فرودگاه بوریسپیل

فرودگاه بوریسپیل بزرگ ترین فرودگاه اوکراین

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

فرودگاه بوریسپیل در اوکراین

فرودگاه بوریسپیل بزرگ ترین فرودگاه در کشور اوکراین می باشد. بوریسپیل به تنهایی 65% از بار ترافیک هوایی اوکراین را بر دوش دارد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با تاریخچه، ترمینال ها، راه های دسترسی و امکانات لازم این فرودگاه بین المللی را در اختیار شما قرار دهیم. جهت آشنایی با بوریسپیل تا پایان ماله همراه ما باشید.

فرودگاه بوریسپیل

تاریخچه

این فرودگاه بین المللی در 29 کیلومتری قسمت شرقی پایتخت کشور اوکراین شهر کی یف قرار دارد. این فرودگاه عضو شورای بین المللی فرودگاه های جهان می باشد. بوریسپیل به دستور شورای وزیران کشور شوروی در تاریخ 22 ژوئن سال 1959 ساخته شد. در ابتدا هدف از ساخت آن استقرار نظم در مدیریت ترافیک هوایی اوکراین، به خصوص در زمینه نظامی بود. در نوامبر 1906 اولین گروه هواپیماهای توپولوف 104 وارد اوکراین شد و در این فرودگاه مورد استفاره قرار گرفت. اولین ترمینال مسافربری در این فرودگاه در سال 1965 ساخته و افتتاح شد. فرودگاه بوریسپیل به عنوان یک دروازه ارتباطی با بیرون از خاک های اوکراین شناخته می شود. بوریسپیل در سال 2002 موفق به اخذ گواهی کیفیت سیستم مدیریت ISO 9001 شد. بوریسپیل به عنوان یکی از بزرگترین فرودگاه های اروپای شرقی شناخته می شود. در سال 2008 بیش از 6 میلیون مسافر از طریق این فرودگاه جابه جا شده اند. یکی از آمارهای جالب در رابطه با فرودگاه بوریسپیل این است که بیش از 60 تا 70 درصد ترافیک هوایی اوکراین از طریق بوریسپیل تامین می شود. برای توسعه این فرودگاه برنامه های زیادی در حال برنامه ریزی می باشند.

فرودگاه بوردو ؛هفتمین فرودگاه پررفت و آمد فرانسه
ادامه مطلب

فرودگاه بوریسپیل

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی بوریسپیل

فرودگاه بوریسپیل از طریق شبکه ی جاده ای به سراسر شهر کی یف و دیگر مناطق متصل است. تعداد زیادی اتوبوس و مینی بوس در اختیار بخش حمل و نقل زمینی این فرودگاه قرار دارد که می توانند مسافران را به نقاط مختلف شهر کی یف و ایستگاه مرکزی راه آهن برسانند. تاکسی های موجود در محوطه آن همچنین می توانند مسافران را با کرایه بیشتر به مقصدهای دلخواه و مورد نظرشان برسانند.

دسترسی به فرودگاه بوریسپیل

امکانات منحصر به فرد فرودگاه بوریسپیل

  • ترمینال های این فرودگاه اینترنت را به صورت رایگان در اختیار مراجعین قرار می دهند.
  • در ترمینال های مسافربری بوریسپیل فروشگاه های مختلف، رستوران و کافه وجود دارد.
  • همچنین در این فرودگاه بین المللی شعبه های صرافی و دستگاه های خودپرداز بانک های مختلف اروپایی و اوکراینی قرار دارد.

امکانات فرودگاه بوریسپیل

ترمینال های فرودگاه بین المللی بوریسپیل

بوریسپیل دارای 4 ترمینال مجزا می باشد. ترمینال VIP یکی از این 4 ترمینال مجزا می باشد. گنجایش ترمینال E این فرودگاه 2000 نفر در ساعت می باشد. در سال 2015 این فرودگاه بین المللی بازسازی شد. یکی از شلوغ ترین ترمینال های این فرودگاه، ترمینال داخلی A می باشد. در تاریخ 15 سپتامبر 2011 به دلیل گسترش ترمینال B،ترمینال داخلی A تعطیل شد. ترمینال F بوریسپیل مخصوص حمل بار می باشد.

ترمینال فرودگاه بوریسپیل

سایت معتبر و شناخته شده گردشگری سفرمی در این مقاله اطلاعاتی کامل و جامع در رابطه با فرودگاه بوریسپیل اوکراین را در اختیار مسافران و مراجعان محترم قرار داد. جهت اطلاعات بیشتر از دیگر فرودگاه های بزرگ جهان می توانید به سایت سفرمی مراجعه کرده یا با مشاوران این سایت مشورت کنید.

جدیدترین هواپیماهای ساخته شده، رقیب سرسخت بوئینگ و ایرباس
ادامه مطلب

خلاصه

یکی از بزرگ ترین فرودگاه های کشور اوکراین، فرودگاه بین المللی بوریسپیل می باشد که سفر به داخل یا خارج از اوکراین را برای مراجعین و مسافرین فراهم کرده است. این فرودگاه بزرگ در پایتخت کشور اوکراین قرار دارد و دارای بهترین و مجهزترین امکانات و ترمینال ها می باشد. با استفاده از روش های مختلف از جمله اتوبوس و تاکسی می توانید به این فرودگاه بین المللی دست یابید.

برای خرید بلیط هواپیما فرودگاه بوریسپیل می توانید به سایت سفرمی مراجعه نمایید .

نظرات کاربران