iran air and mahan

۲ ایرلاین برتر ایران را بشناسید!

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۵

۲ ایرلاین برتر ایران را بشناسید!

mahan & iranair

شرکت‌های هواپیمایی سعی می‌کنند نیازهای مسافران را برای یک مسافرت راحت درک کنند و خود را با این شرایط هماهنگ کنند تا مشتریان خود را راضی نگه دارند. در این مقاله به معرفی ۲ ایرلاین برتر ایران می‌پردازیم و در مورد هر کدام توضیح مختصری ارائه خواهیم داد. این دو ایرلاین یکی از نظر اولین بودن ودیگری از نظر بزرگترین بودن حائز اهمیت هستند.

هواپیمایی ایران ایر (Iran Air)

ایران ایر از شرکت‌های هواپیمایی معتبر ایران است که در سال ۱۳۴۰ با نام مختصر هما (هواپیمایی ملی ایران) تاسیس شد و در سال ۱۳۶۰ نام آن به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر کرد. ولی نام رسمی و بین‌المللی آن از ابتدا تا کنون «ایران ایر» بوده است.
iran air logo
اولین پرواز خارجی این ایرلاین با هواپیماهای جت در سال ۱۳۴۴ در مسیر تهران – بیروت انجام شد. امروز ایران ایر با شرکت‌های هواپیمایی آئروفلوت، آستریا ایر، هواپیمایی آذربایجان، ترکیش ایرلاینز قرار داد بسته است. از اتفاقات مهم دیگر که مربوط به ایران ایر است خصوصی شدن ۴۰ درصد از سهام این شرکت هواپیمایی در سال ۱۳۸۵ در جریان سیاست خصوصی سازی بوده است اما هم اکنون ۶۰ درصد از سهام این شرکت هواپیمایی هنوز متعلق به دولت است.
ایران ایر
از مهم‌ترین فعالیت‌های سالیانه ایران ایر می‌توان به انتقال حاجیان ایرانی به عربستان و بازگشتشان اشاره کرد. ایران ایر سالیانه ده هزار زائر ایرانی را به عربستان منتقل می‌کند (که البته با توقف ارسال زائر به عربستان، این موضوع نیز به حالت تعلیق درآمده). در حال حاضر ناوگان این شرکت هواپیمایی را حدودا ۳۷ فروند هواپیما تشکیل می دهد. ایران‌ایر، در زمینه خرید بلیط چارتر و سیستمی، یکی از معتبرترین برندهایی‌ست که می‌توانید برای سفرهای داخلی و حتی خارجی به آن اعتماد کنید.
ایران ایر

هواپیمایی ماهان (Mahan Air)

از دیگر ایرلاین‌های برتر ایران، شرکت هواپیمایی ماهان است که دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد. این شرکت هواپیمایی خصوصی در ۱۹۹۲ (۱۳۷۱) در کرمان تاسیس شد و سهام عمده‌اش متعلق به موسسه خیریه مولی الموحدین است. این شرکت که از نظر ناوگان هوایی و تعداد مسافر بزرگترین ایرلاین ایران محسوب می‌شود، کار خود را با دو فروند هواپیمای مسافربری آغاز کرد و اولین پرواز خارجی این شرکت هواپیمایی به مقصد دبی بود.
mahan air logo
در دوره تحریم به خاطر بی‌کیفیت بودن هواپیماهای ماهان اکثر پروازهای خارجی این شرکت هواپیمایی لغو شد و حتی نام این شرکت هواپیمایی در لیست سیاه قرار گرفت و در سال ۲۰۱۱ به صورت رسمی از سوی ایالات متحده آمریکا به علت کمک به سپاه پاسداران تحریم شد.
mahan air
mahan air-tails
از سال ۱۳۹۴ به بعد اوضاع پروازهای بین المللی ماهان ایر کمی بهتر شد به طوری که حدود پنج میلیون و چهارصد هزار نفر مسافر در سال ۱۳۹۴ توسط شرکت هواپیمایی ماهان جابجا شده‌اند که از این تعداد، نزدیک به دو میلیون و چهارصد هزار نفر در مسیرهای بین المللی پرواز داشته‌اند. در حال حاضر ناوگان هوایی این ایرلاین از ۷۰ هواپیمای مسافربری تشکیل شده است که اکثر آن‌ها را ایرباس و بوئینگ هستند.

 

نظرات کاربران

 1. خبرآفرین says:

  پیشنهاد خوبی بود…

 2. tehran says:

  مطلب جالبی بود بنظر من هم شاید ایران ایر گزینه بهتری باشه

 3. [url=portalsaz.com]گلنار جودی[/url] says:

  منم با ایران ایر موافقم

 4. [url=http://www.portalsaz.com//]گلنار جودی [/url] says:

  خدمات ایران ایر از هر جهت بهتره

 5. جودی  says:

  به نظر من هم ایران ایر از همه لحاظ بهتره

 6. عباس says:

  ایران ایر بهترینه

 7. هما says:

  من معمولا از ایران ایر رو ترجیح میدم چون ماهان گاهی اوقات مشکلاتی مثل تاخیرهای چند ساعته رو داشته که خب ناخوشاینده

 8. به نظر من ایران ایر خدمات مناسب تر و با هزینه ی معقول تری رو ارائه میده و قطعا انتخاب اول من ایران ایر هست.

 9. به نظرم ایران ایر از خدمات بهتری رو ارائه می ده

 10. محمد says:

  تجربه مسافرت با هردو رو داشتم ولی به نظرم ایران ایر گزینه بهتریه. با سابقه تره و خدماتش هم بهتر هست.