فرودگاه برلین تگل

با فرودگاه برلین تگل و راه های ارتباطی آن آشنا شوید

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۷

فرودگاه برلین تگل و راه های ارتباطی آن

شهر برلین که به عنوان پایتخت کشور آلمان شناخته می شود و به “خرس قهوه ای اروپا” شهرت یافته است، به عنوان یکی از بزرگ ترین و مهم ترین شهرهای این قاره شناخته می شود. این شهر پیشرفته ی صنعتی، در حوزه ی گردشگری نیز نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید و سالانه گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا، به خود جذب می کند. برلین دارای چندین فرودگاه مختلف است که برای رفت و آمد و جا به جایی مسافرین داخلی و خارجی در نظر گرفته شده اند. در این بخش به معرفی اصلی ترین فرودگاه برلین یعنی فرودگاه برلین تگل (Berlin Tegel Airport) خواهیم پرداخت و شما را با تاریخچه ی فرودگاه برلین و راه های ارتباطی آن آشنا خواهیم نمود. با سفرمی همراه باشید و با کسب اطلاعات مفید گردشگری، کیفیت سفرهای خود را ارتقا بخشید.

فرودگاه برلین تگل

تاریخچه ی فرودگاه برلین

فرودگاه بین المللی برلین تگل ، بزرگ ترین و اصلی ترین فرودگاه برلین می باشد و سالانه مسافران داخلی و خارجی بسیاری را جا به جا می نماید. این فرودگاه به افتخار اوتو لیلینتال که مهندسی آلمانی بوده نام گذاری شده است. لیلینتال در اثر پرواز با کایتی که خودش اختراع کرده بود، دار فانی را وداع می گوید و این فرودگاه به افتخار او، این چنین نام گذاری می شود تا یاد و خاطره ی او را همواره زنده نگه داشته شود. جالب است بدانید که ساخت این فرودگاه برلین در سال 1906 آغاز شده است و بدین ترتیب جنگل هایی که زمانی به عنوان شکارگاه خانواده ی سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفتند، به فرودگاهی برای پذیرش پروازهای ایالت متحده به آلمان تبدیل شدند. فرودگاهی که پس از آن روز به روز توسعه یافته و به فرودگاه کنونی تبدیل شده است.

فرودگاه بین المللی کولتسوو در کشور روسیه
ادامه مطلب

تاریخچه فرودگاه برلین تگل

فرودگاه برلین تگل، فرودگاهی همگانی و در واقع مسافر بری است و شواهد نشان می دهد که سالانه بیش از 20 میلیون مسافر از طریق فرودگاه برلین تگل جا به جا می شوند و همین مساله باعث شده است تا این فرودگاه برلین به عنوان چهارمین فرودگاه پر تردد کشور آلمان شناخته شود. ارتفاع این فرودگاه از سطح دریا، 37 متر است و دارای فاصله ی هوایی در حدود 3.513 کیلومتر (5 ساعت پرواز) تا تهران می باشد.

داخلی فرودگاه برلین تگل

خطوط هوایی با پرواز به فرودگاه برلین

بسیاری از خطوط هوایی مهم دنیا، دارای پرواز به فرودگاه برلین می باشند و بدین ترتیب این امکان را برای مسافران خود فراهم می کنند که در اصلی ترین فرودگاه برلین فرود آمده و سفر خود را به بهترین شکل ممکن آغاز نمایند. از میان این خطوط هوایی می توان به بلغاریا ایر، ایر برلین، آل ایتالیا، آستریا ایر، ایر فرانس، الاتحاد و قطر ایرویز اشاره کرد. مسافران ایرانی باید توجه بفرمایند که هیچ یک از خطوط هوایی ایران، پروازی به مقصد فرودگاه برلین تگل ندارند و افراد برای پرواز به مقصد این فرودگاه می توانند، از خطوط عربیِ نام برده و یا از دیگر خطوط هوایی اروپایی استفاده نمایند.

خطوط هوایی پرواز به فرودگاه برلین تگل

راه های ارتباطی فرودگاه بین المللی برلین تگل

یکی از مهم ترین دغدغه های افراد در پرواز های خارجی، آگاهی از راه های ارتباطی فرودگاه مقصد و پیدا کردن ارزان ترین و مناسب ترین راه ارتباطی برای رسیدن به مرکز شهر و یا اقامتگاه مورد نظر می باشد. فرودگاه برلین از جمله فرودگاه هایی است که راه های ارتباطی محدودی دارد  و افراد پس از پیاده شدن از هواپیما، گزینه های متعددی را در مقابل خود نمی یابند. این فرودگاه بر خلاف دیگر فرودگاه های کشورهای اروپایی، به شبکه ی حمل و نقل ریلی یعنی قطار و مترو متصل نمی باشد. بنابراین افراد برای جابه جایی تا مرکز شهر از این گزینه محروم اند. لیکن استفاده از تاکسی و اتوبوس برای مسافران میسر است و افراد با توجه به شرایط و اولویت های خود می توانند، یکی از آن ها را برای رسیدن به مرکز شهر انتخاب نمایند.

فرودگاه بین المللی گلاسکو از بهترین فرودگاه های اسکاتلند
ادامه مطلب

راه های ارتباطی فرودگاه بین المللی برلین تگل

تاکسی

فرودگاه برلین به واسطه ی بزرگراه A111، به شبکه ی راه های درون شهری برلین متصل شده است و افراد به کمک تاکسی و یا خودروهای شخصی می توانند، در کم تر از 25 دقیقه خود را به مرکز شهر برسانند. همان طور که می دانید، تاکسی گران ترین وسیله ی حمل و نقل در کشورهای اروپایی می باشد. لیکن برخی افراد برای داشتن رفاه و راحتی بیشتر ترجیح می دهند تا با تاکسی رفت و آمد نموده و آسایس و راحتی بیشتری را تجربه نمایند.

تاکسی در فرودگاه برلین

اتوبوس

فرودگاه برلین تگل ، به شبکه ی اتوبوس رانی متصل است و مسافران به کمک اتوبوس های موجود در فرودگاه می توانند، به اقصی نقاط شهر دسترسی یافته و سفر خود را به ارزان ترین شکل ممکن انجام دهند. این اتوبوس ها در ساعات معینی از فرودگاه حرکت می کنند و مسافران را به مکان های مورد نظرشان می رسانند. با سفرمی همراه باشید و مقالات تهیه شدن در این وبلاگ را مطاله نمایید تا با کسب اطلاعاتی مفید و کاربردی در حوزه ی گردشگری، کیفیت سفرهای خود را ارتقا ببخشید.

اتوبوس در فرودگاه برلین تگل

شما می توانید برای خرید بلیط هواپیما برلین تگل به سایت گردشگری سفرمی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران