iran air and mahan

۲ ایرلاین برتر ایران را بشناسید!

کل : 7

میانگین : 5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۵

ایرلاین برتر ایران

mahan & iranair

شرکت‌های هواپیمایی سعی می‌کنند نیازهای مسافران را برای یک مسافرت راحت درک کنند و خود را با این شرایط هماهنگ کنند تا مشتریان خود را راضی نگه دارند. در این مقاله به معرفی ۲ ایرلاین برتر ایران می‌پردازیم و در مورد هر کدام توضیح مختصری ارائه خواهیم داد. این دو ایرلاین یکی از نظر اولین بودن و دیگری از نظر بزرگترین بودن حائز اهمیت هستند. این دو ایرلاین برتر ایران، ایران ایر و ماهان هستند. کمتر کسی وجود دارد که بلیط هواپیما خریده باشد اما نام این دو تا ایرلاین را نشنیده باشد. همین موضوع هم نشان از اهمیت آن ها در صنعت گردشگری و حما و نقل هوایی دارد.

هواپیمایی ایران ایر (Iran Air)

ایران ایر از شرکت‌های هواپیمایی معتبر ایران است که در سال ۱۳۴۰ با نام مختصر هما (هواپیمایی ملی ایران) تاسیس شد و در سال ۱۳۶۰ نام آن به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر کرد. ولی نام رسمی و بین‌المللی آن از ابتدا تاکنون «ایران ایر» بوده است.
iran air logo
اولین پرواز خارجی این ایرلاین با هواپیماهای جت در سال ۱۳۴۴ در مسیر تهران – بیروت انجام شد. امروز ایران ایر با شرکت‌های هواپیمایی آئروفلوت، آستریا ایر، هواپیمایی آذربایجان، ترکیش ایرلاینز قرار داد بسته است. از اتفاقات مهم دیگر که مربوط به ایران ایر است خصوصی شدن ۴۰ درصد از سهام این شرکت هواپیمایی در سال ۱۳۸۵ در جریان سیاست خصوصی سازی بوده است اما هم اکنون ۶۰ درصد از سهام این شرکت هواپیمایی هنوز متعلق به دولت است.

ایران ایر، ایرلاین برتر ایران
از مهم‌ترین فعالیت‌های سالیانه ایران ایر می‌توان به انتقال حاجیان ایرانی به عربستان و بازگشتشان اشاره کرد. ایران ایر سالیانه ده هزار زائر ایرانی را به عربستان منتقل می‌کند (که البته با توقف ارسال زائر به عربستان، این موضوع نیز به حالت تعلیق درآمده). در حال حاضر ناوگان این شرکت هواپیمایی را حدودا ۳۷ فروند هواپیما تشکیل می دهد. ایران‌ایر، در زمینه خرید بلیط چارتر و سیستمی، یکی از معتبرترین برندهایی‌ست که می‌توانید برای سفرهای داخلی و حتی خارجی به آن اعتماد کنید.

ترمینال های ورودی و خروجی مهرآباد یک بار برای همیشه
ادامه مطلب

ایران ایر، ایرلاین برتر ایران

هواپیمایی ماهان (Mahan Air)، ایرلاین برتر ایران

از دیگر ایرلاین‌های برتر ایران، شرکت هواپیمایی ماهان است که دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد. این شرکت هواپیمایی خصوصی در ۱۹۹۲ (۱۳۷۱) در کرمان تاسیس شد و سهام عمده‌اش متعلق به موسسه خیریه مولی الموحدین است. این شرکت که از نظر ناوگان هوایی و تعداد مسافر بزرگترین ایرلاین ایران محسوب می‌شود، کار خود را با دو فروند هواپیمای مسافربری آغاز کرد و اولین پرواز خارجی این شرکت هواپیمایی به مقصد دبی بود.
mahan air logo
در دوره تحریم به خاطر بی‌کیفیت بودن هواپیماهای ماهان اکثر پروازهای خارجی این شرکت هواپیمایی لغو شد و حتی نام این شرکت هواپیمایی در لیست سیاه قرار گرفت و در سال ۲۰۱۱ به صورت رسمی آمریکا شرکت هواپیمایی ماهان را تحریم کرد! علت این موضوع کمک و حمایت هواپیمایی ماهان به سپاه پاسداران عنوان شد.
mahan air - ایرلاین برتر ایران

از سال ۱۳۹۴ به بعد اوضاع پروازهای بین المللی ماهان ایر به عنوان ایرلاین برتر ایران کمی بهتر شد به طوری که حدود پنج میلیون و چهارصد هزار نفر مسافر در سال ۱۳۹۴ توسط شرکت هواپیمایی ماهان جابجا شده‌اند که از این تعداد، نزدیک به دو میلیون و چهارصد هزار نفر در مسیرهای بین المللی پرواز داشته‌اند. در حال حاضر ناوگان هوایی این ایرلاین از ۷۰ هواپیمای مسافربری تشکیل شده است که اکثر آن‌ها را ایرباس و بوئینگ هستند.

نظرات کاربران

  1. مطلب جالبی بود بنظر من هم شاید ایران ایر گزینه بهتری باشه

  2. منم با ایران ایر موافقم

  3. خدمات ایران ایر از هر جهت بهتره

  4. به نظر من هم ایران ایر از همه لحاظ بهتره

  5. ایران ایر بهترینه

  6. من معمولا از ایران ایر رو ترجیح میدم چون ماهان گاهی اوقات مشکلاتی مثل تاخیرهای چند ساعته رو داشته که خب ناخوشاینده

  7. به نظر من ایران ایر خدمات مناسب تر و با هزینه ی معقول تری رو ارائه میده و قطعا انتخاب اول من ایران ایر هست.

  8. به نظرم ایران ایر از خدمات بهتری رو ارائه می ده

  9. تجربه مسافرت با هردو رو داشتم ولی به نظرم ایران ایر گزینه بهتریه. با سابقه تره و خدماتش هم بهتر هست.