فرودگاه بین المللی دوبرونیک

فرودگاه بین المللی دوبرونیک با بلند ترین باند پرواز در کرواسی

کل : 2

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۷

آشنایی با فرودگاه بین المللی دوبرونیک

فرودگاه بین المللی دوبرونیک در شهر دوبرونیک ِکشور کرواسی قرار دارد و 15.5 کیلومتر (9.5 مایل) با مرکز شهر فاصله دارد.

این فرودگاه پس از فرودگاه های Zagreb و Split، سومین فرودگاه شلوغ کرواسی به حساب می آید. همچنین فرودگاه بین المللی دوبرونیک بلند ترین باند پرواز را در کرواسی دارد و همین امر باعث می شود هواپیما های بزرگ و سنگین بتوانند در این فرودگاه به زمین بشینند.

فرودگاه بین المللی دوبرونیک مقصد مهمی برای پرواز های تفریحی است و بسیاری از گردشگران برای سفر به کرواسی از این فرودگاه استفاده می کنند. در ادامه همه ی آنچه که باید درباره ی این فرودگاه بدانید را با هم بررسی می کنیم.

 شهر دوبرونیک

فرودگاه دوبرونیک از کجا آمده است؟

فرودگاه بین المللی دوبرونیک در سال 1962 تاسیس شد اما زمان دقیق بازگشایی آن به سال 1936 برمی گردد. این فرودگاه تا مدت بسیار زیادی تنها به شرکت هواپیمایی Gruda  تعلق داشت و به منظور حمل و نقل تجاری مورد استفاده قرار می گرفت و در تابستان ها بازگشایی می شد.  درسال های بعد هواپیمایی Aeroput به این فرودگاه پیوست و به مرور زمان پروازهای بیش تری  در این فرودگاه انجام شد. برای مثال در سال 2017 بیش از 2 میلیون مسافر در فرودگاه بین المللی دوبرونیک جا به جا شدند.

در سال 2010 یک ترمینال جدید به فرودگاه بین المللی دوبرونیک اضافه شد. این ترمینال 13700 متر مربع مساحت دارد و تعداد مسافران را بیش تر از قبل کرده است.

 فرودگاه دوبرونیک از کجا آمده است؟

ترمینال های فرودگاه بین المللی دوبرونیک

فرودگاه بین المللی دوبرونیک  دارای سه ترمینال A  و B وC  است. ترمینالC  جدیدترین ترمینال، در آوریل 2017 تاسیس شد و به تدریج جایگزین ترمینال  Aشد و اکنون برای چک این و بررسی های امنیتی استفاده می شود. این ترمینال بیش از 1000 متر مربع مساحت دارد و امکاناتی نظیر 8 خط امنیتی، 16 گیت ، سالن پذیرایی، رستوران، کافه تریا، مراکز خرید و… دارد. افتتاح این ترمینال تعداد مسافران را به 2.5 میلیون نفر افزایش داده است.

۲ ایرلاین برتر ایران را بشناسید!
ادامه مطلب

ترمینالA  در حال حاضر برای تردد مسافران مورد استفاده قرار نمی گیرد و برای مرتب سازی بارها  استفاده می شود.

ترمینال B در کنار ترمینال C  قرار دارد و مسافران ورودی را کنترل می کند.

از جمله برنامه های آینده ی فرودگاه بین المللی دوبرونیک می توان به تاسیس مراکز خرید و هتل چهارستاره در نزدیکی فرودگاه و تاسیس باند دوم برای هواپیماهای بیش تر اشاره کرد.

 ترمینال های فرودگاه بین المللی دوبرونیک

راه های دسترسی به فرودگاه دوبرونیک

شهر دوبرونیک یکی از محبوب ترین شهر های حاشیه ی مدیترانه است که هرساله گردشگران بسیاری را به اروپا می کشاند. جالب است بدانید بسیاری از لوکیشن های سریال معروف بازی تاج و تخت در این شهر وجود دارد و همین امر بسیاری از عشاق دنیای وستروس را راهی دوبرونیک می کند.

فرودگاه بین المللی دوبرونیک، راه دسترسی گردشگران به این شهر است. در ادامه روش هایی که می توانید از این فرودگاه به نقاط مختلف شهر بروید را بررسی می کنیم.

اتوبوس

اتوبوس های اختصاصی فرودگاه مسافران را از فرودگاه بین المللی دوبرونیک به مرکز شهر می رساند، ویژگی مثبت این روش این است که این اتوبوس ها در طول مسیر توقف های بسیاری دارند و در صورتی که هتلتان در نزدیکی فرودگاه است انتخاب بسیارخوبی برای شماست.

راه های دسترسی به فرودگاه دوبرونیک با اتوبوس

تاکسی

اگر حوصله ی ماجراجویی و گردش در شهر را ندارید یا اگر وسایل زیادی به همراه دارید، پس بهترین روش استفاده از تاکسی های فرودگاه است. این روش هزینه ی بیش تری از اتوبوس دارد ولی راحت تر است.

ذکر این نکته ضروریست که بهتر است قبل از سوار شدن به تاکسی در کورد مبلغ کرایه را با راننده صحبت کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

بیزینس کلاس ایران ایر چه خدماتی را به مسافران ارائه می دهد؟
ادامه مطلب

راه های دسترسی به فرودگاه دوبرونیک با تاکسی

کرایه ی اتومبیل

کرایه ی اتومبیل کم هزینه ترین و ساده ترین راه برای افرادی ست که اقدام به سفر خانوادگی می کنند و عاشق رانندگی هستند. بنابراین می توانید با کرایه ی اتومبیل به راحتی و با هزینه ی نسبتا کم به همه ی نقاط شهر دسترسی داشته باشید.

این روش آزادی عمل بسیار زیادی به شما می دهد.

 کرایه اتومبیل

استفاده از ترانسفر خصوصی

در این روش می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه به صورت آنلاین تاکسی رزو کنید و به محض رسیدن به دوبرونیک سوار تاکسی اختصاصی خود شوید. این روش هزینه بر است ولی برای کسانی با وسایل زیاد که آشنایی زیادی با شهر و زبان ندارند مناسب ترین راه است.

 استفاده از ترانسفر خصوصی

خلاصه

شهر دوبرونیک یکی از جاذبه های گردشگری کشور کرواسی و اروپا به حساب می آید که هرساله گردشگران بسیاری را به کرواسی می کشاند. گردشگران برای ورود به این شهر باید از فرودگاه بین المللی دوبرونیک عبور کنند.

فرودگاه بین المللی دوبرونیک سومین فرودگاه پر تردد کرواسی است به طوری که در سال 2017 بیش از 2.5 میلیون مسافر در این فرودگاه جا به جا شدند.

در این مطلب سعی کردیم به معرفی این فرودگاه بزرگ و پر تردد و راه های دسترسی به آن بپردازیم. امیدواریم در سفر به شهر زیبای دوبرونیک از این اطلاعات استفاده کنید و سردرگم نشوید.

برای خرید بلیط هواپیما فرودگاه دوبرونیک در کرواسی میتوانید به سایت سفرمی مراجعه نمایید .

نظرات کاربران