فرودگاه بین المللی بخارست

راه های ارتباطی فرودگاه بین المللی بخارست

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۷

راه های ارتباطی فرودگاه بخارست

فرودگاه بین الملی بخارست شلوغ ترین فرودگاه بین الملی رومانی است که در اوتوپنی واقع شده است و در 16.5 کیلومتری (10.3 مایل) شمال مرکز شهر بخارست قرار دارد. جالب است بدانید آمار رضایت مسافران از فرودگاه نسبت به قبل تقریبا سه برابر شده است و محبوب ترین مسیرهای فرودگاه بخارست به لندن، رم، پاریس و وین است.

راه های ارتباطی فرودگاه بخارست

اتوبوس محلی

شما می توانید با دو خط اتوبوس که توسط اتوبوس های محلی RATB اداره می شوند، به مرکز شهر بخارست بروید:

  1. خط اول، خط سریع السیر 780 است که فرودگاه بخارست را به گاراد نورد (ایستگاه اصلی راه آهن) متصل می کند و از ساعت 05:35 تا 23:10 (دوشنبه تا جمعه) مشغول به کار است.
  2. خط دوم، خط سریع السیر 783 است که فرودگاه را به میدان اتحادیه (Piaţa Unirii) در بخارست متصل می کند و از ساعت 0:30 تا 23:45 (دوشنبه تا جمعه) مشغول به کار است.

قیمت کرایه اتوبوس برای یک نفر تنها 3.5  لئو  است (0.80 یورو)

اتوبوس محلی در بخارست

قطار

 فرودگاه بخارست توسط خط مستقیم قطار به ایستگاه اصلی راه آهن با سرویس CFR متصل شده است که قطارهای سریع السیر هستند.

ایستگاه قطار 10 دقیقه از فرودگاه فاصله دارد، اما یک اتوبوس شاتل وجود دارد که شما را به ایستگاه می رساند.

محل حرکت اتوبوس شاتل در ورودی ترمینال واقع شده است.

اولین قطار در ساعت 5:25 و آخرین قطار در ساعت 20:50 حرکت می کند و 60 دقیقه طول می کشد تا به ایستگاه برسد.

قیمت بلیط یک طرفه 7.7  لئو و (1.7 یورو) است. قیمت بلیط برای کودکان 5-10 ساله نصف قیمت است و کودکان زیر 5 سال می توانند به صورت رایگان سفر کنند.

جدیدترین هواپیماهای ساخته شده، رقیب سرسخت بوئینگ و ایرباس
ادامه مطلب

قطار در بخارست

 تاکسی

رانندگان تاکسی بخارست به غارت گردشگران و گرفتن پول زیاد از آن ها شهرت دارند، پس در استفاده از تاکسی مراقب باشید و مطمئن شوید که تاکسی هایی که قصد سوار شدن به آن را دارید رسمی باشند و باتوجه به همین موضوع، به تاکسی ها اجازه داده نمی شود در قسمت پارکینگ قرار بگیرند.

قیمت کرایه معمولا 1،39  لئو  در هر کیلومتر تا 3.5   لئو در هر کیلومتر است. همچنین قبل از اینکه وارد وسیله نقلیه شوید، در مورد قیمت با راننده مذاکره کنید.

تاکسی در بخارست

جابه جایی

 در صورتی که نیاز دارید مستقیم به محل اقامتتان برسید و وقت زیادی برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ندارید، به ویژه اگر تعداد چمدان هایتان زیاد است، می توانید از قبل تاکسی را رزرو کنید. راننده با اسم شما در درب ورودی ترمینال منتظر شما خواهد بود و نیازی نیست نگران تاخیر هواپیما باشید، شرکت، مانیتور ورودی شما را بررسی می کند.

اجاره یک خودرو در فرودگاه بخارست

شرکت های خدماتی مانند Avis، Budget و Europcar اتومیبل ها را به صورت مستقیم از درب فرودگاه برای شما آماده می کنند. دفاتر این شرکت ها در ورودی و خروجی ترمینال قرار گرفته است.

اجاره یک خودرو در فرودگاه بخارست

اجاره اتوبوس در فرودگاه بخارست

اگر با گروه بزرگی برای سفر به بخارست رفته باشید می توانید یک اتوبوس کرایه کنید. پس از انجام این کار، شرکت های اجاره اتوبوس محل سوارشدنتان را به شما اطلاع می دهند.

فراموش نکنید که پول رسمی در رومانی لئو است و نه یورو ، بنابراین مطمئن شوید که قبل از پرواز پول خود را تغییر داده باشید. دستگاه های خودپرداز در ورودی و خروجی ترمینال  قرار دارند و می توانید به راحتی پول خود را در یکی از بانک های واقع در ورودی ها و خروجی ترمینال تعویض کنید.

بهترین غذای ایرلاینها در سال ۲۰۱۵
ادامه مطلب

خلاصه

فرودگاه بخارست یک فرودگاه بین المللی و شلوغ است که 16 کیلومتر با بخارست فاصله دارد و پروازهای خوبی به لندن، رم، پاریس و وین دارد. راه های حمل و نقل از فرودگاه بخارست بسیار زیاد و متفاوت بوده و شامل اتوبوس، تاکسی های دربست، قطار و حتی اتوبوس های دربست می شود. اما باید توجه داشته باشید که بعضی از تاکسی ها قیمت زیادی دریافت می کنند پس حتما از تاکسی های رسمی استفاده کنید.

برای خرید بلیط هواپیما بخارست میتوانید به سایت سفرمی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران