هواپیمایی امارات

2 فرودگاه شگفت انگیز کشور امارات

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۵

امروزه با وجود هواپیماهای مختلف و ایرلاین‌های متعددی که در سراسر دنیا وجود دارد، مسافرت و حمل و نقل بسیار آسان شده است. بعضی از شرکت‌های هواپیمایی با توجه به برخورداری از ناوگان پیشرفته و مدرن و البته هواپیماهای متعدد خود بیش از دیگر ایرلاین‌ها در این زمینه فعال می‌باشند؛ از جمله این شرکت‌های هواپیمایی می‌توان به هواپیمایی امارات، کوانتاس، لوفت‌هانزا، تای ایرویز و… اشاره نمود.

هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات

نکته مهمی که در خصوص این ایرلاین‌ها وجود دارد این است که معمولا هر یک از آن‌ها یک فرودگاه را به عنوان مرکز اصلی پروازهای خود در کشورشان در نظر می‌گیرند که طبیعتا این فرودگاه‌ها نیز از مجهزترین فرودگاه‌های جهان می‌باشند. در مقاله‌ای که امروز برای شما آماده کرده‌ایم می خواهیم به معرفی 2 فرودگاه شگفت انگیز کشور امارات یعنی فرودگاه بین‌المللی دبی و ابوظبی بپردازیم. با سفرمی همراه باشید:

فرودگاه بین المللی ابوظبی (Abu Dhabi International Airport)

شاید کمی تعجب کنید اگر بدانید که فرودگاه بین المللی ابوظبی 4100 متر باند دارد، اما این مورد برای فرودگاهی که خود مرکز هواپیمایی مطرح اتحاد می‌باشد، اصلا چیز عجیب و غریبی نیست! به هر حال ایرلاین اتحاد (Etihad Airways) یکی از معروف‌ترین و البته بهترین ایرلاین‌های جهان است.

هواپیمایی الاتحاد

هواپیمایی الاتحاد

بگذارید کمی به بررسی ویژگی‌های فرودگاه ابوظبی بپردازیم. به کار برده شدن شیشه‌های مایل و روکش‌هایی از جنس آلومینیوم جامد در ساخت این فرودگاه دلیلی ندارد جز کاستن از گرمای شدید هوا در این کشور؛ به علاوه باید گفت که وجود سیستم‌های پیشرفته تهویه مطبوع در نقاط مختلف این فرودگاه کمک بسیار ویژه‌ای به مطبوع شدن هوای داخل آن کرده است.

فرودگاه ابوظبی

فرودگاه ابوظبی

در مورد مهم‌ترین ویژگی‌های این فرودگاه هم می‌توان به مواردی چون فراهم کردن خدمات Cargo، برخورداری از مرکز بسیار مجهز تعمیر و نگهداری هواپیما و همچنین احداث پارک تجاری در این مجموعه اشاره کرد. پیشرفت‌های این فرودگاه به اندازه‌ای چشم‌گیر و سریع بوده که حتی فرودگاه‌های نام آشنا و مطرحی مثل فرودگاه فرانکفورت آلمان، هیث رو لندن و شارل دوگل فرانسه هم این فرودگاه را رقیب جدی و سرسخت خود تلقی می‌کنند.

محدودیت سنی استفاده از هواپیما
ادامه مطلب

برای کلاس‌های پروازی گوناگون در این فرودگاه سالن‌های جداگانه و بی‌نظیری در نظر گرفته شده است که از جمله آن‌ها می‌توان لابی بسیار بزرگ و مدرن آن را نام برد که برای مسافران پروازهای فرست کلاس ایرلاین اتحاد درنظر گرفته شده است. نکته دیگری که باید به آن توجه شود اینکه برای کلاس پروازی the Residence تنها فرودگاه‌های سیدنی استرالیا، جان اف کندی نیویورک در آمریکا و هیث رو لندن پذیرای پروازهایی می‌باشند که مبدا آن‌ها فرودگاه ابوظبی است.

فرودگاه ابوظبی دبی

فرودگاه ابوظبی دبی

فرودگاه بین المللی دبی (Dubai International Airport)

فرودگاه بین المللی دبی که به عنوان پر رفت و آمدترین فرودگاه دنیا شناخته شده است، درواقع فرودگاه اصلی شهر دبی و کشور امارات است؛ همچنین باید گفت که این فرودگاه در رده ششمین فرودگاه برتر جهان از نظر جابجایی بار قرار دارد.

فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی

به علاوه باید عنوان پر رفت و آمدترین قطب شرکت هواپیمایی برای هواپیمای غول پیکر و مدرن ایرباس A380 را نیز به این فرودگاه اعطا نمود. شما می‌توانید در هنگام خرید بلیط هواپیما و چارتر برای سفر به مقاصدی که از طریق فرودگاه بین المللی دبی صورت می‌گیرد، با انتخاب نمودن ایرلاین امارات که اکثر پروازهای خارجی آن با این نوع هواپیما انجام می‌شود، لذت سفر با ایرباس A380 را نیز تجربه نمایید.

هواپیمایی Qantas

هواپیمایی Qantas

این فرودگاه این قابلیت را دارد که در طی سال، ظرفیتی معادل 75 میلیون نفر را به مقاصد گوناگونی در دنیا جابجا نماید. علاوه بر شرکت هواپیمایی امارات، این فرودگاه قطب اصلی پروازهای هواپیمایی فلای دبی (Fly Dubai) نیز محسوب می‌شود. طبق آمار اعلام شده در هفته حدود 8 هزار پرواز توسط 140 ایرلاین مختلف به 270 نقطه متفاوت در سراسر این کره خاکی انجام می‌شود.

هواپیمایی Fly-Dubai

هواپیمایی Fly-Dubai

نکته قابل توجه در خصوص فرودگاه بین المللی دبی این است که این فرودگاه دومین سازه بزرگ دنیا و همچنین وسیع‌ترین فرودگاه جهان می‌باشد. باید این مورد را هم اضافه کنیم که در حال حاضر 3 ترمینال پروازی در این فرودگاه وجود دارد که ترمینال شماره یک آن ترمینال اصلی بوده که کلیه پروازهای بین المللی به غیر از پروازهای شرکت هواپیمایی امارات در آن انجام می‌شود. در این ترمینال دو سالن مجزا برای مسافرین پروازهای فرست کلاس و بیزینس کلاس وجود دارد که هر کدام دارای امکانات مخصوص به خود می‌باشند.

فرودگاه بین المللی دوبی

فرودگاه بین المللی دوبی

اما ترمینال شماره 2 این فرودگاه تنها مختص پروازهای چارتر می‌باشد. البته در خصوص ترمینال شماره 2 نیز بد نیست بدانید که علاوه بر پروازهای چارتر، پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و سایر کشورهای مشترک المنافع با امارات متحده عربی هم در این ترمینال صورت می‌پذیرد.

فرودگاه مالپنسا ، پر رفت و آمدترین فرودگاه میلان
ادامه مطلب

اما ترمینال شماره 3 آن را می‌توان یکی از ویژه‌ترین ترمینال‌های پروازی این فرودگاه دانست که تنها پروازهای مخصوص شرکت‌های اماراتی یعنی شرکت‌های اتحاد، فلای دبی و امارات و همچنین شرکت هواپیمایی کوانتاس استرالیا در آن انجام می‌شود.

منبع:

https://www.safarme.com

نظرات کاربران

  1. با سلام و ممنون از اطلاعات مفیدتون
    اما شرکت اتحاد در دبی حضور نداره و ثانیا پروازهای فلای دبی در ترمینال ۲ انجام میشه

  2. گر بهار عمر باشد باز بر تخت چمن — چتر گل در سر کشی ای مرغ خوشخوان غم مخور

    دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت — دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور

  3. فلای دوبای در ترمینال دو میباشد.

  4. روزی در سالهای نه چندان دور این جاها همه بیابان بود و همه این توفیقات برای هواپیمایی ملی ایران (هما) بود!!!

    چطور شد که ما به اینجا رسیدیم؟؟؟؟؟