاست: ۳۶۲,۸۷۳ کیلوگرم

طول بال: ۵۹/۶ متر

طول: ۷۰/۶ متر

ارتفاع: ۱۹/۳ متر

حداکثر برد: ۹,۸۰۰ کیلومتر

ظرفیت مسافر: ۴۴۲

 

ایرباس A340-600

تعداد: ۷

حداکثر وزن برخاست: ۳۶۸,۰۰۰ کیلوگرم

طول بال: ۶۳/۴ متر

طول: ۷۵/۳ متر

ارتفاع: ۱۷/۲ متر

حداکثر برد: ۱۴,۶۰۰ کیلومتر

ظرفیت مسافر: ۳۰۸

 

ایرباس A340-300

تعداد: ۴

حداکثر وزن برخاست: ۲۵۷,۰۰۰ کیلوگرم

طول: ۶۳/۶۹ متر

ارتفاع: ۱۶/۹۱ متر

حداکثر برد: ۱۳,۶۰۰ کیلومتر

ظرفیت مسافر: ۲۹۳

 

ایرباس A300-600

تعداد: ۱۴

حداکثر وزن برخاست: ۱۷۱,۰۰۰ کیلوگرم

طول بال: ۴۴/۸ متر

طول: ۵۴ متر

ارتفاع: ۱۶/۵ متر

حداکثر برد: ۷,۵۰۰ کیلومتر

ظرفیت مسافر: ۲۲۴-۲۷۳

 

ایرباس A310-300

تعداد: ۱۰

حداکثر وزن برخاست: ۱۵۷,۰۰۰ کیلوگرم

طول بال: ۴۳/۹۰ متر

طول: ۴۶/۶۶ متر

ارتفاع: ۱۵/۸۰ متر

حداکثر برد: ۹,۶۰۰ کیلومتر

ظرفیت مسافر: ۱۷۵-۱۹۳

 

BAE 146-300

تعداد: ۱۷

حداکثر وزن برخاست: ۴۴,۲۲۵ کیلوگرم

طول بال: ۲۶/۳۴ متر

طول: ۳۰/۹۹ متر

ارتفاع: ۸/۵۹ متر

حداکثر برد: ۲,۹۰۰ کیلومتر

ظرفیت مسافر: ۱۱۲

 

 

 

کلاس های پروازی هواپیمایی ماهان

پروازهای داخلی (کلاس تجاری)

کابین هواپیما: بیزینس کلاس هواپیمایی ماهان محیطی ایده آل برای شما جهت استراحت، کار و یا مطالعه می باشد. فضای کافی به همراه تنظیمات صندلی ضمن فراهم نمودن محیطی آرام وراحت جهت آسایش مسافرین. احساس شادابی وطراوت رادر مقصد برای شما حفظ خواهد نمود.

مهمانداران: مهمانداران ناوگان هواپیمایی ماهان نمونه بارز مهمان نوازی ایرانی وسمبل مشتری مداری می باشند. کلیه مهمانداران پس از گذراندن دوره های مختلف تخصصی و ایمنی بر اساس استانداردهای کشوری و بین المللی آماده ارائه سرویس در محیطی حرفه ای می باشند. لازم به ذکر است که مهمانداران کلاس تجاری منتخبی از بهترین ها بوده ودوره ها وآموزش های ویژه ای جهت ارائه خدمات در کلاس تجاری را پشت سر گذاشته اند تا هر مسافر این بخش فراتر از حد انتظار تجربه کلاس تجاری را بدست آورد.

پذیرایی: هواپیمایی ماهان با بکارگیری تکنولوژی روز و یکی از مجهزترین ساختمان های کترینگ در منطقه همواره سعی در ارائه بهترین سرویس غذایی در جهت تکریم مشتریان محترم خود داشته است، لذا برای مسافرین در کلاس تجاری، میزبانی منحصر به فردی را با ارائه سرویس انتخاب غذای ویژه ایرانی و بین المللی و انواع نوشیدنی برای آنان ترتیب داده ایم.

سرگرمی: تلویزیون های ۴۲” نصب شده در کابین هواپیما ضمن اینکه این امکان را به مسافرین می دهد تا بطور زنده شاهد نشست و برخاست هواپیما باشند در طول پرواز نیز برنامه های متنوعی نظیر وقایع ورزشی، کلیپ های طنز و برنامه های آموزشی فراهم شده است.

پروازهای داخلی (کلاس معمولی)

کابین هواپیما: با فضای صندلی ۳۱ که درمقایسه با بسیاری از شرکتهای هواپیمایی دیگر فضای بیشتری را در اختیار مسافر قرار می دهد تا احساس راحتی وآرامش را تا انتهای سفر تجربه نمایند .

مهماندار: مهمانداران هواپیمایی ماهان نمونه بارز مهمان نوازی ایرانی و سمبل مشتری مداری می باشد. کلیه مهمانداران پس از گذراندن دوره های مختلف تخصصی سرویس و ایمنی بر اساس استانداردهای کشوری وبین المللی آماده ارائه خدمات در محیطی دوستانه و حرفه ای می باشند .

پذیرایی: هواپیمایی ماهان با به کارگیری تکنولوزی روز و یکی از مجهزترین ساختمانهای کترینگ در منطقه همواره سعی در ارائه بهترین سرویس غذایی د ر جهت تکریم مشتریان محترم خود را داشته است. لذا مسافرین ما ضمن داشتن قدرت انتخاب در انواع نوشیدنی سطح بالاتری از پذیرایی را تجربه خواهند کرد.

سرگرمی: تلویزیونهای ۴ نصب شده در کابین هواپیما ضمن اینکه این امکان را به مسافر می دهد تا بطور زنده شاهد نشست برخاست هواپیما باشند. در طول پرواز نیز برنامه های متنوعی نظیر وقایع ورزشی، کلیپهای طنز وبرنامه های آموزشی را به سمع ونظر مسافرین می رساند.

پروازهای خارجی (کلاس تجاری)

کابین هواپیما: بیزینس کلاس هواپیمایی ماهان محیطی ایده آل برای استراحت، کار و یا مطالعه می باشد. فضای کافی به همراه تنظیمات صندلی ضمن فراهم نمودن محیطی آرام وراحت جهت آسایش مسافرین احساس شادابی وطراوت را در مقصد برای شما حفظ خواهد نمود.

مهمانداران: مهمانداران هواپیمایی ماهان نمونه بارز مهمان نوازی ایرانی وسنبل مشتری مداری می باشند. کلیه مهمانداران پس از گذراندن دوره های مختلف سرویس و ایمنی بر اساس استاندارد های کشوری و بین المللی آماده ارائه سرویس در محیطی دوستانه و حرفه ای می باشند. لازم بذکر است که مهمانداران کلاس تجاری منتخبی از بهترین ها بوده و دوره ها و آموزش های مخصوص کلاس تجاری را با موفقیت پشت سر گذاشته اند تا هر مسافر این بخش فراتر از حد انتظار تجربه کلاس تجاری را بدست آورد.

پذیرایی: ناوگان هواپیمایی ماهان با بکارگیری تکنولوژی روز و یکی از مجهزترین ساختمانهای کترینگ در منطقه همواره سعی در ارائه بهترین سرویس غذایی در جهت تکریم مشتریان محترم خود را داشته است. لذا مسافرین ما در کلاس تجاری با قدرت انتخاب بین غذای ایرانی و بین المللی و انواع نوشیدنی، پذیرایی اصیل ایرانی را تجربه خواهند کرد.

سرگرمی: تلویزیون های ۴۲ نصب شده در کابین هواپیما ضمن اینکه این امکان را به مسافرین می دهد تا بطور زنده شاهد نشست و برخاست هواپیما باشند. در طول پرواز نیز برنامه های متنوعی شامل وقایع ورزشی، کلیپ های طنز و برنامه های آموزشی را به سمع ونظر مسافرین می رساند. در پروازهای بالای ۳ ساعت با انتخاب از منوی فیلمهای موجود درپرواز که توسط مهماندار ارائه می شود وبا استفاده از سیستم پخش DVD /MP3 شخصی خود فیلمهای مورد علاقه خود را تماشا نموده ویا از شنیدن موسیقیهای متنوع لذت ببرید.

خرید داخل پروازی: در راستای سیاست مشتری مداری هواپیمایی ماهان وهمگام با شرکتهای معتبر بین المللی مفتخریم تا محصولات متنوع از بهترین ومعتبرترین مارکهای دنیا را با نازلترین قیمت در پرواز به شما عرضه کنیم .

آرامش وآسایش: درجهت آسایش وراحتی مسافرین کلاس تجاری در پروازهای طولانی هواپیمایی ماهان کیف ملزومات بهداشتی، آرایشی وتحریری هدیه داده میشود.

کودکان ۲ تا ۱۲ سال با توجه به مسیر پروازی و سن نه تنها هدیه ای جهت سرگرمی در طول پرواز دریافت می کنند بلکه میتوانند یادگاری خود را با دوستان خود در مقصد به اشتراک بگذارند.

در کلیه پروازها پتو وبالش ضدعفونی وبسته بندی شده ای جهت خواب خوش مسافرین کلاس تجاری در اختیارآنها قرار می گیرد.

پروازهای خارجی (کلاس معمولی) کابین هواپیما : با فضای صندلی ۳۱ که درمقایسه با بسیاری از شرکتهای هواپیمایی دیگر فضای بیشتری را در اختیار مسافر قرار می دهد تا احساس راحتی وآرامش را تا انتهای سفر تجربه نمایند.

مهماندار: مهمانداران هواپیمایی ماهان نمونه بارز مهمان نوازی ایرانی وسنبل مشتری مداری می باشد. کلیه مهمانداران پس از گذراندن دوره های مختلف سرویس وایمنی بر اساس استانداردهای کشوری وبین المللی آماده ارائه سرویس در محیطی دوستانه و حرفه ای می باشند .

پذیرایی: هواپیمایی ماهان با بکارگیری تکنولوزی روز ویکی از مجهزترین ساختمانهای کترینگ در منطقه همواره سعی در ارائه بهترین سرویس غذایی در جهت تکریم مشتریان محترم خود را داشته است. لذا مسافرین ما ضمن داشتن قدرت انتخاب در انواع نوشیدنی سطح بالاتری از پذیرایی را تجربه خواهند کرد.

سرگرمی: تلویزیونهای ۴۲ اینچ نصب شده در کابین هواپیما ضمن اینکه این امکان را به مسافر می دهد تا بطور زنده شاهد نشست برخاست هواپیما باشند. در طول پرواز نیز برنامه های متنوعی شامل وقایع ورزشی، کلیپهای طنز وبرنامه های آموزشی را به سمع ونظر مسافرین می رساند.

 

سفر با هواپیمای ماهان

 

غذاهای شرکت هواپیمایی ماهان

بر اساس مسیر پروازی یا محیط کابین و ساعات روز، مسافران با سرویس های مختلفی شامل غذای گرم، ساندویچ های گرم وسرد یا میان وعده های سبک پذیرایی می شوند. مسافران می توانند انتخابی از نوشیدنی های گرم وسرد، همراه غذای خود داشته باشند که شامل آبمیوه و نوشیدنی سبک در طول پرواز می باشد. ناوگان هواپیمایی ماهان جهت ارائۀ بالاترین و بهترین خدمات، علاوه بر رعایت استانداردهای بین المللی در پرواز، خود را ملزم به مرتفع نمودن تمام انتظارات مسافران می داند.

وعده های غذایی ناوگان هواپیمایی ماهان از دستور العمل های ویژه و تکنیک های فرآوری در آشپزی و چاشنی دهی پیروی می کند. در تهیه غذاهای پروازی سعی شده تا به ذائقه های محلی کشورهای مقصد توجه لازم صورت گیرد، در برخی از پروازها روش پخت غذاهای غربی و همچنین غذاهایی برای افرادی که طعم محلی خاصی را ترجیح می دهند در فهرست گنجانده شده است. ما در پروازهای هواپیمائی ماهان روشها و استانداردهای خود را به گونه ای بکار بسته ایم تا بهترین سرویس های ممکن را، در کلاس های پروازی اکونومی وبیزنس ارائه دهیم.

بیزنس کلاس

با توجه به ساعت بیولوژیکی و ساعات پرواز، ما غذا های مختلف وسالمی را طبخ و آماده می کنیم. این دستورات پخت صرفا از سرتاسر جهان جهت افزیش حق انتخاب مسافران عزیز گردآوری شده است. افزون بر انتخاب سر آشپز، پذیرائی با اردورها، انواع شیرینی ونان، همراه با میوه های فصلی و پنیرهای گوناگون، قهوه وچای های متفاوت یا شکلات داغ و بستنی، برای شما تجربه ای شگفت انگیز را ایجاد خواهد کرد.

کلاس اکونومی

غذای که در اکونومی سرو می شود به جهت کیفی و کمی در سطح مطبوعی بوده و به گونه ای آذین می شود که هم چشم نواز وهم ضامن سلامتی شما مسافران عزیز باشد.

غذاهای خاص

ماهان همچنین تنوعی نامحدود از غذاهای خاص دارد. به یاد داشته باشید شما می توانید مارا از رژیم غذایی خود قبل از پرواز آگاه کنید.

غذای خود را در هواپیمای ماهان سفارش دهید

شما می توانید غذای ویژه ای از غذاهای رژیمی یا دیابتی خود را ۳۶ ساعت، قبل از پرواز سفارش دهید. شما می توانید در هنگامی که پرواز خود را از طریق سایت یا تماس با رزرواسیون ماهان ایر رزرو می کنید سفارش غذای مورد نظر خود را نیز ثبت نمائید. این سفارشات تنها یک بار صورت می گیرد و تغیرات بعدی امکان پذیر نیست. غذاهای خاص تنها در پروازهای خارجی قابل سفارش می باشد. این بخشی از امکانات ویژه در پرواز بیزینس کلاس ماهان است.

غذای کودکان

غذای کودکان به راحتی قابل تشخیص است، در این غذاها استفاده از ماهی، گوشت با استخوان، خشکبار، دانه گیاهان وغذاهای چاشنی دار ممنوع می باشد.

غذای هندی

غذای غیر گیاهی سبک هندی با دستور العمل وسنت های هندی پخت می شود که از گوشت گوساله، گاو و خوک استفاده نشده و به جای آنها از گوشت بره و ماکیان محلی ودیگر گوشت های مشابه، همراه با ماهی و محصولات لبنی استفاده می شود.

غذای دریایی

غذاهای دریای یا ماهی مطابق رسوم محلی تهیه می شود.

غذای کم نمک

این غذا کم نمک یا بی نمک می باشد.

غذای گیاهی( لاکتو اوو)

غذاهایی با منابع پروتیینی، آهن وکلسیم بالا، همراه با محصولات لبنی، تخم مرغ، پنیرهای گیاهی و شیر کم چرب می باشد.

غذای گیاه خوارانی که هیچ گونه فراورده حیوانی را مصرف نمی کنند

یک رژیم سخت که محصولات لبنی، گوشت پرندگان، آبزیان و روغن حیوانی پر چرب وروغن حیوانات از آن حذف می شود.

غذای گیاهی هندی- آسیایی

خوراک ادویه دار آسیایی، که از برنج و ادویه کاری و مقداری محدود از لبنیات تشکیل شده است.

غذای دیابتی

غذاهایی است مخلوط از کربوهیدراتهای مرکب و فیبر بالا، با چربی و کالری کم، که برای افراد انسولینی وغیر انسولینی مفید است.

افرادی که به گلوتن حساسیت دارند

گلوتن با هر گونه منبع ومنشاء، دراین غذاها حذف می شود، این غذاها مناسب افرادی است که با گلوتن سازگار نیستند.

غذاهای فاقد لاکتوز

در این غذاها مواد اولیه ای که از شیر ساخته شده اند حذف می شوند، مانند لاکتوز، شیر خشک، کشک، پنیر و شیر کم چرب.

غذا با کلسترول پایین

غذاهای کبابی، زرده تخم مرغ، دل یا جگرمرغ وغذاهای دریایی حذف و به جای آنها میوه های تازه، سبزیجات، گوشت کم چرب و شیر کم چرب گنجانده می شود.

غذای کم چرب

دراین غذاها چربی حیوانی وغذای پرچرب حذف شده وغذاهایی که به طور طبیعی کلسترول بالایی دارند مثل (میگو و گوشت مرغ وخروس بدون پوست وچربی)وغذاهای کبابی ازهر نوع منع می شوند. به جای آنه فقط لبنیات کم چرب مانند شیر کم چرب وپنیرهای روستایی گنجانده می شوند. اما گوشت کم چرب و چربی های غیر اشباع گیاهی در این غذاها موجود می باشد.

طعم ملایم وسبک

موادی که باعث درد معده می شود مثل فلفل سیاه، پودر چیلی، کاکائو و الکل در این غذا ها استفاده نمی شود.

 

اطلاعات تماس دفتر مرکزی

آدرس : تهران، بزرگراه جناح، خیابان آزادگان (روبروی مترو صادقیه)، شماره ۲۱، برج ماهان

صندوق پستی : ۱۴۵۱۵-۴۱۱، ایران – تهران

تلفن : ۴۸۳۸۴۸۴۸ ۹۸۲۱+

دورنما : ۴۸۳۸۱۴۵۰ ۹۸۲۱+

سامانه ارسال پیامک : ۱۰۰۰۴۸۳۸۵۰۰۰

پست الکترونیکی : [email protected]

رزرو و فروش : [email protected]

نظرات کاربران