فرودگاه بین المللی گلاسکو از بهترین فرودگاه های اسکاتلند

فرودگاه بین المللی گلاسکو از بهترین فرودگاه های اسکاتلند

کل : 1

میانگین : 1

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۷

 همه چیز درباره ی فرودگاه بین المللی گلاسکو

گردشگران بسیار زیادی هر ساله از اسکاتلند دیدن می کنند و با استفاده ازهواپیما ، میان شهر های آن جا به جا می شوند. فرودگاه بین المللی گلاسکو یکی از بهترین فرودگاه های اسکاتلند است.

فرودگاه بین المللی گلاسکو

فرودگاه گلاسکو

پس اگر دوست دارید با این فرودگاه بین المللی بیش تر آشنا شوید این مطلب را از دست ندهید.

فرودگاه گلاسکو از گذشته تا امروز

فرودگاه بین المللی گلاسکو در کشور اسکاتلند قرار دارد و در سال 1966 بازگشایی شد، اولین پرواز آن متعلق به شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز بود که از فرودگاه ادینبورگ در گلاسکو به زمین نشست.

فرودگاه بین المللی گلاسکو در 8.6 مایلی سطح دریا قراردارد و پس از فرودگاه ادینبورگ ، دومین فرودگاه بزرگ اسکاتلند است. در سال 2017 مسافران گلاسکو 6 درصد افزایش داشت. این به این معناست که در این سال فرودگاه بین المللی گلاسکو میزبان 9.9 میلیون مسافر بود. همین آمار گلاسکو را در رده ی هشتم شلوغ ترین فرودگاه های انگلیس قرار می دهد.

گلاسکو قابلیت استقرار هواپیما های بویینگ و ایرباس را دارد اما هنوز با استقرار ایرباس A380 دچار مشکل است که پیش بینی می شود با تاسیس باند دوم، این مشکل حل شود.

فرودگاه بین المللی گلاسکو در غرب  شهر گلاسکو واقع شده است و تنها فرودگاه اسکاتلند است که مستقیما به اتوبان راه دارد و این یکی از دلایلی ست که گلاسکو را نزد مسافران دوست داشتنی کرده است.

فرودگاه گلاسکو و اتوبان

راه های دسترسی فرودگاه بین المللی گلاسکو به سایر نقاط شهر

برای دسترسی به نقاط مختلف گلاسکو از فرودگاه، راه های متفاوتی وجود دارد که با توجه به شرایط خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید در ادامه به بررسی چند روش می پردازیم.

فرودگاه تریواندروم ؛پنجمین فرودگاه بین المللی هند
ادامه مطلب

1- استفاده از تاکسی

ایستگاه های تاکسی دقیقا در بیرون از فرودگاه قرار دارد و شما می توانید به راحتی به همه ی نقاط گلاسکو سفر کنید. بنابراین اگر چیز زیادی از شهر گلاسکو نمی دانید و دوست دارید راحت  به مقصد برسید می توانید از این راه استفاده کنید.

لازم به ذکر است که هزینه ی تاکسی نسبت به بقیه ی روش های حمل و نقل بالاست.

استفاده از تاکسی در فرودگاه گلاسکو

2- استفاده از مترو

نزدیک ترین ایستگاه مترو به فرودگاه بین المللی گلاسکو در خیابان گیلمور قرار دارد . این خیابان 1.5 کیلومتر تا فرودگاه فاصله دارد. بنابراین می توانید با اتوبوس یا تاکسی تا خیابان گیلمور بروید و سپس با مترو سفر راحت و ارزانی را تجربه کنید.

اگر چمدان های زیادی دارید و یا حوصله ی گشت و گذار در شهر را ندارید، مترو روش مناسبی برای شما نیست.

استفاده از مترو در فرودگاه گلاسکو

3- استفاده از اتوبوس

ایستگاه اتوبوس هم مانند ایستگاه تاکسی دقیقا در نزدیکی فرودگاه بین المللی گلاسکو قرار دارد و با هزینه ای بسیار ناچیز شما را به مرکز شهر یا سایر نقاط گلاسکو می رساند.

استفاده از اتوبوس در فرودگاه گلاسکو

4- سایر روشها

برای دسترسی به شهر گلاسکو، راه های دیگری نیز در فرودگاه تعبیه شده است. مثلا استفاده از تاکسی های آنلاین که هزینه ی بالایی دارند ولی کاملا در اختیار شما قرار دارند. یا استفاده از خودرو ی کرایه ای، اگر عاشق رانندگی و گشت و گذار در شهر گلاسکو  هستید این راه بهترین و ارزان ترین روش است.

برنامه های آینده ی فرودگاه بین المللی گلاسکو

در سال 2005 BBA طرحی برای گسترش و افزایش امکانات فرودگاه بین المللی گلاسکو پیشنهاد کرد. بخشی از این طرح انجام شده و پیش بینی می شود تا چند سال آینده به طور کامل اجرا شود.

فرودگاه باندارنیکی کلمبو ؛بزرگ ترین فرودگاه سریلانکا
ادامه مطلب

اضافه شدن باند پروازی دوم، ترمینال و راه آهن و پارکینگ طبقاتی جدید، خط ریلی مستقیم از فرودگاه بین المللی گلاسکو تا مرکز شهر و… از جمله ی این طرح هاست.

پیش بینی می شود در سال 2030، با تکمیل شدن این طرح تعداد مسافران از 9.9 میلیون درسال به 24 میلیون برسد.

باند فرودگاه گلاسکو

خلاصه

در سفر به اسکاتلند اگر به شهر گلاسکو می روید ، فرودگاه بین المللی گلاسکو یکی از بهترین انتخاب هاست.

گلاسکو با دارا بودن امکانات بسیار و روش های متفاوت حمل و نقل عمومی، رضایت مسافران را در اولویت قرار می دهد. پس در این فرودگاه بزرگ و پر رفت وآمد دستپاچه نشوید و مطمئن باشد فرودگاه بین المللی گلاسکو  امکانات لازم برای رفاه و دسترسی راحت شما را فراهم کرده است.

برای خرید بلیط هواپیما گلاسکو و رزرو هتل گلاسکو میتوانید به سایت سفرمی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران