محدودیت سنی پرواز

محدودیت سنی استفاده از هواپیما

کل : 8

میانگین : 4.75

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۷

محدودیت سنی پرواز در استفاده از هواپیما به چه صورت است ؟

به علت شرایط ویژه‌ی استفاده از هواپیما همیشه محدودیت هایی برای مسافران وجود دارد. یکی از این موارد محدودیت سنی استفاده از هواپیما است. قوانین شرکت های هواپیمایی در این زمینه کاملاً باهم متفاوت است، به همین علت حتماً باید قبل از سفر درباره ی محدودیت سنی پرواز از شرکت هواپیمایی مربوطه سوال بپرسید.

محدودیت سنی استفاده از هواپیما

در ادامه بعضی از قوانین مشترک شرکت های هواپیمایی درباره ی حداقل و حداکثر سن برای سفر هوایی را باهم بررسی می کنیم.

حداقل سن برای استفاده از هواپیما

بیش تر شرکت های هواپیمایی کودکان بین سنین 5 تا 12 سال را تحت قوانین خاص مثل رضایت کتبی والدین، به عنوان کودک بدون همراه می پذیرند.شرکت های هواپیمایی موظف به ارائه‌ی خدمات ویژه ای برای این دسته از مسافران هستند. از جمله ی آن ها می توان به اسکورت برای خروج از هواپیما یا سوار شدن زودتر از موعد به هواپیما اشاره کرد.

اگر به نظر می رسد کودک شما  کوچک تر از حداقل سن مجاز است، حتماً قبل از پرواز مدارک مربوط به اثبات سن کودک مثل شناسنامه را در اختیار شرکت هواپیمایی قرار دهید، تا در حین پرواز برای کودک شما مشکلی ایجاد نشود.

حداقل سن برای استفاده از هواپیما

قوانین شرکت های هواپیمایی برای پذیرش کودکان بدون همراه

شرکت های هواپیمایی برای پذیرش کودکان بین 5 تا 12 سال، قوانین ویژه ای تنظیم کرده‌اند که در ادامه به بعضی از آن ها می پردازیم:

1- کودکان بدون همراه فقط اجازه ی پرواز های بدون توقف را دارند.

فرودگاه بوریسپیل بزرگ ترین فرودگاه اوکراین
ادامه مطلب

2- در صورتی که نیاز به تغییر پرواز است کودک باید بزرگ‌تر از 5 سال باشد.

3- کودکان بدون همراه اجازه ی ورود به آخرین پرواز روز را ندارند.

4- این کوکان قبل از پرواز نیاز به بررسی زودتر از موعد دارند، به این معنا که باید بین 60 تا 90 دقیقه زودتر از افراد عادی در فرودگاه حاضر باشند.

5- هزینه ی بلیط این دسته از کودکان دقیقاً مطابق با افراد بزرگ‌سال است.

این قوانین برای کودکان بزرگ‌تر از 12 سال اعمال نمی شود زیرا آن ها مانند افراد بزرگ‌سال تلقی می شوند و قدرت کنترل شرایط سخت مانند تصمیم گیری در شرایط غیر معمول و رسیدگی به برنامه ها در صورت تغییر یا تأخیر در پرواز را دارند. بنابراین توصیه می کنیم اگر کودک شما بیش تر از 12 سال دارد و هنوز قدرت مقابله با این شرایط غیرمترقبه را ندارد، قبل از پرواز موارد ضروری را به او گوشزد کنید، زیرا شرکت های هواپیمایی هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال این افراد را بر عهده نمی گیرند.

قوانین شرکت های هواپیمایی برای پذیرش کودکان بدون همراه

توصیه هایی برای کودکان بدون همراه

1- به محض ورود به هواپیما مسئولی که شرکت هواپیمایی برای همراهی شما تعیین کرده است را پیدا کنید و هرگز از او جدا نشوید.

2- اگر در حین پرواز با مشکلی رو به رو شدید، مراتب را به خدمه ی پرواز اطلاع دهید.

3- از مهمانداران بخواهید در صورت امکان جایی در اختیار شما قرار دهند که صندلی کناری آن خالی باشد.

قوانین استفاده از هواپیما برای کودکان بزرگ‌تر

کودکان بزرگ‌تر از 12 سال می توانند بدون رعایت قوانین و شرایط شرکت هواپیمایی برای کودکان بدون همراه پرواز کنند و محدودیت سنی پرواز ندارند، ذکر این نکته ضروری ست که با این کودکان مانند مسافران عادی برخورد می شود و از خدمات ویژه‌ی کودکان بدون همراه بهره‌مند نمی شوند.

فرودگاه مالپنسا ، پر رفت و آمدترین فرودگاه میلان
ادامه مطلب

قوانین شرکت های هواپیمایی برای پذیرش کودکان بدون همراه

حداکثر سن برای استفاده از هواپیما

واقعیت این است که محدودیت سنی پرواز برای سفر سالمندان وجود ندارد و این افراد در صورت سلامت کامل جسمی با هر سنی می توانند با هواپیما سفر کنند. در ادامه به بعضی از توصیه ها که می تواند سفر راحت تری برای سالمندان فراهم کند می پردازیم.

1- به افراد سالمند توصیه می کنیم زودتر از موعد به فرودگاه بروند، زیرا طی کردن مراحل قانونی قبل از سوار شدن به هواپیما بسیار زمان‌بر است و ممکن است برای سالمندان طولانی تر باشد، بنابراین اگر دوست دارید پرواز را از دست ندهید، حداقل یک ساعت زودتر از زمان مقرر در فرودگاه حاضر باشید.

2- در صورتی که سالمندان درراه رفتن دچار مشکل هستند، قبل از پرواز با فرودگاه تماس بگیرید و صندلی چرخ‌دار رزرو کنید، با این کار می توانید به راحتی آن ها را جا به جا کنید.

3- داروها و وسایل ضروری سالمندان را در ساک دستی قرار دهید و با خود به داخل کابین ببرید تا درصورتی که به آن ها نیاز پیدا کردید، بتوانید به سرعت به آن ها دسترسی پیدا کنید.

4- وجود وسایلی مانند سمعک، ضربان ساز، پلاتین و… در بدن افراد سالمند می تواند برای عبور آنها از گیت‌های فرودگاه دردسرساز باشد. پس مراتب را به مأمورین امنیتی اطلاع دهید تا به گونه ای دیگر بازرسی شوند.

حداکثر سن برای استفاده از هواپیما

خلاصه

سفرهای هوایی به علت شرایط ویژه دارای محدودیت هایی هستند، از جمله ی آن ها می توان به محدودیت سنی پرواز اشاره کرد. کودکان بین 5 تا 12 سال می توانند بدون همراه تحت قوانین و خدمات شرکت های هوایی پرواز کنند.

فرودگاه بین المللی کولتسوو در کشور روسیه
ادامه مطلب

برای بزرگ‌سالان هم هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و در صورت مساعد بودن شرایط جسمی و روحی می توانند در هر سنی اقدام به سفر هوایی کنند.

در این مطلب سعی کردیم به محدودیت سنی استفاده از هواپیما و قوانین آن اشاره کنیم، در هر صورت این قوانین در شرکت های هواپیمایی کاملاً متفاوت است، پس قبل از سفر حتماً با شرکت هواپیمایی مورد نظر دراین‌باره مذاکره کنید.

نظرات کاربران

  1. اونوقت من ۱۴ سالمه مامانم نمیذاره برم سر کوچه😐😐😐😐😐😐